Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak dziś byłem nad Sanem w Łączkach po 6 godzinnych zmaganiach ustanowiłem rekord potoka 2012 potwór całe 20 cm na oko, plus spad czegoś większego. Uważam że to i tak nieźle ponieważ pytałm innego muszkarza to nawet kontaktu z rybą nie miał. Teraz takie pytanie czy ktoś z forum był dziś na Łączkach z Rzeszowa, ponieważ widziałem zaparkowany samochód na tablicach Rz oraz dwóch spiningistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć strimerek czy jakaś nimfa ,może kiełżyk?

Czas moje spiochy wysłać do Wrocławia do Błauciaka A.niech wymienią mi skarpety i w kwietniu coś pomoczę kija.Bo często wychodzę od kobiety z domu z Łączek i mnie nosi ,jak widzę wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę za dużo z wyprzedzeniem ale potrzebuje informacji z stanu wody W Łączkach na dzień wtorek, ponieważ mam transport w środę do i z powrotem i planuję zapolować na kropeczka. Jeśli ktoś z miejscowych mógłby dać informację byłbym wielce zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zadzwonić do właścicieli Gościniec nad Sanem - Lesko / Bieszczady - Tanie Noclegi, wysoki standard! .

Popatrzą przez okno i powiedzą co i jak. Właściciel długo łowi na muchę, zdobył kilka tytułów w tej metodzie, zawsze jest na bieżąco z woda i rybami.

Aktualnie kamerka cos sie zawiesiła, ale na codzień można kontrolować co sie dzieje na wodzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dzisiaj wycieczkę nad San w okolicy Dynowa. Wędki nawet nie wyciagnąłem ze wzgledu na bardzo duże zlodowacenie. Na odkrycie całego Sanu w tej okolicy trzeba jeszcze poczekać co najmniej tydzień:( Wracając zaglądnąłem nad Strug- brań zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak prognozujecie stan wody na weekendzie w okolicach Leska?

Jaki stan w ogóle na ten moment?

Patrząc na dane RZGW Solina puszcza równiutko, natomiast jak Hoczewka zbrudzi to nici z łowienia.:confused:

http://oki.krakow.rzgw.gov.pl/Article.aspx?tid=tabSytuacja&id=itemZbiorniki

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kicha. Ma być kilkanaście stopni, a w górach leży jeszcze masa śniegu. Jak to wszystko zacznie spływać, to Hoczewką popłynie "kawa z mlekiem", poza tym dojdzie Olszanka, wzdłuż której też leży śnieg. Chyba jeszcze wody z Soliny nie puszczą, więc San nie powinien być wysoki, ale brudny będzie raczej na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj zobaczyć jak się ma sytuacja na Sanie przed mostem w Postołowie i napotkałem na dziwną rzecz. Nie wiecie koledzy w jakim celu ktoś porozwieszał sznurki w poprzek Sanu co kilka metrów? Nie wiem na jak długim to jest odcinku ale dałem radę przejść około kilometra i dalej też było widać... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najprawdopodobniej tzw. sznurowanie. Takie sznurki mają odstraszyć kormorany, które podobno, gdy widzą tego typu "przeszkodę", nie lądują w tym miejscu. Tak sznuruje się już niektóre rzeki w Polsce, a już jesienią słyszałem, że podobnie będzie na Sanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sznurowanie" rzeki zaczęło się od Sanu to już trzeci czy czwarty rok jak rzeka jest zasznurowana, przez pierwsze lata tylko OS, a tej zimy aż do skałki w Łukawicy. Linki te poruszane przez wiatr odstraszają kormorany i utrudniają, im lądowanie i startowanie z wody. Zabezpieczenie to i praca kilkudziesięciu osób przyniosły pozytywne efekty, które próbują niszczyć PAJACE z Klubu Gaja (mi się nasuwa inne skojarzenie) tu jest link do informacji. http://www.rp.pl/artykul/757723,837287-Nie-bedzie-strzelania-do-kormoranow-w-dolinie-Sanu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.