Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

@Manek Ty też mocz bo zmykasz do pracy!:-))

Dzieki chłopaki za odpowiedzi:-)) Co do palenia to podobno lepszejsza jest skórka od...banana!!!:-))

No tutaj zdania są podzielone, bo skórkę najlepiej jest moczyć:D

Co do wypadu, to będę w stanie coś więcej powiedzieć na tygodniu :) Wiadomo już jakie koszty 2-dniowego wypadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do "palenia" i "moczenia":-)) proponuje założyć osobny temat!!:-)) bo widze że pare osób jest tu doświadczonych w tym temacie i chcą sie podzielić swoją wiedzą!!!:-))haha

A żeby było w temacie to we wtorek ruszam na Wróblową na 6 dni! Kuleczki sie już suszą a konopia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 dni na pewno.Gdzieś wyczytałem ,że nawet jak konopie sfermentują to nadal zachowują swoje właściwości wabiące.Sam tego nie sprawdzałem ale skoro sypią tak przygotowaną kukurydzą to czemu nie konopiami?Dobrym rozwiązaniem jest ugotowanie większej ilości a następnie rozporcjowanie do litrowych słoików i zapasteryzowanie.Tak przygotowane konopie wytrzymają kilka miesięcy.Osobiście, przy dłuższych zasiadkach gotuję konopie ,kukurydzę itp. na łowisku ale w domu mam zawsze kilka małych słoiczków już ugotowanych,ponieważ zawsze ich używam do zanęt gruntowych.Niekiedy nie ma czasu na gotowanie a tym sposobem mam je dostępne w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno im nie zaszkodzi.Jeżeli moczysz porcje w wiaderku to przy upałach musisz z raz dziennie wymienić wodę.Jeżeli całość to wsyp do lnianego worka ,zawiąż,przymocuj długi sznurek i sru na głębszą wodę.Jak tak moczyłem przez kilka dni cały worek 50kg kukurydzy;).Pamiętaj tylko aby pozostawić lekki zapas,ponieważ wszystkie ziarna pęcznieją podczas moczenia.

Wiem też,że świetnym konserwantem jest coca-cola lub pepsi ale czy to się opłaci przy większych ilościach-chyba nie ,lepiej gotować na bieżąco.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.A tak na marginesie to baaaardzo cenię te ziarna za ich właściwości wabiące.W sezonie zużywam ich kilkadziesiąt kilo.Kiedyś wyczytałem ,że w Anglii z powodu ich skuteczności w wabieniu, niemalże każdego gatunku ryb ,było zabronione ich stosowanie.Ot,taka ciekawostka;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W typowo komercyjnych Angielskich łowiskach zaleca się ,a niekiedy wymusza minimalne stosowanie zanęt(wiele jest całkowicie zakazanych)niekiedy nawet wszystkie zanęty przygotowane w domu są sprawdzane przez właścicieli przy wjeździe na lowisko:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa dojazdu do łowiska w Trzcianie.

Jadąc drogą krajową nr.19 w kierunku na Barwinek,mijamy Duklę i po ok.7-8 km w miejscowości Trzcina skręcamy na lewo w ostatni zjazd z drogi (nie na żwirownie tylko następny).Zjeżdżamy ok 200 metrów i przed domkiem stróża skręcamy w prawo.Jadąc tą drogą (do końca) dojedziemy do tego stawu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł się mały błąd hehe droga krajowa ma nr.9 albo inaczej E371.

Możemy zaczynać o której wam pasuje,ja prawdopodobnie będę już w czwartek i zostaje na noc.Dojazd na stanowiska jest tylko z jednej strony i do wody masz max 50 metrów.Jeżeli będziesz chciał łowić po drugiej stronie to musisz cały ekwipunek tam zanieść chyba że masz 4x4 to może dojedziesz.Koszt wędkowania od piątku rano do soboty wieczora to 30 zł a namiot możesz rozkładać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.