Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nad Sanem poczułem pierwszy raz wiosnę, a momentami i lato.Stało się to za sprawą pięknego słońca, ale przede wszystkim dzięki wspaniałym braniom na "suchara":D.Oj działo się!!!Jak do tej pory był to najlepszy z wielu już tegorocznych wypadów nad San.Woda niska i czysta.W weekend powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgadzam:( Trzeba spełnić co najmniej 3 warunki.

1. Nie łowić w Lesku... na szczęście San nie kończy się w Lesku.

2. Łowić na tzw. upatrzonego...

3. Stosować głównie klasyczną mokrą muchę.

Łowienie na march brown to taka namiastka jętki majowej, niestety w Sanie jętka majowa rzadko już pojawia się w takich ilościach jak kiedyś. Co innego rhithrogena i jeszcze przy takim stanie wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oferta nieaktualna:(. Otworzyli dwie rury. Przypływ do jeziora ho... hoo..

A szkoda , tak da niedowiarków to przed dużą wodą, dwa potoki jeden 43 drugi 48 i :D cztery klenie najmniejszy 49cm, największy 53cm.

Tak przy okazji ani jednego lipienia:), nawet nie widziałem, są już na tarle...

Następna możliwość łowienia na marcową muchę pewnie za rok. Choć powiem szczerze takie warunki wodno-pogodowe :eek:

Przez tych trzydzieści parę lat łowienia na muchę to zdarzyło się to może 6 lub 7 razy.

Tak na marginesie to marcowa brązka w Polsce może za wyjątkiem Wisły roiła się zawsze w kwietniu, a jętka majowa jak sama nazwa wskazuje w czerwcu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek narobiłeś mi smaku , muszę odwiedzić Zagórskie klimaty.

Z resztą w Zagórzu uczyłem się łowić na muchę , wiele dobrych chwil spędziłem w Zagórzu nie tylko wędkarskich:beer:

Do zobaczenia na następnych zawodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głupotą jest łowienie z premedytacją lipieni w okresie ich tarła. Wiem że takie procedery mają miejsce na Sanie w okolicach Leska. Szkoda że ci co tak postępują uważają się za wędkarzy. To że jest zakaz zabierania z tego odcinka lipieni nie upoważnia nikogo do takich praktyk. Jaka to satysfakcja złowić rybę w okresie jej tarła i wymęczyć ją na wędce. Ciekawe ile z tych ryb przeżyło aby odbyć tarło. Czy to jest etyczne zachowanie odpowiedzcie sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.