Skocz do zawartości

Mokrzec, Strzegocice, Jaworze


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam 2 pytanka. Jaka jest przejrzystość wody w Strzegocicach i jak tam jest z boleniami? Widać je często, sporadycznie czy się ukrywają? Pytam bo w ubiegłym roku w czasie niżóki spłynęło Wisłoką spore stado rap takich po 50 cm. Ich wygląd wskazuje, że to ryby jeziorowe więc mogły być tylko ze Strzegocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2016 at 13:02, 55Robert napisał:

Mam 2 pytanka. Jaka jest przejrzystość wody w Strzegocicach i jak tam jest z boleniami? Widać je często, sporadycznie czy się ukrywają? Pytam bo w ubiegłym roku w czasie niżóki spłynęło Wisłoką spore stado rap takich po 50 cm. Ich wygląd wskazuje, że to ryby jeziorowe więc mogły być tylko ze Strzegocic.

Jeśli pytasz o zalew czyli tzw. zbiornik Mokrzec to tam woda jest mało przejrzysta. Zbiornik jest płytki i mocno zamulony co ma duży wpływ na klarowność wody.
W mojej opinii mało prawdopodobne, że rapy, o których piszesz są z tego zbiornika, m.in. dlatego, że zbiornik posiada tamę, która praktycznie eliminuje jakąkolwiek migrację ryb. Na bolki nigdy się tam nie nastawiałem ale wiem, że są, często widać ich żerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy ! 

Planuję się wybrać na 3 dni nad Mokrzec z przyczepą kempingową. Nigdy tam nie byłem. Zazwyczaj jeżdżę na Czarną Sędziszowską lub Otałęż. Przeglądając zdjęcia w sieci zaciekawił mnie ten zbiornik i chciałbym go odwiedzić. Moje pytania : 

1. Jak najlepiej dojechać nad wodę jadąc od Mielca ? 

2. Gdzie będzie najlepsze miejsce żeby rozstawić się z przyczepą ? 

3. Dzieje się tam coś dobrego w ogóle ? Jak brania ?

Ktoś pomoże ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Udajesz się drogą 985 w stronę Dębicy , wyskakujesz tam na 94 w strone Krakowa, zjazd   jak na pilzno  w prawo  następnie skręt w lewo  potem za drogą ostry zakręt prawy i na krzyżówce w lewo (droga z pierwszeństwem)  i jedniesz aż zobaczysz bar taurus* ( po prawej stronie ) a po lewej będzie malutka droga asfaltowa skręcasz w nią i cały czas prosto będę płyty następnie dziurawa droga :)  dojedziesz do zalewu radze uważać w dni z opadami można  łatwo ugrzęznąć i rybki zrypane , są też inne drogi ale są trochę trudniejsze więc ja podaję tą naj łatwiejszą  . 
2 Myślę  że  coś sam znajdziesz i ocenisz  najgłębiej jest  na samym początku  zbiornika a właściwie końcu "Na wprost koparek "   gdzie jest zwężenie , płytsze miejsca są trochę dalej, tam też jest wygodniej ze względu na duże stanowiska .

3 Tutaj gorzej ja tam rewelacji nie miałem tzn trafiło się kilka większych ryb ale to już wynik sprzed 2 lat bo jeździłem tam wtedy systematycznie aktualnie jestem tam rzadko , niestety brań tam jest jak na lekarstwo przynajmniej u mnie :) i u tych co pytałem . 

4 Życzę powodzenia i jak coś to pytaj chętnie odpowiem pod warunkiem że będę znał odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w piątek  do godz 2 na metodę słabo gryzło dwa karpie 36 cm i jeden większy ale spiol się przy podbieraku. Wędkarzy sporo i co miłe panowie z państwowej straży rybackiej byli i to dobrze po północy BRAWO . Ogólnie troszkę porozmawialem z wedkarzami i słabo coś z rybkami na wejciu Wisłoki do zalewu i na stawach też sennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ci co byli nad wodą w ostatnich tygodniach widzieli sami, innym daję znać: na świeżym nasypie na początku Trzciniaka (staw po lewej jadąc od Pilzna) ogrodzono pewien obszar. Dotychczasowy wjazd na drogę prowadzącą do wpływu Wisłoki do Zalewu i na brzeg Trzciniaka od strony tegoż wpływu również został oznaczony tabliczkami typu "teren prywatny" itp. (ale zrobiono nową drogę). Nie wygląda mi to najlepiej. Powoli sprzedawane są działki wokół stawów w Strzegocicach. W dalszej perspektywie same stawy mogą pójść pod młotek, kto wie.

P.S.: usłyszałem też, że spora część terenu przylegającego do brzegu Zalewu Mokrzec-Strzegocice od strony miejscowości Jaworze Dolne została sprzedana.

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez ostatnie dwa tygodnie można było polowic piękne ryby tak na zalewie jak i zbiornikach sam miałem kilka na 60+ i jednego na 86 cała masa mniejszych wszystkie wymiarowe bylem prawie co dzień jednak z moich obserwacji masa ryb nie wróciła do wody szkoda bo znowu będzie marudzenie ze nic nie bierze

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablo23004 napisał:

Nie ma takiego zakazu. Skąd taka informacja?

jedni mówią ze jest zakaz  drudzy mówią ze nie ma więc jak to interpretować bo juz nie wiadomo o co chodzi dzwoniłem do PZW Rzeszów i mówili ze jeśli wędkuje to nie wolno a jesli nie wędkuje to rekreacyjnie wszystko można a jak byłem kilkakrotnie na  stawach to pływali na pontonach i łowili 

Edytowane przez slawko205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nr2 książeczki "ZEZWOLENIE na amatorski połów ryb wędką" okręgu rzeszowskiego - wydanie 2016 ;) ...możemy przeczytać:
"Dopuszcza się do połowu ryb używanie łódek wiosłowych lub z silnikami elektrycznymi na zbiornikach:
OTAŁĘŻ; CZARNA SĘDZISZOWSKA; LIPIE II; ZBIORNIK ZAPOROWY RZESZÓW; ZBIORNIK MOKRZEC; 
MĘCISZÓW, OŻANNA, BRZÓZA KRÓLEWSKA
."*

Jeśli ten trzciniak to jakiś inny zbiornik niż Mokrzec, to nasz wspaniały okręg nie dopuszcza używania łódek.

 

*oryginalnia pisownia PZW 

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2016 at 21:46, apioo napisał:

 ...możemy przeczytać:
"Dopuszcza się do połowu ryb używanie łódek wiosłowych lub z silnikami elektrycznymi na zbiornikach:
OTAŁĘŻ; CZARNA SĘDZISZOWSKA; LIPIE II; ZBIORNIK ZAPOROWY RZESZÓW; ZBIORNIK MOKRZEC; 
MĘCISZÓW, OŻANNA, BRZÓZA KRÓLEWSKA
."*
 

Stek bzdur, nic innego.

Najlepsze jest to, że okręg PZW w Rzeszowie zakazuje wędkarzom również pływania na spalinie po zalewie Mokrzec a co roku w okresie letnim pływa tam mnóstwo skuterów i motorówek (w mojej ocenie zgodnie z prawem), które mają większe silniki spalinowe niż mój skromny samochód osobowy.

Brak słów. Pomysły stowarzyszenia, do którego należymy z roku na rok są coraz bardziej absurdalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pablo23004 napisał:

Najlepsze jest to, że okręg PZW w Rzeszowie zakazuje wędkarzom również pływania na spalinie po zalewie Mokrzec ...

...Pomysły stowarzyszenia, do którego należymy z roku na rok są coraz bardziej absurdalne.

 

Jeszcze bardziej absurdalne i bzdurne by było gdyby ktoś to egzekwował od wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rybok napisał:

 

Ale wywozić można ? 

To wiedzą tylko Panowie z ulicy Akacjowej w Rzeszowie.
Czytając te brednie w zezwoleniu wnioskuję, że za wywózkę również można oberwać ponieważ jest to użycie "środka pływającego", a ten ma racje bytu wyłącznie na skrupulatnie wybranych zbiornikach okręgu.
Widać Strzegocice się nie załapały, pewnie chodziło o brak bezpiecznego i profesjonalnego slipu do wodowania ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.