Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek z zalewu sprzed kilku chwil...  pojawiła się kartka o zakazie połowu do odwołania. 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także Ożanna o najlepszej porze roku do połowu odpada..
Najgorsze jest to że,zima zbliża się wielkimi krokami.a puki co nie zapowiada się na to że opady deszczu uzupełnią tak duży ubytek wody..
Marwie się tym,żeby w zimą ryby nie padły na przyduche,bo głebokość wody jaka została na zbiorniku będzie sie wahać od 50cm-100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wlot od strony złotki odmarznięty, zalew jeszcze pod lodem, łowiący jeden wędkarz. Po mału coś się zaczyna dziać,  kilka fotek live znad zalewu sprzed chwili, upał w środku zimy ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku stan zlodzenie zalewu niewiele się zmienił.Ale dni lodu są już policzone, dobry deszcz błyskawicznie załatwił by sprawę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Byłem wczoraj pod wieczór na ożannie,  takiej ilości komarów dawno nie widziałem, wystarczyło tylko podejść do wody, kilka brań było jednak nie zaciętych, szkoda jechać tam pod wieczór, przyjemność z łowienia niewielka, chyba ze dobrym środkiem na to latające dziadostwo.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie łowię na spławik ale myślę ze jak najbardziej jest sens, miejsce jakieś się znajdzie, o tej porze jest trochę "turystów" i lepiej pojechać na tygodniu, ja byłem jakieś kilka dni temu, było sporo wędkujących ale od strony drogi asfaltowej która biegnie koło zalewu było pusto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Nikt nie ma prawa pobierać opłat bez wydania dowodu uiszczenia opłaty.

Paragon z kasy ( to przy określonym przychodzie rocznym), dokument KP itp.

Na każda uiszczona opłatę musisz dostać dowód jej wniesienia.

 

Ja miałem podobny problem, kiedyś panowie usilnie twierdzili ze to teren prywatny i mam płacić za parkowanie (jakieś pobocze drogi na lubelszczyznie). 

Wyciągnąłem 20 pln, powiedzeniem ze płace za cały dzień i stoję i czekam patrząc dziwnie na nich. Pytają o co chodzi - a ja ze pracuje w US, i niestety nie mogę dokonać opłaty bez otrzymania dowodu wpłaty i upewniania się że usługa jest opodatkowana i robiona zgodnie z przepisami podatkowo-skarbowymi.  Bo nie wiem czy to nie jakas prowokacja i czy pracy przez to nie stracę bo w świetle prawa to łapówka. No i dostałem 20 pln z powrotem i zapewnienie ze to taki żart, i ze tu przyjeżdżają i ze trawę niszczą i ze oni tylko an pokrycie strat chcieli dla zartu sprawdzić czy ktoś im zapłaci..

Ale byłem taki cwany tylko dlatego bo widziałem już ze woda trącona i ze nie połowie w tym miejscu i miałem jechać dalej. Ale gdyby woda była do łowienia to pewnie bym zapłacił piątaka i nie cwaniakował żeby nie wrócić do porysowanego auta na poprzebijanych oponach. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę wątek, na zalewie pojawił się komunikat z prośbą o zaprzestanie wędkowania w ciągu najbliższych dni - sumie 9!, bo jak piszą w komunikacie "żyłki wędkarskie wplątują się w śruby silniki pontonów", pytanie czy nawet jak nie są przeprowadzane prace (pontonów żadnych nie widziałem) też łowić nie wypada  ?;) Domyślam się że po miesięcznej kwarantannie większość wędkarzy z pewnością się do tego komunikatu zastosuje i zostanie w domach.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem dzisiaj i faktycznie pływały po zalewie dwa pontony z pojemnikami na pokładzie, może ktoś obeznany w temacie orientuje sie co to za metoda „oczyszczania” ? Fotka z powiększenia, co nieco widać.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gminy Kuryłówka pojawiła się informacja na temat oczyszczania wraz ze zdjęciami:

 

http://www.kurylowka.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=19&sub=193&dzialy=19&akcja=artykul&artykul=1590

 

Ciekawy jest ten fragment:

Efektem realizacji projektu będzie przywrócenie właściwego stanu ekologicznego zbiornika wodnego poprzez likwidację zakwitów sinic, bioremediację biologiczną, następnie zarybianie zalewu, monitoring badawczy, nadzór inspektorski. 

 

Gmina Kuryłówka będzie zarybiała zalew :confused: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najprawdopodobniej szczepionka mikrobiologiczna. Coś w stylu EM. Na jakiś czas pewnie jakość wody się poprawi, bo mikroorganizmy zmineralizują zagniwające osady. Kluczowy jest jednak dopływ biogenów (w tym mieści się też zanęta). Jeżeli się go nie powstrzyma, stan wody wróci z czasem do "normy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.