Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. W czerwcu mam zamiar po raz pierwszy wybrać się nad Solinę. Nastawiam się głównie drapieżniki łowiąc z brzegu (spining, grunt). I tu mam problem, na jakie przynęty najlepiej próbować, a także w jakim miejscu:confused: Z góry dzięki wielkie za podpowiedzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho do czerwca jeszcze kupa czasu .Jeśli spining to szukaj płytkich wypłyceń ,przynęty to różnego rodzaju gumki,koguty ,puchowce ,wobler itp.Jeśli grunt to oczywiście żywiec i uklejka w obroty ,tak jak mówię najlepsze miejsca to płytkie wypłycenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Elvis

Szczerze mówiąc to ciężko ci będzie coś połapać z brzegu.Pomyśl o wypożyczeniu łódki - będą lepsze efekty.W czerwcu polecam na sandacze koguty biało-niebiskie i biało - czarne w tamtym roku wyciągnąłem w czerwcu z 30-40 sandaczy 90% krótkich ale i metrówka siadła:).Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dużo, ale już mnie nosi i akurat mam trochę wolnego. Właśnie myślałem, żeby spróbować porobić koguty, może coś z tego wyjdzie:D A gdzie lepiej próbować w Rajskim, czy Werlasie? W Werlasie, z tego co na mapie widzę chyba trochę gorzej z dojściem do wody:confused: niestety o łódce nie ma mowy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od czerwca trafiłem bardzo dużo sandaczy oczywiście na koguty ,gumy odeszły u mnie już do lamusa.Najwięcej sztuk trafia się w granicach 40-48 cm .Takie ponad 55+ ciężko złowić.Petro dobrze prawi bez łódki nici z łowienia ,z brzegu licz się na duże wydatki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić w połowach podlodowych dziś około 6 znajomych ,jeden zaliczył okonka i ja jednego malutkiego.W tyg tez byłem 2 razy ale chwilkę też bez kontaktu.

Powiem szczerze że jeszcze nigdy mi się nie trafiła taka sytuacja żeby w ogóle okoń nie brał na lodzie ,inni też narzekają na brak brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,czy będzie w tym roku woda w solinie? wybieram się z kolegami w czerwcu w okolice rajskie-olchowiec. byliśmy w tamtym roku tez w czerwcu i połapaliśmy troszeczkę mimo ze woda upadała ale stan był jeszcze zadowalający. Czy jest szansa na to,ze woda na tyle wzrośnie by powędkować na rajskim i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze nie sposób tego przewidzieć w 100% ale większość z kolegów na tym forom mieszka nad solina albo nie daleko. Wiec macie jakiś pogląd na to co się dzieje teraz z woda i jak to się może przełożyć na ten rok. Wędkuje przeważnie z gruntu wiec jest to dla mnie istotne. Okolice rajskiego i olchowca nie są zbyt głębokie jak na soline wiec bardzo niski stan wody chyba dyskwalifikuje ten region.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam układy z pogodynka z Sykutową :)tak że wiecie Panowie jak coś to Wam przepowiem pogodę a tak serio to

rybson napisz w połowie czerwca to dam Ci znać jaki jest poziom ,wiesz będzie padać woda będzie wysoka nie będzie padać będą puszczać albo będzie stać w miejscu-jedno wiem napewno ,któraś z tych opcji sprawdzi się na :)pewno Dzięki za miłe słowa rybson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroku mam pytanie do Ciebie.Orientujesz sie lub znasz namiary kto ma fajny i niedrogi nocleg dla dwoch osob w tej cześci Polańczyka (interesuje mnie ta lokalizacja z foto) na dlugi weekend majowy, chodzi o bliski dojazd do wody i wodowanie pontonu.Wielkie dzieki za info.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.