Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Tego to nie wiem , rybki troszkę się ruszyły ale rewelacji nie ma .Zanim wylałem wodę z łódki trochę czasu minęło.

Złowiłem dwa sandacze i szczupaka oczywiście na koguty ,jeden był miarowy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wybieram się na rybki w ok. Olchowca i Chrewtu na pare dni.

I tu mam pytanie gdzie dokładnie uderzyć. Załańczam mapke z satelity- byłoby miło gdyby ktoś mnie pokierował w fajne miejsce gdzie można rozbić namiot nad samym zalewem i z miejsca powędkować.

pozdrawiam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Orientujecie się czy ostatnio ktoś na solinie polapał sumy? bo cos mi sie obilo o uszy o paru duzych sztukach ale to moga byc zwykle plotki. samemu udalo mi sie zlapac jednego wymiarowego i pare maluchów a bylem dwie nocki okolice rajskiego i olchowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia jestem w Zawozie totalne bezrybie wędkuje tu pierwszy raz poza drobnym okoniem i kilkoma pstrykami sandaczy nie zaliczyłem nic konkretnego.Zauważyłem wahania wody może to jest powodem zastoju w braniach drapieżników albo po prostu trzeba zapłacić frycowe łowiąc na nowej wodzie.:D Obserwując łowiących z gruntu również nie zauważyłem siatek w wodzie poza tymi w których były butelki z bursztynowym nektarem.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie pływaliśmy od czwartku okolice Wyspy Skalistej. 8 małych szczupaczków, 2 małe sandacze, jeden zabłąkany okonek i tyle. Nic wymiarowego :( W oddali słychać było kołatki sumowe koledzy twardo młócili wodę :) ale nie słyszałem ,żeby ktoś miał by sie czymś pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak połowili sumy i to duże ,potrzebny kwok echosonda i znajomość łowiska .Wąsaczy jets coraz więcej i będzie z roku na rok przybywało tak jak idiotycznych boleni.Wielu turystów myśli że to wielkie szczupaki biją przy brzegach a to wszędobylskie bolenie,przez te ryby nie mogę kleni połowić na muszkę na Solinie bo wszędzie jest ich multum.Ludzie oglądając z tamy ryby ,opowiadają nie wiadomo co "jak tu ryba bierze itp" z drapieżnikiem jest porażka złowienie ryby ponad 50 cm jest już nie lada wyczynem !! O okoniach nie wspomne które biorą tylko w zimie i na wiosnę ,później znikają.Jeszcze troszkę i zostanie Sum i boleń w Solinie .Skalista i tamte rejony Brosa czy Teleśnica są fajnymi miejscówkami ale co zrobisz jak wszędzie biorą pistolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja okolice Skalistej są dobrym i wedlug mnie najpiekniejszym miejscem na Solinie:) uwielbiam tam jezdzic szczególnie jesienią podczas rykowiska wrazenia nie zapomniane. a z rybkami podobnie jakies male szczupaczki wymiarki i sandaczyki kiepsko kiepsko się zrobilo. Apropo boleni to również sie zgodze jest ich masa i denerwują!! nie wiem czy one wypierają szczupaki ??bo w miejscach gdzie dawniej biły szczupaki teraz jest sam bolen....w solinie zostanie sam bolen i sum oraz male leszcze przykre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czytam dopytuje................:-( i potwierdza się fakt ,że o ładnego sandacza na Solinie coraz trudniej. Sum jak wiadac zrobił swoje. Myślałem i łudziłem się chyba ,że sandacz się obroni prze ekspansją suma na ale .........kiedyś czytałem ,że jeżeli w zbiorniku jest dużo suma to w pierwszej kolejności wycia sandacza i lina mit najwyraźniej się potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czytam dopytuje................:-( i potwierdza się fakt ,że o ładnego sandacza na Solinie coraz trudniej. Sum jak wiadac zrobił swoje. Myślałem i łudziłem się chyba ,że sandacz się obroni prze ekspansją suma na ale .........kiedyś czytałem ,że jeżeli w zbiorniku jest dużo suma to w pierwszej kolejności wycia sandacza i lina mit najwyraźniej się potwierdza.

No to jak to się ma do ogromnej populacji suma i dużego sandacza na rzece Ebro? Myślę, że Solina jest na tyle trudnym łowiskiem, że złowienie ładnej ryby okupione musi być kilkoma dniami zwiadu i podpatrywania jak "miejscowi spece" łowią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie rzeka rządzi się innymi prawami.

Sum na Solinie to chwast i tyle . Wytnie sandacza do końca.

Sandacza będzie coraz mniej - sam się nie odrodzi. Czytałem na stronie PZW Krosno ,że w okręgu zarybili 116tyś narybku sandacza w 2010 - tylko ile na Zalew Soliński ? Ja nie słyszałem aby wpuścili choć sztukę ( no chyba ,że wpuszczali w tajemnicy - aby z ktoś mógł zarybić przy okazji swój prywatny staw. )

Reasumując - zarybianie Soliny sumem to totalna porażka i z tego dokładnie zdano sobie już sprawę zaprzestając zarybień.

Masz rację - Solina jest trudnym łowiskiem....ale Sandacza jest coraz mniej i nie łowi się nawet połowy tego co 10 lat temu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływałem wczoraj 3-4 h za sandaczem znów bez brania.Łowią sumy wczoraj nie daleko mojego domu złowili 3 sumy ,jeden miał 113 cm ,kolegi kolega złowił na 145 cm nie wiem ile w tym prawdy .Ja nie wiem co będę łowił za 2-3 lata z białą rybą też jest porażka a sumem jeszcze mają ponoć zarybiać kilka lat-oby tak dalej !!!!!!!! Będę łowił uklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z czym najlepiej na suma na Soline? Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość dojechania samochodem nad zalew w Rajskim [chodzi mi o miejsce poniżej mostu, którego aktualnie remontują]. Według mapki jest tam jakaś droga przed mostem w lewo jadąc od strony Polańczyka. Łowiliście tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.