Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Łowiłem w okolicach Werlasu i Jawora. W innej zatoce próbowałem złowić takiego kleniora jak Ty, ale niestety...muszę jeszcze potrenować łowienie tego gatunku ryby na stojącej wodzie. Może by się udało, ale moja ekipa za wcześnie wstała i było po łowieniu(rybki uciekły chyba na drugą stronę zalewu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Rajskim. Brania na muche sporadyczne, pewnie dlatego że łowiłem w samo południe. Udało mi się jednak coś upolować. Na chrusta wyszedł kleń ok . 48 cm Niestety nie miałem przy sobie aparatu. Fajna zabawa holować taką rybe na żyłke 0.10

Miałem jeszcze jedno wyjscie potężnego klenia ok. 55-60 cm- wszystko widziałem od spokojnego podpłynięcia do muchy aż do "zassania". Spanikowałem i za szybko zaciąłem,

mogłem odczekać tą 1, 2 sekundy, ale trudno.

Niezła jazda z tymi kleniami na muche!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Tomek pozostaje mi tylko pozazdrościć i pogratulować tych bolków. Wybieram się początkiem następnego tygodnia na Solinę. Liczę ,że może i nade mną zaświeci słońce ha ha i będzie się czym pochwalić. Koguty od Rapali już podskakują w skrzynce :) a ja już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sewer34, dziękuję i życz powodzenia. Jedna podstawowa rada dotyczaca bolków- musisz wstać bardzo wcześnie, to je zobaczysz a potem wszystko w Twoich rękach. Warto zerwać sie skoro świt chociaż wiem z doświadczenia, że w takich okolicznościach przyrody to ciężka sprawa;)

Kroku, nie trudno zauważyć Twoich pięknych rybek i nie będe udawał, że nie wiem , że jesteś z Werlasu, na którego cyplu bywałem wiele razy i jeszcze nie raz będę!

Pozdrawiam Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lama trzeba było dać znać to byśmy wypili pianę.

Pływałem dziś po Solinie za kleniem z muszką ,szukałem nowych miejsc i stanowisk kleni w polaroidach .Dużo klusek się wygrzewało bardzo chętnie współpracowały z moimi owadami ,miałem 4 albo 5 klusek ok 50 cm ale nie udało się zaciąć .Reszta rybek to taka miara 20-45 cm ,jestem zadowolony bo poznałem super miejsca na klenia i widziałem sporo ryb pod 50 cm.Tak że będę polował na nie w najbliższych dniach .

A propo bolków to widziałem dziś chyba z 10 sztuk ,jeden miał ok 70 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na przynęty duże 2-3 cm i na takie owady które latają nad woda jak i siedzą na drzewach ,szerszenie,koniki polne,żuki czasem gąsienice ,nie łowie na chrusty bo chrusty trzeba wymachiwać i suszyć a moje przynęty są z pianki i ich nie susze,machanie kleniami nad głowa płoszy je.Nie wiem lama czy da rady nigdy nie próbowałem ,po to jest metoda muchowa żeby nią łowić a nie kombinować wynalazkami ,takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj po poludniu wrocilem z wypadu na Soline spędzilem dwie nocki. Efekty nie powalają jeden szczupak pod 60cm i sandacz 55 cm. w nocy byly jeszcze dwa wyjazdy ale niestety cos nie poszlo tak i rybki byly lepsze. z okoniem bardzo slabo na spining wogole nic....czy jest jeszcze za wczesnie czy na solinie tak malo drapieżnika?....jedynie co chwila bolenie dają o sobie znac pozatym atrakcją byly sztuczne ognie z osrodka Jawor okolo polnocy z soboty na niedziele naprawde ladne ale huk niemilosierny ! ogolnie wyjazd pozytywny w sumie nie jedzie się po ryby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznajder1 siedziałem też na nocce ,na przeciwko Jaworu ,ładnie ładowali tymi petardami.Solina umiera już coraz bardziej ,cięzko okonia złowić na paprocha.Ja 3 dni nęciłem dużymi ilościami i dwie nocki spędziłem -efekt 2 leszcze ponad 50 cm .Znajomi też nie mają się czym pochwalić,coś nie prawdopodobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.