Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zacznę od tego że "szanowni panowie z PSW mieli przyjechać na godzie 10 a pojawili się około godziny 13.00.A podobno wyjechali już przed dziewiąta. I to wpadli z wielkimi pretensjami że cała ryba nie jest w środku zapory....

"panowie z PSW" :D:D ?

Jak ktoś chce więcej zdjęć a nawet filmik to piszcie.

Fotki wrzuć na forum lub prześlij mi na [email protected], filmik na YT lub na maila (o ile przejdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na oficjalnej stronie PZW napisali o odłowach na Ożannie:eek:Ot i efekt całej gospodarności naszego okręgu na tym zbiorniku.Zwróćcie szczególną uwagę na ilości a w szczególności na karpia,sam już nie wiem czy śmiać się czy zapłakać.Można zajrzeć i napisać swój komentarz:mad:.

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/37199/60/odlowy_ozanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na głos ludu (m.in i mój):

http://www.pzw.org.pl/1295/wiadomosci/37347/60/remont_zbiornika_ozanna

tu cyt. siebie ;-):

"... związku z licznymi zapytaniami uprzejmie informujemy, że w związku z remontem zbiornika po opuszczeniu wody można łowić w pozostałym korycie Żłotej na odcinku od łapacza piasku pow. Ożanny do granicy czaszy zbiornika-tamy oraz od zbiornika do ujścia Złotej do Sanu. Przypominam, że:

- pow. "łapacza" są wody górskie.

- w obrębie tamy obowiązuje nadal zakaz 50 metrów

Proszę jednocześnie o ewentualne informacje o efektach takich połowów. Będzie to dla nas cenna informacja nt. skuteczności odłowów na tego rodzaju zbiornikach.

PS: wędkowanie w obrębie zbiornika nie może w żadnym wypadku zakłócić prac remontowych. Gdy się one rozpoczną prosimy o nie przeszkadzanie ekipie remontowej."

*

*

Jak z tego wynika można łowić w obrębie czasy zbiornika.

PS: raport z działalności PSR można znaleźć na stronei UW, moje raporty na stronie SSRyb. Powiatu.

A do Kondzia jakoś tam - dzieci nie powinny przeklinać... uczą Was chyba tego w szkole? Zapewne wiesz co to jest telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy wiem co to jest telefon. Ale moim zdaniem gdybym zadzwonił na policje albo na straż wędkarską nic by to nie dało ponieważ ci którzy tam łowili w te sieci od razu zaczęli uciekać gdy mnie zobaczyli, zanim by ta policja przyjechała to oni już by te ryby na patelni usmażyli i zjedli (sądzę że byli to miejscowi). Mogłem zadzwonić może by to podwyższyło czujność w tym rejonie, albo by to olali. A co do przekleństwa to było to efektem tego że się takie rzeczy dzieją i nic się z tym nie robi...bo gdyby się robiło to by nie było takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifer,wiem że rybki małe teraz są na złotej no bo przyszły z Zalewu.Wczorej byłem ze spiningiem na obrotówkę to siadły tylko 4 okonie po 13cm na oko na pół godziny rzucania.Było pare dołków w których siedziały kiedyś,a teraz dołka nie ma bo piach zasypał i okoniów nie ma poszły w góre rzeki chyba. Jeszcze pare dni i będzie tylko strumyk płyną.:(
:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam, czy posiada ktoś informacje kiedy zalew zostanie zapełniony oraz czym i w jakiej ilości zostanie zarybiony???:confused::)

Byłem tam w tamtym tygodniu i nic nie robią. Z tego co wiem to do wakacji mają zrobić nowy spust i dopiero wtedy ostatecznie napuścić wodę.W takiej sytuacji to najbliższe zarybienie na jesień:(.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś informacje kiedy zalew zostanie zapełniony oraz czym i w jakiej ilości zostanie zarybiony???:confused::)

Na papierze, to jak znam życie, zarybią niesamowitą ilością ryb różnego gatunku: od metrowych szczupaków do 20-to kilogramowych sumów i amurów. Nie wspominając już o kilkukilogramowych leszczy i 30-sto centymetrowych płoci. I pójdzie tego w wodę ponad 3 tony.

Tylko że rzeczywistość będzie taka jak zawsze, 100kg karpia kroczka, 20kg karasia, 30 kg leszcza i to wszystko. Reszta gatunków "sama się woda zarybi: i tak dalej i tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widać że tęskno Wam do Ożanny. Mnie też.Ale co zrobić. Trzeba czekać, a ten rok sobie odpuścić. Z tego co wiem to zbiornik napełni się wodą przed sezonem urlopowym. Nie od nas wędkarzy to będzie zależało tylko od gminy więc tam można szukać dokładnych informacji. Nie ma obawy nikt nie będzie twierdził że zostanie tam od razu wpuszczonych kilka ton metrowych karpi. Nie mniej jednak będą zarybienia i to takie żeby jak najszybciej zbiornik stał się znowu atrakcyjny. Realnie z pewnością do zalewu wróci tyle ryby ile z niego wyłowiono z jakimś plusem. No i będzie to głównie karp. Drapieżnik pewnie zostanie wpuszczony dopiero po roku i nie będą to żadne potwory tylko narybek. Prawdopodobnie będzie też przez jakiś czas obowiązywał zakaz wędkowania.

Na razie możecie sobie pooglądać zdjęcia jakie do nie dotarły z okresu opuszczenia wody i odłowów. Poniżej link do albumu:

https://picasaweb.google.com/wifer6/Album013OdOwyZarybienia2010#

Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami które by ten album mogły uzupełnić to proszę o dostarczenie na maila lub na płytce cd do sklepu wędkarskiego przy ul. Kopernika w Leżajsku. Na płycie proszę napisać swoje nazwisko a pod nim dopisek WIFER. Podobna prośba dotyczy pozostałych już stworzonych albumów lub tych co dopiero w planie. Jak już pisałem jest to początek archiwum naszego Koła. Zdjęcia przegląda się w małej rozdzielczości dlatego dla chętnych do skopiowania polecam skorzystać z poniższego linku "chomika". Tam przygotowane są całe pakiety do skopiowania w oryginalnych wielkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przygotowania do Euro 2012 idą pełna parą:D PZPN podpisał chyba jakąś umowę z Gminą na temat murawy...:D Śmiało można już nazwać zbiornik jedną wielką łąką!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wczoraj wieczorem oglądał na TV regionalnej debatę w sprawie Ożanny?

Nóż w kieszeni mi się otwierał kiedy wójt z Kuryłówki wypowiadał się jak to starał się o pieniądze w celu koniecznego remontu zbiornika. I tak się wystarał że we wrześniu zapomniał o wcześniejszej powodzi która pochłonęła kasę gminy. No i spuszczono wodę w celu remontu na który już gminy nie było stać. Potem do połowy maja trwały przepychanki kto za co ma odpowiadać bo zbiornik ma wielu właścicieli a gmina odpowiada tylko za czaszę zbiornika. Wreszcie stwierdził że od paru dni 5 ludzi zbiera w przybrzeżnym pasie 5m padłe małże i inne nieczystości, oraz że taki pas ma być oczyszczony z roślinności i mułu. A wszystko to będzie gminę kosztowało ponad 200 000 zł :eek:

Innymi słowy za 200tys dokona się kolejna dewastacja linii brzegowej, natomiast to co poza pasem 5m jest już poza zasięgiem finansowania gminy gdyż gmina ma inne priorytety z których najważniejsze to ścieżka spacerowa, boiska itp ważne rzeczy. Szkoda że wzorem innych poprawiaczy przyrody wójt nie wpadł na pomysł wybetonowania dna i wycięcia wszelkich drzew dookoła. Było by znacznie czyściej i może by mułu już nie musiało się sprzątać. A jeszcze lepiej by było wyprostować brzegi a dookoła zrobić wielka piaszczystą plażę.

Podobno w połowie czerwca zbiornik ma być zalany. Ciekawe na jak długo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.