Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dopiero dzisiaj popołudniu przeczytałem Twoje posty LukaszZ,że wybierasz się na Ożanne.Według mnie drapieżniki występują tam w niezbyt dużych ilościach,chociaż pewnie pływa tam kilka większych szczupaków i sandaczy.Z tego co się orientuje to przez ostatnie dwa sezony nie wpuszczono ani kilograma szczupaka.Także ja nie jestem zaskoczony Twoim wynikiem.Szkoda tylko że koledzy którzy odpisywali na Twój post, nie napisali jak to naprawdę wygląda.Co prawda mój syn i Maks coś tam czasem łowią , ale na tą ilość wypraw to i w studni też by coś złowili.Nie pomylił się Tuna,pisząc że największą atrakcją tego zalewu jest bar.

Edytowane przez Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po filmie. Niestety był to dramat. 5h biczowanka i ani rybki, ani podbicia. Próbowałem wszystkiego co było pod ręką i jedyne co lądowało na brzegu to niezliczone ilości roślinności. Jednym słowem mówiąc - tragedia.

Miałeś po prostu pecha, przecież Ożanna to bardzo rybny zbiornik! :D A tak na poważnie to norma, wody naszego koła tak właśnie wyglądają, ryb w nich jak na lekarstwo (choć zdarzają się niespodzianki), podobna sytuacja jest na Brzózie Królewskiej i Florydzie w Leżajsku, tutaj prawie nikt rybie nie przepuści, wszystko co złowione od razu trafia do wora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś po porostu pecha, przecież Ożanna to bardzo rybny zbiornik! :D A tak na poważnie to norma, wody naszego koła tak właśnie wyglądają, ryb w nich jak na lekarstwo (choć zdarzają się niespodzianki), podobna sytuacja jest na Brzózie Królewskiej i Florydzie w Leżajsku, tutaj prawie nikt rybcie nie przepuści, wszystko co złowione od razu trafia do wora...

Ten pomost to będzie mi się śnił po nocach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jakie leszcze poławia się na Ożannie.

Byłem tam na majowy weekend.

Jedną noc łowiłem to złowiłem 4 leszcze takie po 30cm

i zastanawiam się

czy takie małe tylko są

czy też miały tarło i duże nie brały

i kiedy zaczynają brać leszcze(duże) na tym zbiorniku

bo chciałem się tam wybrać w tym miesiącu.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najwięcej leszczy łowiłem w okresie wakacyjnym, za dnia brały takie do 30 cm wraz z upływem czasu brania zanikały, lecz brały za to większe rybki, przeważnie brały leszcze około 50 cm może kilka centów większe. Wszystkie wieksze okazy łowiłem w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja propozycja regulaminu na maraton tegoroczny - zmiana polega na dopuszczeniu do wagi mniejszych ryb (w tym leszcza) i drapieżników (jak zawdonicy bedą mieli zajęcie złowiem to może nie będą się "nudzić";-)) :

Regulamin Maratonu Karpiowego 26-27.06.2010r.

1) Łowimy zgodnie z RAPR

2) Waga karpi liczy się podwójnie.

- minimalny wymiar innych ryb: 25 cm (bez wymiaru lub objętych mniejszym wymiarem ochronnym).

3) Połów drapieżników tylko na „martwą rybkę”.

4) Łowimy w drużynach dwuosobowych; każdy na dwie wędki.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

1500 – (sobota 26 czerwca) Zbiórka zawodników i losowanie stanowisk

1515 -Zajęcie stanowisk (można nęcić)

15.16 dokonujemy wpisu do rejestru dwóch dni:

26.06. „zawody”; 27.06. „zawody”

1700 -Rozpoczęcie łowienia

900 -(niedziela 27 czerwca) zakończenie łowienia

1000 -koniec ważenia

1100 -oficjalne zakończenie oraz podsumowanie zawodów Ważenie odbędzie się obok baru Pana Buciora.

Ryby zabezpiecza organizator.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania zawodów.

- W przypadku, gdy którykolwiek członek drużyny naruszy zasady etyki wędkarskiej wynikające z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, cała drużyna może zostać za to zdyskwalifikowana.

- Zawodnicy biorą pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie i partnerów z drużyny.

- W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych – zapowiadanych burz – zaleca się zaprzestanie wędkowania i wykonywania czynności wędkarskich aż do ustabilizowania się warunków pogodowych pod groźbą dyskwalifikacji.

- Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za zawodników niestosujących się do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb i niniejszych zaleceń.

- Drużyna może zostać również zdyskwalifikowana, gdy podczas ważenia ryb i ogłaszania wyników, stan zawodników będzie wskazywał na nadmierne spożycie alkoholu.

- Wobec osób zakłócających spokój innych drużyn podczas zawodów i po zawodach, w czasie ważenia ryb, wręczania nagród, zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne.

- Zawodnicy obowiązani są do dokonania wpisów do rejestru połowu – w miejscu gdzie zapisuje się ryby powinni wpisać „ZAWODY” – wpisujemy dwa dni 26.06. i 27.06. czerwca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo dobry pomysl.

Przez dwa ostatnie lata, kiedy zajelismy pierwsze i drugie miejsce wraz z Tuna na Maratonie lowilismy bardzo duzo ryb troszke mniejszych niz 30 cm.Glownie byly to leszcze.

Choc nie tylko.

Dlatego od dawna uwazam ze powiniem byc to Maraton Wedkarski i do wagi powinna liczyc sie kazda ryba zlowionna zgodnie z regulaminem. Poniewaz nie ma sie co oszukiwac ilosc karpia jest w Ozannie sladowa.W roku ubieglym jesli dobrze pamietam zlowino 2 sztuki,na tak duza liczbe uczestnikow to troszke lipa.

Niestety w tym roku nie bede mogl wziasc udzialu,czego bardzo zaluje.Niestety przebywan za granica.

Ale niech organizatorzy pomysla nad zmianami.

Pozdro ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś z Dragomirem pływaliśmy po zalewie , udało mi się złowić okonia na 35 cm ,miałem też sandacza takiego koło 60 cm ale się wypiął i zostawił ślad po kle na kopycie ,Dragomir zaliczył jednego malutkiego szczupaka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wybieram się na tygodniu na zbiornik Ożanna, nigdy tam nie byłem. Bardzo proszę kolegów i koleżanki o podpowiedzenie mi gdzie moge się rozłożyć, będe łłowił z gruntu. Przypuszczam, że może być sporo ludzi kąpiących się bo ciepło jest, dlatego gdzie najlepiej siadać, żeby w miare spokój był? :)

Czy warto jechać na nockę? jaka przynęta z gruntu najlepsza i jakich ryb można się najczęściej spodziwadz?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wskazać na Ożannie jakąś rewelacyjną miejscówkę, ale ja najczęściej łowię w zatoce do której wpływa rzeka Złota (początek zalewu).Raczej nie licz na jakieś wielkie okazy, ale w każdej wodzie zawsze pływa coś większego.Najczęściej bierze płoć i leszcz taki do 35 cm.Jest też trochę lina,karasia i karpia.A że nie ma zbyt dużo większych ryb potwierdziły nierewelacyjne wyniki Maratonu Karpiowego.Co do przynęt to mi najlepiej sprawdzała się pinka ale dobra też jest kukurydza i inne.W nocy na pewno będziesz miał najwięcej spokoju, tzn. nie będą Ci pływać po wędkach rowerki i kajaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.