Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Żyłkę mam na jednej szpuli 18 mm na drugą 20 nawijam.

Dalekie rzuty przed siebie zeby nie płoszyć bo pewnie dość klarowna woda, szukać rynien i przeszkód ?

Co jeszcze warto wiedzieć ?

Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda czysta dwie turbiny ,z rybkami tak średnio złowiłem ok 10 pstrągów troszkę na nimfę ,troszkę na strimera i kilka spadów, dwie ryby lekko ponad miarę, z wyniku nie jestem zbytnio zadowolony .

Zaczynają już latać jętki i gdzie nie gdzie chrusty.Około godziny czasu ryby wychodziły do suchej.

Ciężko się brodzi ,nogi podcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj z nunkiem i dzięciołem na odcinku specjalnym na Sanie.Jeszcze nie mogę do siebie dojść jestem tak naładowany emocjami , złowiłem myślę że ok 100 pstrągów.Łowiliśmy na nimfy i strimery ,chłopaki połowili też na suchą.Ryby nie były wielke ale kilka rybek złowiłem +- 40 cm i multum małych i średnich .Nunek z dzienciąłem też dobrze walczyli z kropkami .Warunki dosyć ciężkie ale ilość złowionych ryb przeszła moje oczekiwania -coś nie prawdopodobnego.Zjedliśmy kiełbaskę ,wypiliśmy piwko,było dobrze.Może dzienciął sie wypowie coś w temacie i skrobnie parę słów.

Chłopaki dziękuje za miło spędzony czas ,wspomnienia pozostaną na długo w mojej głowie.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki nie łatwe, ale faktycznie rybki dopisały. Po pierwszej godzinie łowienia chyba każdy z nas stracił rachubę a po zakończeniu to nawet ciężko podać przybliżoną sumę wyciągniętych kropasów. Dużo spadów, dużo nie zaciętych brań, więc trzeba nad tym popracować i może kiedyś uda się zbliżyć do wyniku @kroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie byłoby fajnie połowić tak w Łączkach? I nie mówię o wydłużeniu OS-u, a ustanowieniu poniżej Hoczewki łowiska no kill.

Dane mi było łowić tylko raz w tym roku na Sanie, wraz z kolegami darowaliśmy życie wszystkim złowionym pstrągom potokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówić dzisiaj o stanie wody to prawie jak wróżenie z fusów. Ja przy dobrych wiatrach obstawiam dwie turbiny czyli +/- 200 cm w Lesku a raczej to podobnie jak jest dziś czyli kakao i ok 230 a kolor? Hmmm, wszystko będzie zależało od temperatury, częstotliwości i intensywności opadów. Na dziś dzień wygląda to następująco i nie za bardzo opada a wszystkie dopływy na żółto czyli też nie za nisko,

Pogodnie - pogoda | Serwis pogodowy

dokładając, że zbiornik prawie pełny gdzieś ta woda musi popłynąć. Do zalewu śr. dopływa 137 m3/s wody :eek: to jest na prawdę sporo.

Orodek Koordynacyjno-Informacyjny Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW w Krakowie

Ale jako Szaman może coś wytańczysz, Solina przymknie na weekend, trafisz na dobrą wodę i połowisz jak trzeba.:D

W każdym bądź razie tego Ci życzę.

Rozsądniej będzie zapytać powiedzmy w piątek, kolegów mieszkających w okolicy no i śledzić dane z tych dwóch linków które dają jakąś realną wiedzę na temat stanu wód na Sanie właśnie.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to lipa z łowieniem na Sanie, od ponad 2 tygodni przynajmniej w okolicach Ulanowa kakao płynie i nie idzie łowić.Może w końcu ta woda się oczyści na weekend.Nawet na Tanwi gdzie zwykle przy takim stanie wody na Sanie cofka i było super łowisko gdzie ryby wchodziły nie idzie teraz tam łowić bo tam też brudna.Dopływy też kakao wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.