Skocz do zawartości

Osława


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

A ja przedwczoraj z wynikami. Przy zwalonym drzewie krążyły sobie 3 sztuki. Podszedłem cichutko, zdecydowałem ,że żółty Hornet rozpocznie tą potyczkę. Pierwszy rzut niecelny, ale bez złych konsekwencji. Drugi rzut celny i można było wobka ściągnąć po linii żerowania. Wszystkie 3 sztuki zainteresowały sie Hornetkiem. Ale jeden byczek poszedł do końca. Najpierw zatoczył kółeczko, a potem po prostej za wobkiem i buhhh. Byłem w szoku, bo to drugi raz kiedy udało mi sie zaprosić do brania dostojnie krążacego na głębince byczka, a zwykle prowokuję je na smużaki przy przykosach i płytkich wartkich nurtach. I tylko tam w spiningu udawało mi się wygrywać z przyzwoitymi sztukami. Natomiast Leniuchy na spokojnej wodzie zawsze mnie punktowały, mimo, że pod pysk dawałem przynęty różnej maści.

Klenik miał 34 cm i był solidnie gruby. Prawdziwy, zacny Cysters. Wynik w cm może niewielki, ale to był kawał rybska na brzegu. Po zdjęciach wrócił do wody. Niech rośnie większy.

Potem wypatrzyłęm jeszcze stojące na płytkim nurcie klenie, ale nie atakowały. Był jeden samotnik, który sobie chodził po całej szerokości rzeki i chyba ponad 40 cm sobie mierzył, ale tylko odprowadził woblerek, następnie obrotówkę do brzegu, bez uderzenia...

- - - Updated - - -

Aha. Nie mogę zdjęć z komórki wrzucać. Wie ktoś dlaczego?

Edytowane przez zabieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do kolegów: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z woblerami Krakusek (imitacja Kozy, Głowacza, Kiełba, Śliża i Uklei)?

Są względnie tanie i gdybym był takim kleniem z Osławy, to bym na nie bił aż miło :)

Jeśli macie inne fajne lub niefajne doświadczenia na Osławie z jakimiś wobkami to piszcie.

Pozdawiam

P.S. nieźle tych świnek tam pływało. Ja wczoraj oglądałem filmik o hodowli Głowacicy w Łopusznej k. Nowego Targu. Wiem, że na Sanie też są. Niezła akcja, nawet 15 kg sztuki wpuszczają do Dunajca. I jest w tych rzekach tego dużo. trzeba kiedyś zorganizować wypad grupowy może. Poniżej link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Złowiłem dzisiaj 4 kleniki, które mierzyły sobie od 20 do 25cm, i miałem spinkę jednej większej sztuki. Rybki może nie powalają wielkością, ale i tak się cieszę, ponieważ złowiłem je na swojego smużaka:).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Przy okazji jeśli ktoś chce może polubić profil kolegów z SSR Sanok, którzy wkładają swój wysiłek w pilnowanie tarlisk świni i być na bieżąco z ich działaniami. :)

https://web.facebook.com/Spo%C5%82eczna-Stra%C5%BC-Rybacka-w-Sanoku-587453588008733/?fref=ts

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gzie radzicie łowić na Osławie? Jestem w Mokrem woda się czyści złowiłem na muchę 2 klenie jeden nawet spory  (ok 35) i małego pstrąga. Planuje wyskoczyć wyżej, gdzie radzicie/ najlepiej tam gdzie ładnie? Myślę o Duszatynie, Prełukach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć gdzie można łowić zadzwoń do okręgu w Krośnie, dadzą ci nr do kompetentnej osoby i ci wszystko powie, ja tak zrobiłem. A od forumowiczów to raczej dezinformację uzyskałem. Niestety szurneło i woda brudna znowu, przezbrajam na spina i zaraz ruszam na mniejsze czystrze potoki.pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.