Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Żart żartem tu trzy wzory streamerów głowacicowych - różnią się tylko kolorystyką konstrukcja i materiały praktycznie takie same. W opracowaniu nowe może lepsze wzory (konstrukcyjnie)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od wędek - ja na OS San używam 10'0" #6, ale mogą to być wędki 9'6" lub 10'0' w klasie 7-8. Poniżej Sanoka #6 może nie starczyć tu sugerował bym 8-9. Kołowrotek - o ile na górze duży klasyczny kręcioł wystarczy to na dole gdzie woda dużo grubsza i ryba ma na czym się oprzeć może być potrzebny kołowrotek typu anti/reverse (bardzo drogi). Linki - będą potrzebne trzy cztery linki do streamera III klasy tonięcia, intermedium i sink tip linka pływająca z końcówką (w tym przypadku) intermedium na bardzo małą wodę do tego dochodzi linka pływająca do nimfy. Wszystkie linki w klasie używanego wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy "koleżka" Sanu. Wypad nad San w Sarzynie trwał ok godz. Kleniki co chwilę się pokazywały ale jakoś nie chciały współpracować. W końcu dwa spławy niedaleko mnie i jedna jedyna przynęta jaką miałem na bolka wylądowała na agrafce. Efekt na zdjęciu.

Umieszczam jako że to jak na razie mój największy - 57cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dzisiaj rano na Sanie na wysokości Krzemiennej. Z ochotą i spinningiem dotarłem nad wodę a tu lipa niestety, woda wciąż brudna, niska i brudna. Z rozmowy z przewoźnikiem promu w Krzemiennej wynika że to żwirownia w Uluczu zrzuca brudną wodę z płukania żwiru. Robią to w nocy, z tego co mi wiadomo to pracują na trzy zmiany i nie wiadomo kiedy się to skończy...

A teraz pytanie, czy można w ten sposób zrzucać wodę bezpośrednio z całym mułem i brudem??? Z tego co mi wiadomo to taka sytuacja trwa już od dłuższego czasu z małymi przerwami. Uniemożliwia to nam-wędkarzom komfortowe łowienie na tej pięknej rzece. Jeśli ktoś może się orientuje w sytuacji, to prosił bym o instytucję, osobę ... która mogła by zareagować i coś zmienić to proszę o info?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem kilka razy na Sanie i zawsze była mętna woda. Teraz przynajmniej wiem co jest tego powodem. W tamtym roku podobna sytuacja była w Niewistce gdzie żwirownia z pogranicza Krzemiennej i Niewistki brudziła połowę Sanu. W mętnej wodzie nic nie brało. Jeśli się przerzuciło poza połowę rzeki brania były. Ta żwirownia pracowała bodajże na jedną zmianę od 7 do 15 i po 15 woda szybko się czyściła.

Będzie problem jeśli w Uluczu robią na trzy zmiany... Nie połowi się zbytnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, mam opłacone składki w rzeszowie, czy na sanie w okolicach Dynowa mogę łowić? gdzieś na mapce z oznaczonymi granicami pzw rzeszów widziałem, że gdzieś tam na dole w okolicach miejscowości Bachórz i niżej możemy łowić, w rejestrze w tych tabelkach z numerami łowisk nie ma ani słowa o tamtych rejonach (tylko górny san). Panowie jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu na Sanie w okolicach moich miejscówek woda nadaje się do spiningowania. Dzisiejsze popołudnie nad tą rzeką było dosyć owocne. Klenie zaczęły współpracować. Złowiłem ich kilkanaście, największy z nich miał 35 cm( na zdjęciu), z lekko podgryzionym ogonem, nie przezemnie oczywiście:). Tym razem brały na Erki. W najbliższych dniach wrócę po coś wiekszego, a w lipcu.... już nie mogę sie doczekać.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na mapce z oznaczonymi granicami pzw rzeszów widziałem, że gdzieś tam na dole w okolicach miejscowości Bachórz i niżej możemy łowić

Na mapce jest błąd. Do potoku wpadającego do Sanu w miejscowości Nozdrzec jest to woda przemyska, powyżej krośnieńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce około kilometr niżej mostu w Huzelach. Można dojechać od strony Leska , musisz skręcić w prawo w okolicach "Słodkiego Domku". Prościej jednak przejechać przez most, zaraz za nim skręcić w prawo, na Tarnawę, przed pierwszym zakrętem zjechać asfaltową dróżką z głównej, przejechać kilkaset metrów i po prawej stronie masz tę miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już temat o Sanie więc niepotrzebnie zaczynałeś kolejny:p

Jeśli chodzi o ryby w tamtym rejonie to z gruntu można pociągnąć ładną brzanę (choć w tamtym roku udało mi się złowić tam tylko dwie sztuki), świnkę (jest jej sporo i pokaźnych rozmiarów), klenia i certę, no i nie licząc uklej i kiełbi. Jeśli chodzi o spinning to można upolować okonia, szczupaka i bolenia - słyszałem pogłoski że trafia się głowacica i sum ale coś mi się w to wierzyć nie chce:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce około kilometr niżej mostu w Huzelach. Można dojechać od strony Leska , musisz skręcić w prawo w okolicach "Słodkiego Domku". Prościej jednak przejechać przez most, zaraz za nim skręcić w prawo, na Tarnawę, przed pierwszym zakrętem zjechać asfaltową dróżką z głównej, przejechać kilkaset metrów i po prawej stronie masz tę miejscówkę.

dzięki za odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa tygodnie byłem około 7 razy na górskim odcinku,Łukawica, Postołów,Huzele,Łączki,Hoczew wynik to same malutkie pstrążki.Dziś pojechałem za kleniem na Solinkę ale niestety była brudna woda i za wiele nie połapałem.

Zaczepiło mnie jedno małżeństo z Belgii(kobieta jest Polką) i pyta gdzie tu można połowić na muchę bo mąż był koło Leska a potem na odcinku specjalnym przez trzy dni od rana do wieczora i nic prawie nie złowił.

Powiedziałem im okrutną prawdę o Sanie. Po minie tego Belga było widać że kipi ze złości,pewnie wyobrażał sobie zbyt wiele.

A PZW-Krosno skasowało od niego po 70 zł za dniówkę, dobrze zdając sobie sprawe z tego jaka sytuacja jest na OS-ie.

dzięki za odpowiedz

pozdrawiam

Hej gumka jak złowisz coś to napisz OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garett1350 to chyba słabo łowiłeś bo ja byłem w poniedziałek jak i we wtorek chyba to połowiłem dobrze czasem trafił się taki do 40 cm pstrąg .Znajomy też dobrze połowił,brały na duże jętki ,mokre jak i pupy w sumie chrust też dawał rade.Z Solinką gorzej czasem można trafić klenia ale trzeba znać dobre miejsca ,lepiej udaj się na San w Rajskim choć kleń w tym roku nie wpłynął ale można trafić +40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.