Skocz do zawartości

Rzeka Strug


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

W filmie który zamieściłem o jesiotrach wspomniano że maja dążyć do tego aby doprowadzić rzeki do stanu w jakim ryby wędrowne będą w mogły docierać na tarliska, zmuszają ich do tego jakieś dyrektywy unijne (chyba). Na zaporze nowa przepławka to może zburzenie tego jazu było tym spowodowane. Będziemy łowić łososie i jesiotry na Strugu :P hehehehe ^^

W filmie jak ktoś jest ciekawy wspomniano o tym w 11min i dalej.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , do tego by łososie doszły do Strugu:D:D potrzebne są jeszcze przepławki na zaporach w Rzeszowie i Włocławku. O ile w Rzeszowie jest budowana to o Włocławku nie słyszałem. A wracając do stopnia, to dziwiłem się, że tak długo nikt nie zainteresował się nim pod kontem minielektrowni. Jeżeli ta demolka jest wstępem do budowy takiej elektrowni to może i dobrze. Z tego co wiem to obecnie warunkiem takiej budowy jest wybudowanie przepławki dla ryb. Więc może to Strugowi wyjść na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Miko za zdjecia! Na żywca trudno by mi było przeżyć ten widok. Wielka szkoda tej rzeki, tym bardziej, że jej regulacja to przede wszystkim efekt lobbowania deweloperów(i nie tylko) budujacych na terenach zalewowych budynków mieszkalnych. Co prawda nie jedną regulację rzeki na Podkarpaciu już przeżyłem, ale Strugu będzie mi najbardziej brak, bo w nim złowiłem min. swojego pierwszego w sposób świadomy pstrąga!!! Oprócz tego mam wiele innych wspaniałych wspomnień zwiazanych z tą urokliwą rzeką..... . Szkoda:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za "wysoko" jak na miętusa i za bardzo muliste podłoże powyżej zapory. Raczej dolny bieg Wisłoka, a najlepsze ponoć miejscówki to okolice kładki na ul. Warzywnej. Kiedyś chciałbym posiedzieć nad wodą z zestawem miętusowym, ale to już chyba sport nie na moje zziębnięte kości:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dziś na spacerze wzdłuż strugu od mostu na Gościnnej wzwyż. Na pierwszym kilometrze od mostu prawy brzeg jest już mocno rozorany, brzegi usypane w większości miejsc z ziemi są tak strome, że o łowieniu, a tym bardziej zejściu do wody po osuwającej się ziemi i podebraniu ryby można zapomnieć. Wyżej jeszcze koparki nie dotarły, ale grunt pod nie jest przygotowany, znaczy wszelkie zarośla i krzewy są pousuwane, dopiero znaczny kawałek od mostu nie widać jeszcze śladów wycinki i regulacji, ale to pewnie tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Pstrąga możesz szukać tak naprawdę na całej długości tej rzeczki. Do najpiękniejszych pstrągowych rzeczek to ona nie należy ponieważ jest strasznie zaśmiecona a w szczególności na odcinku nizinnym. Wyżej są już ładniejsze miejscówki i rzeczka jest węższa-okolice Borka Starego i Kielnarowej, można tam liczyć na ładnego kropka i klenia. Ale Strugu nie można porównywać z Bieszczadzkimi rzeczkami. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o nierozdeptane brzegi, poczucia się jak w dziczy, odkrycia piąkna przyrody, przeżycia przygody i adrenaliny nieznanego łowiska :)

Ps. Może macie do zaproponowania inne rzeczki warte odkrycia i poczucia się jak w dzikich nieodkrytych Bieszczadach ?

Po prostu przyjedź w Bieszczady, a adrenaliny nad wodą Ci nie zabraknie :D ( zdjęcie zrobione bodajże dwa lata temu, w marcu, około sto metrów od brzegu rzeki ).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dwa lata temu ze znajomym widzieliśmy dwa niedźwiedzie prawdopodobnie matkę z młodym poniżej łączek nad Sanem dobrze ze staliśmy jakieś 100-130 metrów poniżej w wodzie :rolleyes: potem jakoś nam się szybciej po pstrągowych miejscówkach w dół schodziło:confused:.Tez to jakoś w marcu było.

Był nawet komunikat w radiu jak wracaliśmy na temat tych niedźwiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.