Skocz do zawartości

Wisła


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Zaliczyłem dziś dwie opaski,baranowska i następna w dół tj Siedleszczany bez efektów.Wędkowanie trudne ze względu na śliskie kamieni zasypane śniegiem i zamarzające przelotki.Woda elegancka bez kry i śryżu.Po drugiej stronie w dwóch wędkarzy ze spinami ale chyba tez nic.Jeżeli pogoda pozwoli to w sobotę replay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez zmiany pogody i zimno. Teraz weekend zapowiada się nieźle, bo trochę cieplej i w miarę stabilnie. Ja też w sobotę startuje w poszukiwaniu sandaczy, tylko w inne miejsca ale też Wisła :) Ostatnio w sobotę kilka naście brań, niestety tylko jeden 46 cm wyciągnięty. Bardzo delikatnie skubały za sam ogonek. A w niedzielę, gdy pogoda się zmieniła już 0 brań :( Sprawdziłem tylko, że na plecionkę da się łapać do -8 st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tam często i już napisałem na tamtym forum co o tym wszystkim myślę. Teraz to już tam nie ma po co jechać bo ludzie zjeżdżają się nawet z daleka z nadziejami na eldorado. Całe szczęście większość wraca o kiju. Większość tego co napisał ten gościu to bzdury! To moja wypowiedź z jerkbait.pl:

"Nie jest dokładnie tak jak kolega rózgaś to usłyszał i opisał!!! Największą krzywdę rybom w naszej okolicy zrobił właśnie On pisząc dokładne miejsce, dziś bylo tam nie 20-30 osób, a już 40-50!!! Przede wszystkim nie jest to tarlisko sandacza, tylko zimowisko białorybu (leszcz, krąp). Nie będę pisał gdzie dokładnie jest tarlisko sandacza żeby nie narobić tego co On narobił. To tam powinno wprowadzić się strefe ochronną z całkowitym zakazem od grudnia do maja!!! Na opisanej opasce łowię od trzech lat i nie spotkałem się żeby w obecności wędkarzy ktoś celowo pochaczał ryby!!! Moim zdaniem tylko obecność wędkarzy na łowisko skutecznie odstrasza kłusowników. Co da utworzenie strefy ochronnej bez nadzoru 24h/dobę: pełną swobodę dla kłusowników, oni już potrafią się zorganizować i dobrze bedą wiedzieli kiedy ktoś bedzie jechał na kontrol.

Większość wędkarzy tam łowiących stosują jak najdelikatniejsze główki, żeby przechytrzyć sandacze polujące na drobnicę - co w tym złego? Chyba na tym polega wędkarstwo.

A czy tam w rzeczywistości "wszystkie wielkie sandały powłaziły i są wyciągane za kapotę" - to też bzdura. W tym roku wiadomo mi o złapanej tam 1 sztuce 90+ i kilku 70+ i to nie za "kapotę". Zazwyczaj 90% wędkarzy schodzi bez wymiarowego sandaczyka, niewymiarowe wszystkie wracają do wody (właśnie też dzięki obecności innych wędkarzy)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczesnowiosenny patrol po Wiśle.Wyniki takie jak się spodziewałem zerowe.Woda jeszcze nadal trochę zimowa,lecz czuć już w powietrzu że jeszcze kilkanaście dni i wielkie otwarcie;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Dosyć tych Bolków Geo , jest czas na inne zabawy

Bolki chodziły dziś przy dnie, dlatego też trafił się rodzynek:D

Bolek na 66 cm.Kolego @luksaj pamiętaj że do poniedziałku musisz wrócić z Wisły;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła niska i czysta.Niestety rybki nie współpracują totalny zanik brań.Bolki uganiają się za drobnica 3 cm,sandacza i suma nie widać.Czas chyba zapolować na brzany.

Pyzatym mamy najazd wędkarzy z rożnych części kraju nagminnie ścigających sumy.Wszystko to po ostatnio opublikowanym artykule pana Szymańskiego bodajże w " Wędkarskim świecie".Nie polecałbym go czytać gdyż nie potrzebnie się napalicie jak rzesza ludzi którzy próbują łowić w tym skwarze:D.Pozdrawiam wiślaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła niska i czysta.Niestety rybki nie współpracują totalny zanik brań.Bolki uganiają się za drobnica 3 cm,sandacza i suma nie widać.Czas chyba zapolować na brzany.

Pyzatym mamy najazd wędkarzy z rożnych części kraju nagminnie ścigających sumy.Wszystko to po ostatnio opublikowanym artykule pana Szymańskiego bodajże w " Wędkarskim świecie".Nie polecałbym go czytać gdyż nie potrzebnie się napalicie jak rzesza ludzi którzy próbują łowić w tym skwarze:D.Pozdrawiam wiślaków.

Geo zapomniałeś dodać o krwiopijcach i innych tam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kleniki kolego. Gratki

- - - Updated - - -

Koledzy jak u was sytaucja z rybkami na Wiśle? ? Zaliczyłem z kumplami weekendowy nocny wypad nad wisełke,ale jakoś bez szału,pare malych wasaczy 30-40 cm, pozatym kompletna cisza . . . . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.