Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Wczasy nad Ożanną zakończone. Pogoda była bardzo dobra. Jeśli chodzi o wędkowanie to można połapać ale trzeba być bardzo cierpliwym. Ryby jak na tą porę roku - Sierpień - są już przeżarte i biorą bardzo rzadko.

"...Koło śluzy na obrotówkę. Dzisiaj rano w tym samym miejscu ..."

*

Ha, koło śluzy piszesz, a jak daleko od tej "śluzy"... możesz zaznaczyć na mapie ??? ;-)

Panie Stanisławie Mączka, proszę się nie obawiać o odległość od śluzy ... Wędkuję od 15 lat i znam regulamin. Mówiąc koło śluzy wskazałem o którą część zbiornika mi chodziło - konkretnie część zachodnia przy tamie gdzie uchodzi rzeka Złotka z zalewu.

Przy okazji chciałem pozdrowić Państwową Straż Rybacką :)

Załączam kilka fotek z wypraw, niektóre z kolegą Maks Gie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj rano połowiłem troszkę u siebie na Złotce. Pogoda nie zachęcała żeby nawet nos za drzwi wystawic ale jednak ruszyłem.Wybrałem się na żywca. Efektem tego było dwa szczupaki około 60 cm i ładny okoń. Fotek nie robiłem bo bałem się że zaleje mi aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj wieczorem nad zalew zobaczyć jaka woda.Okazało się że jest podwyższona,pomost Olsena pod wodą ,no i dosyć brudna.

Przez 1,5 dodziny łowienia coraz bardziej popularnym na forum zestawem castingowym złowiłem szczupaczka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniewie, jesteś pionierem castingu na naszym forum, jest to chyba pierwsza fotka ryby złowionej kijem z pazurem ? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Mam nadzieję że miłośników tej metody przybędzie. Ja już niedługo stanę się posiadaczem kompletnego zestawu, na razie mam multiplikator w drodze jest kijek :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od 15 będzie woda spuszczana. Ale aby cała woda zeszła to trzeba będzie około tygodnia. A co do czyszczenia zalewu to pewności tez nie ma. Ponieważ woda jest spuszczana po to aby naprawić zaporę, bo jest w złym stanie a przy okazji MOŻE troszke zalew wyczyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmiana terminu opuszczania wody w zalewie z pierwotnego 15.09 na 27.09.

No to okręg powinien znieść zakaz połowu.

Pozdrawiam

Nieoficjalnie potwierdzam powyższe - chyba że między czasie znowu coś się zmieniło. Żeby jednak znieść zakaz połowu do czasu opuszczania wody musiała by być uchwała Zarządu Okręgu. Teoretycznie jest to wykonalne.

Faktycznie, lepiej by było aby nad wodą byli obecni wędkarze. Puste brzegi kuszą do różnych akcji. Wędkarze choć często zazdrośnie patrzą jeden na drugiego są jednak najlepszymi strażnikami wód.

Moim zdaniem zakaz powinien obejmować jedynie połowu ze środków pływających. Poza tym woda winna być udostępniona do wędkowania do godziny "zero". Wiadomo, że sandacz nie przeżyje łąpanki w sieć a tym bardziej transportu. Co w związku z tym? Sprzedaż mieszkańcom? Nie bardzo to widzę.

Wiem że władze Okręgu często zaglądają na to forum. Może wiec posłuchają głosów obecnych?

Piszcie co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł uważam za bardzo dobry.Ale czy coś z tego będzie to niewiadomo. Ja osobiście i tak teraz łowię ryby na Ożannie, ponieważ zakaz obowiązuje na zalewie a o rzece powyżej zalewu nie było mowy wiec tam już powiedzmy w okolicach mostu i sklepu mogę spokojnie łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w prawdzie nie znam topografii terenu ale czy niemożna by tych bardziej wrażliwych na transport ryb wpuścić w górę rzeki myślę że spiętrzenie wody na krótkim odcinku rzeki to nie jet duży koszt a skoro ryby jest dużo a woda spuszczana jest co kilka lat można by zainwestować w zasuwę spiętrzającej która będzie wstawiana zawsze podczas spuszczania wody.

Takie spiętrzenie pozwoliłoby na pomieszczenie większej ilości ryb w górze rzeki.

Może w tym roku na to jest za późno ale na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.