Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Ale rybka pultła do wody.Trzymana była w siatce tylko do zdjęcia bo ten "starszy pan" wiedział że przyjade i chciał się pochwalić zdobyczą

Mimo wszystko złamany został regulamin i życzył bym koledze mandatu.... powiedzmy pińcet za przetrzymywanie ryb w siatce w okresie ochronnym...

Następnym razem by się zastanowił czy męczyć tą rybkę przetrzymując ją w siatce, tylko po to by pstryknąć jej fotkę.

"... 3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie

z ostrożnością wypuszczone do wody, nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie

szanse przeżycia...."

...Ot,taki to nasz typowy "Polski rybok".

Takich " ryboków" ci u nas dostatek, kiedy to się skończy....??? Kiedy ludzie zmienią mentalność?

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko złamany został regulamin i życzył bym koledze mandatu.... powiedzmy pińcet za przetrzymywanie ryb w siatce w okresie ochronnym...

Następnym razem by się zastanowił czy męczyć tą rybkę przetrzymując ją w siatce, tylko po to by pstryknąć jej fotkę.

"... 3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie

z ostrożnością wypuszczone do wody, nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie

szanse przeżycia...."

Takich " ryboków" ci u nas dostatek, kiedy to się skończy....??? Kiedy ludzie zmienią mentalność?

Zastanawiałem się czy skomentować to wszystko.

To coś złego, że ktoś złowił brzane w okresie ochronnym moim zdaniem nie a dlaczego właśnie dlatego, że linczujecie kogoś bo ktoś chciał się pochwalić okazem.

A niech każdy z was przypomni sobie ile razy był na rybach złowił jakąś rybę która nie wytarła się ! Ile to kleni się łowi które leją mleczem itd itd czemu wtedy chodzicie na ryby wklejacie fotki itd ?

Czemu to wam wtedy nikt po 500 albo po 1000 zł mandatu nie wystawia ?

Ale zapomniałem w tam kraju żyją ludzie chorzy na C&R i z wypranymi głowami przez internet !

Fotka skoro jest niezgodna z regulaminem powinna być bezwzględnie usunięta a Ci którzy tak za gorzale przestrzegaja RAPR to niech jeszcze pilnują siebie !

Kiedy ludzka mentalność się zmieni ?!

Lisses a tego klenia musiałeś męczyć do "Fotki" nie dał się zrobić zdjęcia w wodzie i wypuścić ?

Edytowane przez Punkfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy skomentować to wszystko

Nie komentuj:cool:

Zasady umieszczania zdjęć w Serwisie są jasno określone!Wystarczy się ich trzymać aby wszystko było ok.Zamieszczanie takich zdjęć ,wywołuje niepotrzebną dyskusję i powoduje odchodzenie od tematyki wątku.

Nie jest niczym złym złowienie brzany w okresie ochronnym jeżeli jest ona PRZYŁOWEM ale UMIESZCZANIE takich zdjęć w Serwisie jest niezgodne z Regulaminem a także zapisami RAPR o czym dokładnie napisał @lisses.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy skomentować to wszystko.

Kiedy ludzka mentalność się zmieni ?!...

No właśnie kiedy Twoja i innych mentalność się zmieni? Jak widać nie wyciągnąłeś przesłania mojego postu...

Nigdy, jeszcze raz zaznaczę NIGDY nie włożyłem do siatki ryby w okresie ochronnym, zdarzało się złowić ryby w okresie ochronnym ale z największą ostrożnością je wypuszczałem, nie robiąc jej nawet zdjęć.

Jeśli ktoś chce się chwalić rybkami łowionymi w okresie ochronnym i do tego męczyć ich po to by pochwalić się kolegom to nie jest to miejsce... nie to forum.

Nie jestem chory na C&R, ryby kupuję w sklepie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuj:cool:

Zasady umieszczania zdjęć w Serwisie są jasno określone!Wystarczy się ich trzymać aby wszystko było ok.Zamieszczanie takich zdjęć ,wywołuje niepotrzebną dyskusję i powoduje odchodzenie od tematyki wątku.

Nie jest niczym złym złowienie brzany w okresie ochronnym jeżeli jest ona PRZYŁOWEM ale UMIESZCZANIE takich zdjęć w Serwisie jest niezgodne z Regulaminem a także zapisami RAPR o czym dokładnie napisał @lisses.

Mam nie komentować bo co ? Mam do tego całkowite prawo ! A Twoja rola jako moderatora jest taka by pilnować porządku i nie doprowadzać właśnie jak jest wyżej napisane " niepotrzebne dyskusje"

No właśnie kiedy Twoja i innych mentalność się zmieni? Jak widać nie wyciągnąłeś przesłania mojego postu...

Nigdy, jeszcze raz zaznaczę NIGDY nie włożyłem do siatki ryby w okresie ochronnym, zdarzało się złowić ryby w okresie ochronnym ale z największą ostrożnością je wypuszczałem, nie robiąc jej nawet zdjęć.

Jeśli ktoś chce się chwalić rybkami łowionymi w okresie ochronnym i do tego męczyć ich po to by pochwalić się kolegom to nie jest to miejsce... nie to forum.

Nie jestem chory na C&R, ryby kupuję w sklepie.:)

Spokojna głowa z moją mentalnością jest wszystko w porządku, a z innych cóż ...

Skoro ryby kupujesz w sklepie to po co pakujesz je do siaty ?

RAPR jest to po żeby go przestrzegać jednak nie zapominajcie, że RAPR swoje a natura swoje i okresy tarła się wydłużają i WY wspaniali wędkarze etyczni o wspaniałej mentalności jak tylko nadejdzie pierwszy dzień np maja lecicie nad wodę za szczupakiem itd itd !

Edytowane przez Punkfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy koledzy i koleżanki mogliby mi podpowiedzieć gdzie można się wybrać z Rzeszowa nad San na federa? Kompletnie nie znam miejscówek nad Sanem a chciałbym w najbliższym czasie skoczyć tam na Rybki. nie ważne w jakiej miejscowości, aby tylko było w naszym okręgu. Bardzo proszę o jakieś info (najlepiej z zaznaczeniem na mapce), będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście łowiłem kilka lat wstecz w okolicach Starego Miasta koło Leżajska. Bardzo ładna woda na wszelkie metody połowu. Jak tam teraz z rybą, nie wiem. Myślę, że nie gorzej niż w innych naszych rzekach.

Jest tu sporo kolegów z Leżajska, więc powinni Ci pomóc co do konkretnego miejsca. Dojazd do wody, jak na San jest dobry. Sam chętnie bym się kiedyś wybrał, więc jak masz ochotę na wspólny wypad, daj znać :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierze coś w Piskorowicach lub Rzuchowie??

Wątpie, wysoka kawa z mlekiem tak wygląda San w Piskorowicach i Rzuchowie. Trzeba odczekać, a tu znów zapowiadają deszcze koło środy. Z niecierpliwością czekam na wyspę, mam nadzieje, że się doczekam w przeciwieństwie do poprzedniego roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyliśmy troszkę z dolek93 muszkę ale nie było rewelacji .Zaliczyłem spad naprawdę sporego pstrąga ,po za tym kilka kruciaków.Woda duża i zimna ,z wyjściami też nie było rewelacji a pod wieczór były wielkie wyroje chrustów jak i dużych pięknych jętek.Było na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pełnym słońcu pobiegałem za boleniami. Ryby dopisały, oraz potwierdziło sie to, że jeśli wypad dedykuje się tylko jednemu gatunkowi to jest większ szansa osiągnąć swój cel. Celowo nie miałem przy sobie przynęt kleniowych ,aby nie kusiło. Poniżej jeden z kilku boleni(55 cm), które udało sie mi dzisiaj złowić. Pozostałe 3 szt podobne gabarytowo, ale odpóściłem im sesję zdjeciową ze względu na potworny upał.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.