Skocz do zawartości

Mokrzec, Strzegocice, Jaworze


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, art-ski napisał:

Sprawa wahań lustra wody to wina zapory w Mokrzcu pewnego znanego górala. Żwirownia nie ma z tym nic wspólnego. Wędkuję sporo na Wisłoce i w okolicach zapory również, ale różnic 1 metra wody nigdy nie zauważyłem. Owszem zdarzają się takie po 30 cm. Może wystarczy spożyć mniej piwa na zasiadce i wtedy różnice poziomu wody będą znacznie mniejsze. :)

A może wystarczy spożyć mniej wódy i poziom wahania wody będzie większy?

Odpuść sobie kolego takie durne uwagi. Nie świadczy to dobrze o tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamus78 napisał:

A może wystarczy spożyć mniej wódy i poziom wahania wody będzie większy?

Odpuść sobie kolego takie durne uwagi. Nie świadczy to dobrze o tobie.

Taaaak ! Dobrze świadczy o tym co pisze głupoty, że woda z winy żwirowni wędruje 1 metr. W jakim stanie upojenia czy amoku trzeba być by widzieć takie rzeczy. Niczym coś napiszesz to pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2016 at 17:07, Łukasz1982 napisał:

Witam koledzy

Łowił ktos ostatnio na zalewie albo stawach ? Obudziła się ryba

ja tam lowie co dwa tygodnie na unijnym bylem zaraz po sw welkanocnach siedzielismy 3 dni  , pocholowalismy ladne karpie takie ponad 10 kg najmniejszy mial kolo 5 a wszystkich mielismy 11 sztuk  a ostatnio bylem na trzciniaku to bylo cos slabiej bo zalamanie pogody bylo  ale karpie siadały tez caly weekend spedzony a teraz wybieramy sie na zalew zobaczymy co i jak w tym roku na zalewie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie w sezonie szukać dużego leszcza, na stawch czy na zalewie ? Mam możliwość regularnego nęcenia więc warto spróbować tyle że kompletnie nie znam wody jak by ktoś miał mapę głębokości . Z góry dzięki za porady w miarę umiejętności będę się rewanzowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2016 at 14:52, art-ski napisał:

 

O mało mnie dzisiaj krew nie zalała. Będąc nad wodą z myślą doglądnięcia czy u trących się leszczy wszystko w porządku natknąłem się na miejsce w którym ktoś urządził sobie doraźnie polową rzeźnię. Kupa łusek, uciętych płetw etc. walających się zarówno na brzegu jak i w wodzie.

Jak co roku prowadziliśmy kontrole i nadzorowaliśmy sytuacje w miarę swoich możliwości. Niestety nie da się mieć baczenia na całość tak rozległej wody przez 24h na dobę. Pazerna hołota w poczuciu bezkarności zawsze to wykorzysta. Oby im w gardle stanęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O mało mnie dzisiaj krew nie zalała. Będąc nad wodą z myślą doglądnięcia czy u trących się leszczy wszystko w porządku natknąłem się na miejsce w którym ktoś urządził sobie doraźnie polową rzeźnię. Kupa łusek, uciętych płetw etc. walających się zarówno na brzegu jak i w wodzie.

Bo powinno być zapisane w regulaminie oprócz tych dat co są zakaz zabierania ryb będącym w tarle wszystkich gatunków( i przybliżone możliwe daty tarła + oznaki dla tych co nie znają).  A skoro leszcz nie jest pod ochroną i traktują go jako chwast to czego oczekujesz. znając życie to pewnie nawet goście nie wiedzieli że są w tarle i łapali tylko na mięso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej i trzeba by pomyśleć o okresach ochronnych dla ryb które do tej pory nie są nimi objęte. Nic nie stoi chyba na przeszkodzie żeby leszcza objąć chociażby miesięcznym okresem ochronnym, powiedzmy od połowy kwietnia do połowy maja. Wprowadzenie okresu ochronnego przysłużyłoby się również szczególnie dobrze okoniowi. 

Wiadomo, że tarło u ryb zależy od wielu czynników i różne są jego terminy w różnych wodach. Morskie inspektoraty rybołówstwa dobrze sobie z tym radzą - terminu okresów ochronnych są ruchome i dostosowywane do warunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś śmieszna akcja jacyś geniusze  łapali na Wisłoce zaraz koło tamy. Drzewo nanoszone, wóda i ustawka chyba na nocke :) Straż potem potwierdziła informacje jak mnie dziś kontrolowała bo się pytałem czy złapali.(oczywiście złapali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś bodaj od 14 do 19.30 nad wodą jako kolejny  cel Strzegocice tym razem  staw 1 i... mam mieszane uczucia. Złowiłem 7 karpi ( żaden wymiarowy) i płotkę( ładna aż kipiała od ikry), ale nie o tym... Kolejny wypad na żwirownie i chmary zarybieniowego karpia i tutaj pytanie jeżeli "mędrcy" ustanowili dolny,górny i ilościowy limit tej ryby  to po co wpuszczają kroczka, bo chyba nie dla aspektu sportowego. Jeżeli są obawy o rybę że ja wędkarze wezmą ( w co wątpię) to po zarybieniu ustanówmy strefę zakazu wędkowania na miesiąc bądź więcej. Ciekaw jestem czy w samym doborze materiału zarybieniowego do akwenu bierze udział ichtiolog, stan glonów na tym etapie wskazuje że amurów i linów nie ma za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzieje się chyba inaczej najpierw biorą pod uwagę presje czyli wpuszczają w pierwszej kolejności to co wędkarze chcą załapać a nie to co zbiornik potrzebuje.

Filmik jak prezes tłumaczy czemu mamy tyle kroczka ale pytanie co jeszcze z kasą którą płacimy bo za te grubo ponad 200zł można kupić jakieś ryby a nie tylko samemu hodować.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presja wedkarska jest tam gdzie są  ryby więc trzeba zarybiać regularnie i wszędzie. A jedynym kluczem jest wielkość wody, a samym doborem gatunków  ryb powinien zajmować się ichtiolog, bo np więcej drapieznika pozwoli uniknąć karłowacienia białorybu itd. Tych niuansów napewno jest dużo. Co do filmu z zarybień to nie rozumiem czemu Pan prezes jako gospodarz ośrodka nie sprzedaje ryb np karpii w okresie świątecznym-  najlepszy zarobek - i dziwi mnie brak specjalizacji w konkretnym gatunku ryb bo ciężko jest być dobrym we wszystkich, ale nie jestem specjalistą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.