Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

To szykuj wolne @Manitu i jedziemy na szkolenie hehe.

Właśnie wróciłem z kolejnej szybkiej nocki;znów jeździło mi całą noc:D.Tak w skrócie to na brzegu 5 karpi i jazio do tego jeden dobry zawodnik objeżdża wyspę i parkuje w trzcinach oraz dwie spinki fajnych ryb.Najlepiej jechało na bałwanka SK 30 + Shellfish Plum Mainlinea i C-4 Nikla.Największa ryba miała 10.60 kg reszta od 4-7 kg:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś na nocce z ojcem na Lipu. U mnie jedno branie, wypięty przy brzegu. Mati tam ostro szaleje po przestoju :) Wy..walił:D karpia aż miło:) Jutro pewnie znów zaliczę nockę, ale z nastawieniem bardziej na % i grillowanko z pewnym obywatelem :) Padło trochę rybek powyżej 10 kilo, ja niestety brak szczęścia. Pozdro.

PS. Graty lenox :) ładne prosiaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wróciliśmy z nocki na Trzcianie.Efekt to 9 karpi na brzegu od 5 do 7+ kg,pięć rybek jedzie w trzciny lub krzaki i wygrywają.Najlepiej brało pod wieczór w przestojach między burzą,wtedy jechało co 15 minut.Tym razem najlepiej sprawdził mi się bałwanek See Food LK 18mm + Mussel Anchovy DB 14 mm pop up.Do nęcenia użyłem 30 kulek See Food i trochę pelletu 18 mm wcześniej zalanych Carptrack Liquid + FeedstimXP.

Teraz przerwa weekendowa i ruszamy na Sącz.:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

tak jak w temacie potrzebuję pożyczyć na gwałt roller 20 mm...

Oczywiście się odwdzięczę :)

ps. nie mogę wrzucić zdjęć na serwer :/ wyświetla się jakiś komunikat bed re... coś tam coś tam... :/

O co kaman ?

Oczywiście zdjęcia są zmniejszone...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś problem z połączeniem z serwerem, może zły format. Wrzuć zdjęcia na jakiś serwer zewnętrzny np. tinypic a któryś z moderatorów Ci wrzuci zapewne do załącznika. Co do 20mm to przejdę się do kolegi, powinien się znaleźć :) Bo ja mam 16 jedynie

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kilka produktów tej firmy.Moim zdaniem rewelacji nie ma.Kulki jak kulki,nie wyróżniają się niczym szczególnym z pośród innych produktów.Co do pelletów tak samo,jeszcze gdzieś leży kilka kilogramów,którego nie zużyłem w tamtym sezonie.Jeżeli nastawiasz się na amury to proponuję zainwestować w kukurydzę i to spore jej ilości;).Moim zdaniem jest to najlepsza i najekonomiczniejsza zanęta jaką można kupić.Pellety owocowe są dobre ale ze względu na cenę oraz ilości potrzebne do skutecznego nęcenia ,raczej odpadają ,no może na "pierwszy strzał" aby dobrze zasygnalizować amurom przygotowaną "stołówkę".Z moje doświadczenia w połowie tych ryb,wynika, że na dalszy plan schodzi to co założymy na włosa,ważniejszą rzeczą jest zwabienie stada amurów w obręb nęconego łowiska oraz ich przyzwyczajenie do tego ,że w tym miejscu, zawsze znajdą papu.Dla tego ważne jest kilkudniowe nęcenie oraz spore ilości zanęty jakie się w tym miejscu wysypie.Dotyczy to zbiorników gdzie ze względu na duży proces zarastania przez roślinność podwodną ,wybór pokarmu jest olbrzymi.Na takich zbiornikach ,najlepiej sprawdzały mi się przynęty owocowo-rybne oraz pop-upy o zapachu tutti-frutti długo dipowane.Jest to zapach ,który moim zdaniem bardzo dobrze "przebija" się poprzez zapach naturalny,często bujnej roślinności podwodnej.W zbiorniku,na którym najczęściej łowię amury ,najwięcej ryb,złowiłem na tzw.bałwanka,trochę mniej na pojedynczą kulkę tonącą zaś co ciekawe ,nigdy nie złowiłem amura na kulkę pływającą co ze względu na ogromne zarastanie zbiornika było by idealnym dostosowaniem rodzaju przynęty do warunków panujących w łowisku.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i diabli wzięli Sącz:( mam nadzieję,że nie ma tego złego.........

Dla tych którzy chcą się załapać na mini zlot to dla informacji 25-26 maj siadamy na Trzcinie i tam zapadną decyzje czy organizujemy coś więcej czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pittspeed,o jakimś zlocie porozmawiamy właśnie na Trzcianie podczas dwudniowej zasiadki:).Jak na razie będzie to luźne spotkanie,po prostu przyjeżdżamy 25.05 ,siadamy i łowimy.Jak długo?Kto ile chce.Na dzień dzisiejszy jestem ja,Ty,@Siwy oraz @lenox z kolegami,który postara się dograć szczegóły na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.