Skocz do zawartości

Grabiny Latoszyn


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakoś łatwo można się tam dostać autobusem/czy jest bisko głownej drogi? No i czy można połowić coś innego niż karp/amur

Wszystkie autobusy MKS (na pewno nr.3) jadące pod (stary IGLOOPOL) zatrzymują się na przystanku nieopodal mostu kolejowego (żelaznego) potem trzeba z buta. Niestety przez most żelazny (uwaga na przejeżdżające pociągi i na sokistów, czasem polują z mandatami). Najprościej własnym transportem przez polną drogę. Zaraz za mostem na Straszęcin pierwsza w lewo doprowadzi cię pod sam zbiornik. Co do ryb to dużo gatunków. Kiedys bawiłem się w łowienie białorybu to połowiłem płoć-46cm.; karaś-ponad 2,4kg.; karp-100cm.; lin-2,65kg.; amur-96cm.;jaź-ok.2kg. To moje Grabinowe rekordy. Poza tym występują drapieżniki: sum, szczupak, sandacz, okoń, boleń. Piekny zbiornik z nierównym dnem i znaczną ilością zaczepów, czystą wodą. Jedyny mankament to potwornie zaśmiecone brzegi i wodna strefa przybrzeżna. Pijaczyny potrafią nawet bedąc nachlani rozbijać butelki i wrzucać opodal brzegu. Chcąc brodzić w woderach lub spodniobutach trzeba być bardzo ostrożnym. Osobiście odwoziłem 2 kolegów na pogotowie z przeciętymi nogami na butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy Grabiny-Latoszym (zbiornik wodny) pozostaje nadal w dzierżawie PZW. Jak rozstrzygną się jego losy, czas pokaże. Teren brzegowy od strony rzeki Wisłoka jest własnością prywatną. A zgodnie z prawem wodnym bodajże z 1965 roku 5 metrowy pas przybrzeżny należy do zbiornika wodnego i nikt nie ma prawa uniemożliwiać dostępu do wody (dostępu, nie dojazdu). Ponadto pan P. jest właścicielem ziemi, a nie wody więc na razie sprawa wydaje się jasna.To tyle na temat zbiornika. Info posiadam od kolego prezesa jednego z Dębickich kół. Co do zmiany gabarytów zbiornika to skurczył się na papierze, bo w rzeczywistości nadal jest taki jak w zeszłym roku. Dlaczego sie skurczył w dokumentacji nie wiem i nie udało mi się dowiedzieć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie skurczył w dokumentacji nie wiem i nie udało mi się dowiedzieć. :D

Jak to dlaczego? Ano odpowiedź może być prosta jak drut: na 26ha lepiej będzie wyglądało zarybienie przykładowo: 1 toną ryby niż zbiornika o powierzchni 50ha. Chyba prościej nie można podnieść sobie statystyk zarybieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Zakazu procz kapieli nie ma.Lodu tez nie ma.Ale co z tego ze wszystko pieknie ladnie jak zbiornik predzej czy pozniej i tak zostanie wykupiony bo to co sie zaczyna juz dziac to parodia.przykladem moga byc Panowie ze srebrnej hondy ktorzy wczoraj po kilkugodzinnej zasiadce zostawili puszki po piwie i opakowania po robakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie mozna lowic bo przyszly wlasciciel obnizy poziom wody jesli wykupi staw i powie by pzw odlowil sobie ryby i wzial na inne stawy(a do tego przymiarki byly) to jest tylko kwestia czasu no ale jak ktos lubi wedkowac w syfie i sie tym szczycic to naprawde jest poziom tak trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie mozna lowic bo przyszly wlasciciel obnizy poziom wody jesli wykupi staw i powie by pzw odlowil sobie ryby i wzial na inne stawy(a do tego przymiarki byly) to jest tylko kwestia czasu no ale jak ktos lubi wedkowac w syfie i sie tym szczycic to naprawde jest poziom tak trzymac.

Koleś, jak nic nie wiesz w temacie, to lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.