Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

To potwierdzę, znajomy jeździ na sumy ze Słowakami, nie dalej jak tydzień temu wyciągnęli 2 szt na 1,70 i 1,30 metra. Nie wędkuje na Solinie ale słyszałem że ciężko z drapieżnikiem. Dodając znajomy strażak opowiadał jak mieli ćwiczenia na Solinie- nurkowali, to jak zobaczył suma to taki przestraszony wyskoczył na łódkę jak by diabła zobaczył...

z Sieniawą dzieje się to samo coraz częściej słyszy się o złowionych sumach, a coraz rzadziej o innych drapieżnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum robi swoje ,po okoniu zniknie sandacz ,szczupak .Tak się dzieje w jeziorach całej Polski po wpuszczeniu suma.

Taka jest kolejność w łańcuchu pokarmowym. Większy zjada mniejszego. uklejek też jakby mniej w rzekach. Ostatnio próbowałem złowić jakąś i nic. Pewnie okoń je zjadł, a propos okonia też coraz mniej, chyba za sprawą sandacza a może szczupaka. Nie jestem w stu procentach pewny, bo już dawno żadnego z wymienionych drapieżników nie patroszyłem. Pewnie sum je wyjada... Tylko nie mogę tego suma nigdzie złowić już od dłuższego czasu. Gdzie ten się podział??? Zapewne skończył w żołądku największego z drapieżników-CZŁOWIEKA!!! Tak jak reszta pozostałych gatunków. Ludzie, obudźmy się w końcu, nie piszmy takich bzdetów. Sumy od zawsze żyły w naszych wodach obok innych gatunków i wszystko było w porządku. Obwiniamy ryby, które zjadają się od milionów lat a nie widzimy zabójczych efektów działań człowieka od melioracji rzek po kłusownicze hordy gamoniów spragnionych kasy i pseudowędkarzy, łowiących poza limitami i poza okresami ochronnymi, zabierającymi ryby z wody w myśl zasady "Co na kiju to po ryju" Mam dość czytania komentarzy tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Populacja suma na Solinie nie była aż tak wielka łowili go sporadycznie albo dlatego że nie mieli kwoków :),zaczęło się to kilka lat temu kiedy zaczęli wpuszczać co roku systematycznie wąsacza podejrzewam że kilka ton suma i dalej mają zarybiać jeszcze kilka lat ,ponoć.Teraz łowią tą rybę systematycznie ,dziś dzwonił do mnie kuzyn że przyjechali Słowacy na CHrewt i mają kręcić filmy o sumach.Jeszcze kilka lat i zostanie sum,boleń,kleń i ukleja.Podejrzewam że zostanie mi łowienie uklejek na spławik:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mogę... albo sum albo kormorany. A jętka majowa tak ewoluowała, że duże pstrągi się nią dławią i zdychają bo też jakoś mniej jest ich w wodach. Z mojej ulubionej małej rzeczki koło Zamościa wywiało wszystko co żyło z powodu obfitego gradu który narobił takiego rabanu, że ryby dostały migreny. W Wiśle koło Sandomierza jest masa sumów a złowienie ładnego leszcza, jazia czy okonia nie jest problemem. W Stalowej Woli przy kanale elektrowni (tzw "Ciepła" ) sum pływa jeden na drugim a dziadunie siedzą i siaty mają pełne kleni, brzan, leszczy, karpi... Chyba że to sumy wegetarianie bo jakoś poznikały w tych rzek rośliny, z brzegów krzaki i drzewa, nawisy traw przy których łowiłem kiedyś piękne płocie zamieniły się piaszczystą skarpę... to też sumy zeżarły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarybianie wód jednym gatunkiem ryb w duzych ilościach, wytrąca równowagę ekostanu. Nie spowoduje to w krótkim czasie drastycznych zmian, ale w dłuższym napewno. Wszyscy chyba oglądali filmy o rzece Ebro i tamach tam postawionych, o wpuszczeniu suma, który zdziesiątkował populację rodzimych ryb. Ale co najminiej 3 gatunki ryb na Ebro mają się dobrze - Sum, Karp i Sandacz. Daje to do myślenia. Sum najwyraźniej nie gustuje w dużych karpiach, które się moga rozmnażać, a i sandacz daje sobie radę. Myślę, że ten rok po prostu jest miej ciekawy wędkarsko. Jest mało wody - deszczu u nas brakowało. W rzekach ryby pochowały się w głębokich rynnach - woda w wielu z nich ledwo ciurka. Poza tym jest za duża przejrzystość wody - ryba jest ostrożniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam do działu "śmieszne filmiki" Dzięcioł znalazleś to czego szukałem przez cały sezon 2011 ! Wielki szacun dotarłeś tam gdzie sum z Soliny nie dociera a mianowicie do źródła (ha ha). Ja po obejrzeniu tego filmiku nie mam już więcej pytań.

Mam winnego to gość z Krakowa KARAMBA :eek:!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten filmik ,3 dni obfitego nęcenia 1 leszcz .To już druga miejescówka inna która nie przyniosła efektu ,znajomy podobnie tylko że on złowił świnie i jednego leszcza na innym miejscu :D Przynajmniej żeby okonie brały miarowe ale też nic .Na razie rezygnuje kompletnie z Soliny ,zazdroszczę Wam różnych rzek w których jesień to super pora na ryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam do działu "śmieszne filmiki" Dzięcioł znalazleś to czego szukałem przez cały sezon 2011 ! Wielki szacun dotarłeś tam gdzie sum z Soliny nie dociera a mianowicie do źródła (ha ha). Ja po obejrzeniu tego filmiku nie mam już więcej pytań.

:)

jedno trzeba przyznać _ trafili w sedno sentencją " BĘDZIEMY JESZCZE ŁOWIĆ METROWE SZCZUPAKI JAK TEN ZWIĄZEK SIĘ ROZPIER..LI.....wiadomo jaki :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca życzę temu człowiekowi aby doczekał takiej chwili jak również dłuuuuugiego życia ale ludzie tak długo nie żyją...Wcześniej z zapory Solińskiej odpadnie ostatni kawałek żelbetonu niż naszą "kochaną organizację" szlag trafi!:mad:.Nowi "dziedzice" postkomunistycznego tworu już w kolejce do stołeczków czekają;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda bardzo bardzo niska,w płytszych zatokach widać tylko muł.sam mam łódkę w zatoce teleśnickiej którą przy tym stanie muszę pchać na wodę w mule po kolana.Dawno tak niskiej wody nie widziałem,co ma również wpływ na słabe brania niestety.Na chrewcie zapewne to samo,lepiej zaczyna się dopiero od olchowca.

Edytowane przez nsevo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.