Skocz do zawartości

Berkley NanoFil - rewolucja!


uchal

Rekomendowane odpowiedzi

A tak na marginesie, to wielkie dzięki za przetestowanie tego produktu i wyrażenie szczerych opinii na temat jego użytkowania. Lepsze to od bezpodstawnego cytowania opinii innych( być może użytkowników tego produktu). Na pewno pomogłeś wielu Kolegom oszczędzić trochę kasy, oraz mnie rownież. Tylko uważaj bo jak producent Cię namierzy to...., to wtedy pomożemy:D.

p.s Na okonie lepiej kup jakąś 0.14, będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również posiadam Nanofila, którego zakupiłem specjalnie pod obecną porę roku - na mrozy, by móc zachować mniejszą rozciągliwość niż żyłka. Mimo iż jeszcze nie było sporego mrozu to stwierdzam że jest całkiem przyzwoita i wbrew kilku złym opiniom odnośnie używania jej do multiplikatora, muszę przyznać że wcale tego nie odczułem - wręcz przeciwnie. Zobaczymy jak przy większym mrozie..

Co do węzłów to osobiście po wielu różnych wiązaniach zatrzymałem się TYLKO na węźle Palomar, który jest idealny do wiązania plecionek PP (najmocniejszy węzeł do PP moim zdaniem). Do plecionki używam pojedynczego Palomara, ale do żyłki czy też Nanofila właśnie podwójnego i też jest idealny (z pojedynczym miałbym obawy)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
@uchal,u mnie jak "coś" zaczyna zbyt łatwo strzelać czy to na zaczepie czy podczas zacinania to od razu ląduje w koszu i bez znaczenia czy jest to żyłka czy plecionka.

Dzięki za takie rady , ale jednak wolę przeznaczy kilka dni na to żeby ją sprawdzi na co i w jakich warunkach się sprawdzi! Niedługo rusza sezon pstrągowy ! Może to będzie szczał w dziesiątke?!:)

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @uchal ,daleki jestem od dawania Tobie rad,wyraziłem jedynie swoją opinię i moje podejście do tematu wytrzymałości plecionki.Zauważ jedno a mianowicie to ,że nie ja napisałem

Problem z tym nano jest taki , że łatwo strzela przy zacięciu np na zaczepie
a skoro łatwo strzela przy zacięciu to może podasz w której technice spiningowej albo w jakich warunkach ta żyłko-plecionka się sprawdzi?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnimi czasy kupiłem z myślą o pstrągach plecionkę Berkley-a Nanofil 0.10mm. Na ostatnim forum na którym funkcjonowałem zostałem ostro skrytykowany. Pocieszam się, że krytykujących znawców tematu nie było zbyt wielu. Testuję ją i jak na razie nie mam zastrzeżeń. Nie wiem jak się będzie zachowywać po jakimś czasie. Pod mikroskopem wygląda rewelacyjnie (podobna całkiem do żyłki). Może ktoś , kto łowi na nią już dłuższy czas wypowie się jaka jest faktycznie po długim użytkowaniu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał tej 0.02? Mam problem z węzłem.. wprawdzie nie próbowałem podwójnego Palomara, ale patrząc na rzekomy powód braku wytrzymałości wątpie, czy i ten zda egzamin. Słyszałem w wkładaniu nitki w węzeł, może to by pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj zakupiłem tę linkę w rozmiarze 0,17 i podawanej wytrzymałości 9,7 (kg). Po początkowych testach wytrzymałościowych na sucho, byłem tak wpieniony, że gdyby nie późna pora oddałbym ją z powrotem do sklepu w którym raczej zaufany sprzedawca polecał mi ją mówiąc, że dobrze się sprzedaje.

Po wielu próbach doszedłem do wniosku że najmocniejszym węzłem jest starannie zaciśnięty standardowy Palomar. Sugerowanego przez producenta podójnego palomara nie byłem wstanie starannie zawiązać.

Jednak największym problemem, a raczej oszustwem ze strony dystrybutora na naszą częśc Europy jest podawanie dwukrotnie zawyżonej wytrzymałości. Na oficjalnej stronie firma podaje bowiem, że wytrzymałośc linki 0,17 wynosi 10 funtów czyli 4,5 kg - taki ciężar udało mi się podnieść i trzymać podniesiony przez ok 30s (dłużej nie próbowałem), ale o podniesieniu ciężaru 9kg nie ma mowy (pośrednich nie próbowałem).

Narazie wstrzymam się z ostatecznym osądem, jednak póki co zakupem zachwycony nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

NanoFila (0,17) zdążyłem już kilka razy sprawdzić łowiąc na przynęty od 4 do 30g; woblery, obrotówki, wahadła, gumy. Zaznaczam, że przedstawiam spostrzeżenia z perspektywy osoby która nigdy nie miała kontaktu z plecionką, w odniesieniu do żyłki 0,20. A więc:

- nie plącze się

- nie skręca

- nie zauważyłem istotnej różnicy w długości rzutu

- nie zdarzyło mi się jej zerwać; rozgina haki nr 4 w główkach Mustada i kotwicach obrotówek DAM nr3 (wytrzymałości haków w przynętach bardziej renomowanych producentów nie miałem okazji sprawdzić)

Gdybym w tym momencie musiał podjąć decyzję, to zakupiłbym ją jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli mozna.Posiadam NANO juz od polowy ubieglego roku czyli 2011.Kupilem jako nowosc 2011.Jest on powleczony jakas warstwa ochronna ktora po pewnym czasie zanika ,czyli na odcinku najbardziej wykorzystywanym .Po czasie NANO w dotyku jest jak normalna plecionka .Producent jeszcze podaje ze ponoc ma wlasciwosci fluorokarbonu (przezroczysta) .Co jest nieprawda .Osobiscie juz nigdy tego niekupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegów o jakość i wytrzymałość Nanofila Berkley-a. Obecnie śmigając na nią bardzo często (zdążyła już zmienić kolor i się trochę przytrzeć) uważam, że to dobry produkt. Używam 0.10 na codzienne wędkowanie za pstrągiem, kleniem, jaziem czy okoniem. Dokupiłem sobie jeszcze 0.12 na drugi zapasowy młynek. Może sekret polega na "świeżości" w/w. Kupiłem świeżutką plecionkę, a do wiązania stosuję zawsze podwójne węzły zaciągane na mokro. Jak na razie nie zawiodłem i mam nadzieję, że tak pozostanie. Jeszcze jedno, na zakończenie wędkowania zawsze zwijam plecionkę na młynek czyszcząc ją filcem nasączonym środkiem do zmywania naczyń. To kilka sekund, a z pewnością przedłuży czas-okres użytkowania plecionki i oszczędzi przelotki. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ma ktoś może jakieś konkretne węzły do nanofila?

Siema Łukasz,ja nanofila swojego 0,110 mm okiełznałem węzłem ''na trzy końce''.Jest to jeden z najmocniejszych węzłów sumowych stosowanych przy plecionkach.Zresztą okazał się silniejszy od tych narysowanych na pudełku więc na pewno ci go polecam.Jak coś to do jutro bo zdaje się ze musimy się ustawić na sobotę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Wrzucę i swoje trzy grosze.

Na początku zakupiłem 0,17 pod pstrąga i używając ją ok. miesiąc nie stwierdziłem większych wad wręcz przeciwnie. Pięknie schodzi ze szpuli i po przelotkach oddając rzuty na spore dystansy. Nie skręcała mi się i była cichutka na przelotkach. Miałem kilka zaczepów, ale stwierdzam że i tak jest dosyć wytrzymała. Udało mi sie zerwać, ale czego mam tutaj oczekiwać, w końcu to nie plecionka. Plusem też były natychmiastowe zacięcia, w końcu nie jest rozciągliwa jak zyłka, a przy dobrej pracy blanku bez obawy o spady ryb.

Zakupiłem też pod okonia 0,06. Jest naprawdę cieniutka i nie ma mowy aby strzeliła na okoniu. Wiadomo - zaczep to zaczep, co innego ryba na kiju okoniowym, gdzie blank pracuje pod rybą i wszystko amortyzuje.

Moim zdaniem nie ma źle z tym nanofilem. Cena nie jest wygórowana jak na coś co w pewnym sensie przypomina plecionkę. Może na większe zaczepy trzeba uważać, no ale nie ma co oczekiwać że na 0,06 będę konary wyciągać z wody.

Reasumując - jak dla mnie jest OK.

Do węzła używam podwójnego palomara. Robie to dosyć precyzyjnie i oczywiście na poślinionej lince by jej nie przegrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Używam na pstrągi 0.10mm. jest idealna. Na dowód tego podam, że przyłowem oprócz szczupaków, sandaczy, okoni, kleni i boleni był sum o wadze ok.17kg. dł.1,3m. Wyciągnąłem go po super walce właśnie na 0.10. Dlatego polecam jako pewniaka. Kup tylko orginał (żadną podróbkę) a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.