Skocz do zawartości

Mucha jako najtwardzy orzech do zgryzienia


abelard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy to prawda że łowienie na muchę jest o wiele trudniejsza niż spinning czy spławik? Ostatnio znajomy mnie do tego przekonywał i przekonywał. Sam próbowałem trochę muchy i to wcale nie jest jakiś dramat, dynamika troche inna ale przeciez nic kosmicznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę inne jak powiedziałeś, ale nie powiedział bym że jest jakoś szczególnie trudniejsze. Sam nie dawno rozpoczynałem i po sezonie jako tako ogarnąłem muszkę i sprawia mi ta technika łowienia w opór radochy. Choć szczerze chyba bardziej nawet kręcenie much. Połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie łowieniem ale żeby wszystko zrozumieć potrzeba lat a i tak człowiek uczy się całe życie w sumie każdej metody się to tyczy. Mi na początku nie miał kto pokazać kupiłem tani sprzęt nie mogłem dalej rzucić niż kilka m kupiłem drogi sprzęt a później się zczaiłem ze sznur wf nawinąłem odwrotnie ?a później nawet na tanim sprzęcie latało jak trzeba , ale ryb lowilem i tak niewiele ,a pewnego razu spotkałem pewnego pana który ciągnął pstrąga za pstrągiem podszedłem zapytałem ,zmontował mi przypon pokazał na jakie muszki łowić oraz kilka swoich mi dał i worek z rybami się otworzył .Często jedno łowienie z kimś doświadczonym da więcej niż rok czy dwa uczeniu się samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja radzę zaczynać łowić w czasie kiedy woda żyje - maj/czerwiec na możliwie najrybniejszej wodzie (OS Wisła, OS Dunajec - tu trochę problem z brodzeniem dla niewprawnych). Wtedy widać ryby i wszystkie metody działają. Najprostsza mokra mucha daje już trochę radości a rzucanie suchą do oczek tu już chwila szczęścia. Potem jak się złapie bakcyla trzeba zdobyć trochę informacji o rybach, owadach, odżywianiu. Rzuty można trenować na łące lub na żwirowi (łowiąc wzdręgi).   No i najlepiej mieć kolegę który już tkwi "po uszy" w tym szaleństwie :) . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.