Skocz do zawartości

Koronawirus a wędkarstwo


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Bart23 napisał:

 

Druga kwestia z którą się zgadzam z tobą w 100% to stan wyjątkowy który powinien byc wprowadzony już dawno, ale mały pokraka tego nie zrobi ponieważ rozdali wszystkie pieniądze na nierobow, rydzola itd. Dla niego ważniejsze są teraz wybory niż życie Polaków i zrobi wszystko żeby Jędrek był dalej jego podnozkiem

   Dobrze napisane ?, ale na tym forum, to może być "samobójstwo". Nie zapominaj, w jakiej części Polski  żyjesz. Zlinczują Cię!

Przepraszam, ale nie wiedziałem, że gość był ze Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całej irytacji sytuacją postanowiłem dla równowagi znaleźć trochę przyjemności w małych rzeczach będących pod ręką. Całe szczęście zanim jeszcze to wszystko zaczęło się mocniej komplikować zdecydowałem się wyjechać z Rzeszowa i wrócić do domu rodzinnego. I tu błogosławieństwo własnego podwórka i błogosławieństwo "zadupia". I do tego błogosławieństwo kiełbaski z ogniska - pierwszej w tym roku. Poprzeglądałem pudła z kolekcją woblerów pod tytułem "nie wrzucać do wody". Trochę się poruszałem żeby nie stracić werwy. Ubolewam tylko nad tym, że sobie do tej pory oczka wodnego nie wykopałem. Myślę, żeby zamówić sobie kilka niezbędnych rzeczy i podłubać jakieś woblerki, pierwszy raz od bo ja wiem... 10 lat. Od tych wszystkich błogosławieńst zrobiło się prawie błogo. Są jeszcze książki i filmy do nadrobienia. I jutro praca normalnie od 8 do 16, tak rytualnie, mimo, że nie w biurze, między innymi żeby zachować  jak najwięcej codzienności. Jest co robić pomimo ograniczeń. Nawet w materii wędkarskiej bez zarzucania wędki. Niekoniecznie jest to bicie piany, choć sporo wkur*u wszyscy w sobie nosimy, choćby był kto i oazą spokoju. 

 

 

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marekn napisał:

   Dobrze napisane ?, ale na tym forum, to może być "samobójstwo". Nie zapominaj, w jakiej części Polski  żyjesz. Zlinczują Cię!

Przepraszam, ale nie wiedziałem, że gość był ze Śląska.

Kolego dobrze wiem gdzie mieszkamy i czasami jest mi wstyd że nasze woj jest bastionem ciemnoty ale co zrobisz. Dziwi mnie fakt że przez tyle lat nie docierało do osób ze polityka Karla to czysty populizm a teraz mamy tego efekt że brakuje na wszystko i tak naprawdę za 2-3 miesiące będziemy w czarnej du..e z bezrobociem na poziomie 20-30% i to jest powód dlaczego pokraka za wszelką cenę chce przeprowadzić teraz wybory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież populizm uprawia każdy polski rząd od 30 lat i chyba się nie łudzisz się że w chwili obecnej zmiana władzy by cokolwiek zmieniła. Myślę że skończy się to w ten sposób że kto ma umrzeć ten umrze, kto ma zbankrutować zbankrutuje (i tego już nic nie zmieni ani kwarantanna ani tarcze antykryzysowe) a od rządu będzie zależeć tylko jak szybko gospodarka podniesie się po tym upadku a może i bankructwie państwa które niebawem nastąpi. Ale na pocieszenie powiem kto odłożył pieniądze ten może się teraz nieźle obłowić i na giełdzie i za niedługo w lombardach. Więc ludzie przezorni mogą nawet nieźle na tym wyjść. 

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs zablokował(a) ten temat
  • krs odblokował(a) ten temat
20 minut temu, LukaszZ napisał:

Najśmieszniejsze w tym wszystkim to że PZW dalej nie wystosowało jeszcze ani jednego oficjalnego pisma że zakazuje się połowu na ichnich wodach.

I moim zdaniem na 99.9999999999999% tego nie zrobi. Bo będzie to powód do prób odzyskania kasy za opłaty 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacob1993 napisał:

Czy 12 kwietnia mozna jechac normalnie na ryby ?

Czy jednak przedluza zakaz ?

Nie bardzo wiem skąd ta data? Do 11 kwietnia jest zakaz wchodzenia do lasów (ustanowienie przez Lasy Państwowe). A wędkowanie to bez zmian, (wg interpretacji własnej, a przede wszystkim kontrolujących) zgodnie z rozporządzeniem ze strony rządowej gov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekGie napisał:

Nie bardzo wiem skąd ta data? Do 11 kwietnia jest zakaz wchodzenia do lasów (ustanowienie przez Lasy Państwowe). A wędkowanie to bez zmian, (wg interpretacji własnej, a przede wszystkim kontrolujących) zgodnie z rozporządzeniem ze strony rządowej gov.

Zakaz przemieszczsnia sie i inne restrykcje obowiazuja do 11 kwietnia .

Wiec jesli nie przedluza mozna spokojnie wedkowac moim zdaniem .

Napisal bym cos wiecej ale mialo byc bez teori spiskowych .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rafaello napisał:

Jackob 1993, nie pisz za dużo bo wątek znowu trafi na kwarantannę ;)

Jak za starych lat, trzeba się nauczyć jak mówić, żeby nic nie powiedzieć, ale żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi... ;)

Co do pobytu wędkarzy w domach, podtrzymuje zdanie o ułatwieniu życia kłusownikom. Na innych forach już opisywane są historie. Jeden facet łowił pstrągi na robaka, a jak go Straż zatrzymała to powiedział że ma wirusa i nie mogą się do niego zbliżać - skończyło się ściągnięciem patrolu PP...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, LuJu napisał:

Co do pobytu wędkarzy w domach, podtrzymuje zdanie o ułatwieniu życia kłusownikom. Na innych forach już opisywane są historie. Jeden facet łowił pstrągi na robaka, a jak go Straż zatrzymała to powiedział że ma wirusa i nie mogą się do niego zbliżać - skończyło się ściągnięciem patrolu PP..

Powinni takiemu łosiowi wpierniczyć ze 30tys złoty kary. Jak można dać tyle za nieuzasadniony spacer po ulicy, to tym bardziej za kłusownictwo! Trzeba tylko chcieć i być konsekwentnym w działaniu.

Edytowane przez longin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bart23 napisał:

Siedź na dupie

Dlaczego? Przecież może wyjść na ryby. PSR mnie kontrolowało w zeszłym tygodniu ale niestety nie potrafili wyegzekwować obowiązujących przepisów wobec mnie. Przedstawiłem panom twarde dowody oraz argumenty, których nie byli w stanie przeskoczyć i panowie odpuścili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.