Skocz do zawartości

Ropa


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

W okresie wielkanocnym podczas mojego krótkiego urlopu, niestety ale tylko raz udało mi się wybrać z wędką nad wodę. Co prawda nie była to rz. Ropa choć to o niej głównie powinno być w temacie z racji tego ze nie chcę zakładać nowego tematu. Bynajmniej udało mi się zaliczyć jeden spacerek brzegami Białej Tarnowskiej, rzeki łudząco przypominającej Ropę zarówno pod względem charakteru, rozmiarów czy też rybostanu. Generalnie jak w większości przypadków nastawiłem się ze smużaczkami na klenie. generalnie zarówno pogoda jak i rybki dopisały. Udało mi się przechytrzyć 15 szt z czego największy mierzył 37 cm. Może nie był to jakiś olbrzym ale w takim kwietniu to każda złowiona ryba cieszy :)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorlicki odc. ,,ZŁÓW I WYPUŚĆ" powstał z inicjatywy grupy ludzi ceniących sobie sportowe wędkarstwo bardziej od rybiego mięsa, wywodzących się z mojego macierzystego koła wędkarskiego ,,MIASTO GORLICE" i nie tylko. Ropa jest piękna górską rzeką która zasługuje na to aby pływały w niej okazałe kropki czy też lipasy. Jest to odcinek zarówno dla spiningistów jak i muszkarzy. Na dzień dzisiejszy dominują na nim pstrągi w granicach 30 do 40 cm ale z czasem zapewne podrosną. Trafiają się również i lipienie. Odcinek ten ma służyć całej rz. Ropie, wpuszczane ryby nie sa przecież uwiązane. Troszeczkę irytująca jest sytuacja gdy pstrągi zaraz po zarybieniu, w przeciągu kilku dni sa po prostu zjadane tak jak ma to miejsce na pozostałych rzekach w okręgu. Tutaj ryby maja szansę nieco sie oswoić z nowym środowiskiem. Nad ich bezpieczeństwem czuwa na prawdę prężnie działająca w Gorlicach SSR. Oczywiście nikt nie ma zamiaru trzymać tego odc. tylko dla siebie, tak więc oczywiście zapraszam w imieniu swoim jak również kolegów ;-)

A może masz jakieś konkretne pytania na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek ten rozpoczyna sie od mostu drogowego na Bystrą i płynie przez około cztery kilometry do mostu drogowego na ul. Mickiewicza w Gorlicach. Opłata jedno dniowa na wody okręgu nowo-sądeckiego wynosi 25 zł. Nie obowiązuje żadna dodatkowa opłata, alternatywna woda dla OSów dostępna niemal dla wszystkich :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka moich kleni z złowionych w ostatnich dniach na Ropie.

Takie małe przygotowania do niedzielnych zawodów ,,Kleń Wisłoka" :cool:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak wracałem wieczorkiem do domu,udało mi sie zatrzymać na dwie godzinki nad wodą. Niestety ale na podwyższonej wodzie klenie jakoś nie bardzo miały ochotę współpracować. Tylko jelce, ukleje oraz płotki chętnie siadały na smużaczki. Co nie oznacza że wróciłem z nad wody bez klenia B)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne miło spędzone chwile nad rz. Ropą w poszukiwaniu kleni. W sumie 6 sztuk w granicach 35 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Winko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie przystoi pisać jednego posta po drugim ale zaryzykuje. Dziś rano klenie brały jak marzenie. Blisko 20szt w przedziale 30 - 52 cm. Wszystkie skusiły się na smużaczki :D

42 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

oraz 52 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorkiem znalazłem chwilkę aby wybrać się na rybki. W sumie udało mi się złowić ponad 10 miarowych kleni, kilka uklejek,jelców oraz płoteczkę. Dwie największe sztuki miały 37 oraz 42 cm. Generalnie jak na dobrze trąconą wodę po wczorajszych ulewach to nie narzekam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od samego rana w raz ze Sławkiem spacerowaliśmy po rzece za kleniami. od godz. 4j do 8j praktycznie bez kontaktu z rybą!!! Przerzuciłem chyba wszystkie woblery jakie miałem w pudełkach i nic! W końcu trafiłem kleniom w gust. Jedyne na co dziś w miarę reagowały rybki to smużak HUNTERa chrabąszcz w wersji nurkującej. Co prawda zbyt wiele sztuk na koncie nie było (ledwie 5) to wypad nad wodę uważam za jak najbardziej udany B)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

oraz największy 43 cm

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

A tak wygląda klucha po spotkaniu miejscowego drapieżnika :mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda klucha po spotkaniu miejscowego drapieżnika :mad:

[ATTACH=CONFIG]17128[/ATTACH]

Tych wyderek jest duzo na Ropie, na kilku moich wyjazdach na oczy widziałem 3 szt , jedna po drugiej stronie sobie nurkowała i wydarła takiego klonka 30 + i pucowała go sobie na kamyczku jak by nic , no cóż ale takie to zwierzątko którego w jadłospisie są głównie ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Wczoraj przez południe trochę lało ale jak tylko koło 17j przestało to oczywiście nie potrafiłem sobie odmówić. Wędki i tak przecież nadal były jeszcze w aucie?! Sruch i wieczorna powtórka z rozrywki :rolleyes: Wynik to kilka kleni w tym jeden czterdziestak. Rybki nawet chętnie współpracowały na przymąconej wodzie :cool:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popołudniu nagle okazało sie że mam chwilę czasu wyskoczyć nad wodę! Prace ziemno betonowe skończyły sie o wiele wcześnie niz to było planowane. Więc nie pozostało mi nic innego jak tylko wsiąść w auto i zasuwać nad wodę. Rybki wczoraj współpracowały wyśmienicie. W sumie udało mi sie przechytrzyć nieco ponad 10 kleni oraz kilka okonków. Niektóre klenie brały niczego sobie. Wystarczał im zwykły nieco schodzący smużak pod powierzchnię, wolne prowadzenie po łuku i siadały jeden po drugim. Ale kilka set metrów niżej na kolejnej miejscówce należało się juz nieco postarać. Ryby ignorowały wszystkie prezentowane im wabiki. Po kilku próbach w końcu okazało sie że jednak trafiłem im w gust. Reagowały tylko na klasycznego smużaczka pływającego po powierzchni wody którego wystarczyło prowadzić na luźnej żyłce lekko podszarpując szczytówką tak aby woblerek tylko nie znacznie się przynurzał puszczając małe kółeczka na wodzie!!! Koncert brań natychmiast zaczął się od nowa a kolejne klenie ponownie lądowały w podbieraku B)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

35+

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

oraz największy 47 cm oraz 1.5 kg

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Winko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Winko" mam pytanie. Czy oprócz kleni spotykasz jeszcze na Ropie pstrągi? Dawniej łowiłem powyżej Ropy w stronę Wysowej i złowienie potokowca, tęczaka i źródlanego nie stanowiło problemu. Ostatnimi czasy wędkowałem na Klimkówce i u ujścia Ropy do zalewu udało mi się wydłubać jednego potoka. Jak jest poniżej gdzie wędkujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.