Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

@rapala, jeżeli myślisz o najbliższym weekendzie na Lipiu, to organizowane są zawody i od piątku do niedzieli (do dwunastej) zbiornik jest zarezerwowany także szkoda się wybierać ;) Co do weekendu majowego, to na Wilczej Woli już parę osób mi się zapowiadało na 10 dni majowych:D więc ciężko może być, a do tego jeszcze sezon spinningowy:rolleyes: to nie będzie gdzie zestawu na dobrą sprawę położyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nigdy nie przepadałem za tą wodą,jak zawody to zawody, jeden,dwa brzegi rozumiem ale żeby cały zbiornik?W każdym razie dzięki za info.Na Wilczej spęd na bank,znam to dokładnie ale nie szykuję się na dłuższe wędkowanie tylko z doskoku,kilku znajomych będzie tam od piątku tak że jakieś miejsce na pewno się znajdzie. W ostateczności pozostaje wał:).Poza tym zawsze można wyskoczyć na komercyjne.Damy radę:D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z minusów tej wody:p Swoją drogą, zbiornik niewielki a 15 drużyn po 4 wędki to i tak ciężko byłoby się gdzieś wcisnąć z zestawami :) A ten sezon będzie wyjątkowo tam obfitował w zawody, bo 2 tury sekcji karpiowej (kwiecień, wrzesień), Podkarpacki Miting Karpiowy w 18-20 maj no i jeszcze czytałem że CarpPub rezerwuje gdzieś na lipiec. Trzeba się dostosowywać, albo... startować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam daiwe infinity duo, 0,33mm i jak na razie jest całkiem fajna:>

A moje pytanie z innej beczki.

Kupiłem ledcor-a z firmy Kkarp, dynatex camo leadcore 45lb.

Pierwszy raz mam styczność z ledkorami, dlatego pytam.

Ledcor ten był nie zbyt tani (25zł/5m). Zaplatam go igłą do ledcora ESP, z zaplecieniem nie mam problemu, ale jak już zrobię pentelkę na nim, to na sztywno nic jej nie zerwie, ale jak pociągnę za koniec, który wkładałem do środka ledcoru, by go zapleść, to pętla puszcza i się rozwiązuje. Za 1 razem, gdy zrobiłem 1 zestaw udało się, ze nie puścił, ale przy każdym następnym puszcza, czy to normalne? Czy jak dorzucę kropelkę jakiegoś super glue, to nic się nie stanie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kali troche to dziwne że pętelki puszczają!!! Jakoś nie kojarze tej firmy!! Myśle że jak dasz troszke kleju to nie powinno zaszkodzić! Na jakimś filmie widziałem jak tam robili, więc powinno być ok:-))

Może ktoś jeszcze sie wypowie na ten temat:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manitu ja ma kilka produktów Essentiala i tego squida też posiadam;pokombinowałem jeszcze z fermentowaną krewetką,zalewą i złowiłem na niego kilka rybek:D.

Jak macie w planie dłuższą zasiadkę i znajdą się inni chętni to może siądziemy razem na Trzcianie i zrobimy mini zlot karpiowy.Wstępnie rozmawiałem z Łukaszem i dał zielone światło na takie spotkanie,do tego mielibyśmy cały staw do własnej dyspozycji i inwencji twórczej:D,ceny też da się zrobić promocyjne:rolleyes:.

Wczoraj znów zaliczyłem szybka nockę na Trzcianie i złowiłem karpia oraz 4 piękne jaśki.

@Kali śmiało możesz stosować kropelkę,ja gdy mam pod ręką i wiąże przypon lub leadcore to stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam pytanko dotyczące żyłeczki.

Polecam tą.

Jet Fish Żyłka Senzor Line 1000 m (0,35) 11,8 kg (2288208108) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jet Fish 1000 metrów 0.35 wytrzymałość 11,8 kg. Na allegro znajdziesz też 0.30. W nocy przydaje się kolor żyłki. Ryba nie wejdzie w zaczep bo widzisz po żyłce gdzie idzie. Zauważyłem że bardzo dużo karpiarzy używa tej żyłki i ją chwalą. Ja ją mam dopiero pół roku i polecam.

Co do kleju kolego kali to uważam że klej typu super glue osłabi ci węzeł. Jest to nic innego jak rozpuszczalnik z niewielką ilością plastiku. Sprawdź ja jakieś żyłce czy tak jest.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik, jakoś nie jestem przekonany do czerwonych i fluo żyłeczek. Zawsze robi się tak, aby zestaw był jak najbardziej niewidoczny a taka czerwona żyłka w moim przekonaniu może skutecznie odstraszać karpie. Wybór padnie pewnie na Daiwa Infinity Duo. Dużo się o niej dobrego słyszało, zastanawiałem się również nad Sufixem Duo Core, właśnie ze względu na właściwości kamuflujące.

Co do mini zlotu, to tak jak pisałem wcześniej w innym temacie to ja bardzo chętnie, byle termin dobrze dopasować i dogadać się rozsądnie z ceną. No i najważniejsze żeby ludzie dopisali, bo ostatnio wyszło na to że kolega @rapala wynalazł nam łowisko, dogadał cenę a na końcu się okazało że jesteśmy tylko we dwóch zainteresowani takim wędkowaniem:eek:

A co do wczorajszego wypadu na Lipie, to ja bez brania. Ojciec też był, złowił szczupaka na kulkę :eek: i to tyle. Był też kolega @Szpilka, ale to pewnie sam opisze co i jak jak będzie chciał :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też byłem negatywnie nastawiony do takich żyłek, ale zauważyłem że duża część karpiarzy zaczęła używać takich żyłeczek i zaryzykowałem:-)) i powiem Ci że nie żałuje:-)),no ale wybór należy do Ciebie!!

@Uchal to ta żyłka naprawde musi być zaj... skoro używasz ją piąty sezon:-)),ja przeważnie wymieniam żyłke co sezon!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mini zlotu, to tak jak pisałem wcześniej w innym temacie to ja bardzo chętnie, byle termin dobrze dopasować i dogadać się rozsądnie z ceną...

Może na początek potraktujmy to jako luźne spotkanie np. wypad dwudniowy.Ustalamy termin np.piątkowo - sobotni gdzieś na łowisku komercyjnym ,zbieramy chętnych i zasiadamy.Myślę ,że na pierwszy raz taka forma spotkania będzie jak najbardziej do przyjęcia.:beer: W czasie takiego spotkania można omówić następne spotkanie ,tym razem kilkudniowe,powiedzmy w okresie wakacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.