Skocz do zawartości

Nieśmiała propozycja zimowego zlotu PSW


Gajowy Marucha

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Zlot miałby odbyć się wraz z całonocną integracją:D, to termin należałoby ustalić jak najwcześniej i próbować zarezerwować nocleg. Początek sezonu pstrągowego pokrywa się z początkiem ferii zimowych, więc z wolnymi miejscami w okolicy Leska czy Sanoka może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy idea jeszcze żyje, czy padła śmiercią naturalną? W końcu do początku sezonu pstrągowego został już zaledwie miesiąc z hakiem.

Może, jeśli nie ma możliwości zorganizowania oficjalnego zlotu, to udałoby się doprowadzić do spotkania chociaż kilku " Zapaleńców", którzy chcieliby rozpocząć ubieganie się za pstrągami w pięknej, zimowej, bieszczadzkiej scenerii ( być może to ostatni dzwonek :cool: ).

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie sezon tuż tuż a nic nieustalone. To jak z tym zlotem myślimy coś czy odpuszczamy? Nie mamy ani miejsca ani daty, piszcie propozycje bo ja z chęciom bym się wybrał . Bierzmy przykład z kolegów z forum którzy sezon rozpoczęli już tydzień temu.

Mi pasuje i San w okolicach Łączek i Wisłok W okolicach Sieniawy. A może coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie:

1. Termin

Tylko weekend. Jak nic nie wypadnie w ostatniej chwili, to może być dowolny w lutym.

2. Miejsce

Zdaje się na kolegów i większość, gdyż nie mam odpowiedniego rozeznania w okolicy.

Jednodniowy zlot ma o tyle zaletę, że możemy dostosować miejsce spotkania do prognozy pogody. San byłby wymarzony, ale Wisłok w okolicach Sieniawy zaspokoi pewnie większość (z tego co tu wyczytałem) - ze względu na bliższy dojazd, jak i zbiornik wodny.

3. Dojazd

Będę jechał z okolic Dębicy. W ciągu tygodnia robię średnio po około 900 km, więc chętnie bym odpoczął od kółka i "przykleił" się do miejsca, jeśli ktoś będzie miał wolne :)

Dorzucam się na paliwo i mogę podjechać, choćby pociągiem do Rzeszowa.

Propozycje mile widziane na prive :)

4. Opłaty

Będę musiał opłacić dniówkę chyba, jeśli to będzie Krosno. Czy ktoś się orientuje co, gdzie i za ile? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje co, gdzie i za ile? :)

Czy to San w okolicach Leska, czy Wisłok w okolicach Sieniawy (z wyjątkiem samego zalewu), to musisz zapłacić licencję jednodniową na wody górskie, a więc 40 zł. Możesz to zrobić w siedzibie okręgu przy ul. Jasnej 26 w Krośnie, w Sanoku można było płacić na stacji benzynowej "Petrosan", obecnie BP i chyba w sklepie Adama Skrechoty na Lipińskiego, ale jak jest w tym roku nie wiem, miały być jakieś zmiany. Najlepiej zadzwoń do okręgu, nr 13 436 55 68, a dowiesz się wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Wisłok w okolicach Sieniawy to istnieje możliwość wypożyczenia domku wczasowego na ośrodku wczasowym Rudawka.Nie wiem ile osób było by chętnych,ale jest tam trochę miejsc.Domek np.9 osobowy kosztuje 240 zł doba (jeżeli liczba oscylowała by w ok.10-11 osób zawsze mogę zmontować z 2-3 łożka karpiowe i damy rady).W okolicy jest wyciąg narciarski Kiczera i można się wyszaleć do bólu.Spotkanie można zorganizować powiedzmy na 3 lutego to jest piątek z noclegiem na sobotę tj.4 lutego lub z soboty na niedzielę.Wisłok poniżej jak i powyżej zapory jest raczej małą i płytką rzeką a więc trzeba by było racjonalnie podzielić uczestników.Znając życie po spotkaniu przy kominku i :beer: liczba chętnych do łowienia troszkę się uszczupli.Z lodu raczej będą nici,ale nigdy nic nie wiadomo.Jeżeli ktoś potrzebuje zezwolenia jestem w stanie załatwić taki papierek:D.To wszystko jeżeli chodzi o Wisłok jeżeli chodzi o San to inne osoby maja troszkę bliżej i na pewno mają lepsze rozeznanie.

post-285-14545021317489_thumb.jpg

post-285-14545021317899_thumb.jpg

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to często bywa w naszym hobby, natura stara się mieć dużo do powiedzenia :)

Myślę, że warto poczekać do jakiegoś ocieplenia. Tak, aby można było jeszcze spokojnie łowić z lodu, a i pośmigać nad rzeką. Będzie więcej chętnych, skoro ma być zlot.

W tym kontekście wydaje mi się, że Sieniawa i Wisłok usatysfakcjonują sporą grupę.

Zima jeszcze długa, więc może się uda... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon podlodowy ruszył pełną parą, myślę że jeśli to spotkanie ma się odbyć to już najwyższy czas. Według mnie zalew Sieniawski jest najlepszą opcją. Kolega @Salomon podał ciekawą lokalizacje http://domprzywodzie.pl/ która przy tych temperaturach umożliwi w miarę komfortowe wędkowanie.

http://domprzywodzie.pl/images/galeria/3.jpg

Jak dla minie super

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Sieniawy póki co można zorganizować zlot podlodowy,pstrągi odpadają.Wędkowanie na Wisłoku powyżej jak i poniżej zapory niemożliwe ze względu na zamarzniętą rzekę.Na prądach bez lodu,których jest kilka stoją kormorany.Wczoraj stadko kilkadziesiąt sztuk rządziło w Krośnie na odcinku miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.