Skocz do zawartości

Osława


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś z rana wybrałem się nad Osławę zobaczyć jak się miewa, efekty słabe tzn. kilka okonków. Nastawiłem się na Klenie ale żaden miarowiec się nie skusił, co gorsza te które widziałem wręcz płoszyły nawet mini-woblerki. Woda świetna i z rana spokojnie (na wakacjach to kąpielisko) także spokojnie można obławiać ciekawe dołki...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj cztery godzinki nad wodą w Zagórzu, efekt to masa rybek szczególnie rano. Złowiłem ok 30 kleników (w tym 6 kleni + /- 30) i ok 20 okoni max 20cm, szkoda że rybki nie powalały wielkością ale naprawdę super dzionek.

Widziałem kilka kabanów pod pół metra ale nic ich nie ruszało. Rybki zagryzały wszystkie przynęty tj. woblerki, smużaki i nawet obrotówki.

PS. Dzieki Marku za rady, poszedłem w górę rzeki...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Woda naprawdę malutka, rybki kumulują się już w dołkach. Zrobiłem dzisiaj kilka kilometrów obławiając głębsze spokojniejsze dołki, nie ma ich za wiele ale kilkanaście rybek udało się złowić. Głównie kleniki okołowymiarowe, jeden miał może 35cm do tego z jednego dołka wyjąłem ok 10 okonków max 20 i raka :eek: na woblerka. Trzymał szczypcami kotwicę, ale jak go wyciągnąłem to odpuścił ale dał się sfotografować. Ale jaja raka to w zasadzie raz w życiu złowiłem na wędkę na sanie w nocy na wątróbkę i to naprawdę dużego:D.

Dzień naprawdę udany, szkoda że około południa musiałem zmykać. Myślałem że rybki już dawno zeszły do sanu, a tu miłe zaskoczenie, a jakie widoki ... przepiękna rzeka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Klenie wybrały się na tarło więc trzeba je łowić !!!

PRZYPOMINAM, ŻE RYB NA TARLISKACH CELOWO ŁOWIĆ NIE WOLNO.

Osława to rzeka w górach, teraz woda jest w niej bardzo zimna i na tarło kleni trzeba jeszcze poczekać - maj. Dlatego proszę nie mędrkować, jeśli się nie zna realiów, bo to wrażenia nie robi, a można się tylko wygłupić :D.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klenie wybrały się na tarło więc trzeba je łowić !!!

PRZYPOMINAM, ŻE RYB NA TARLISKACH CELOWO ŁOWIĆ NIE WOLNO.

Dziękuje za cenną uwagę! @pyo77 widzę że znasz zwyczaje kleni i okresy ich tarła na Osławie doskonale , a jeśli moge spytać to czesto łapiesz na niej wiosną???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Jak tam walka z kleniami kolegom idzie? Ja wczoraj pochodziłem poniżej wsi Mokre, w stronę Wysoczan i bez wyjścia. Próbowałem małe wobki Salmo (agresywny pomarańczowo srebrny i czarno-złotawy), w ruch poszła bromba (imitacja Majowego) i obrotówki.

Kilka byczków popływało za przynętą, ale bez zdecydowanego wyjścia.

Czy ktoś próbował podejść klenia z Osławy na cykadę? Ma ktoś wyniki jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.