Skocz do zawartości

Wędkowanie podlodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.02.2017 at 18:33, rafaello napisał:

 

Oraz zimny kleń z pozdrowieniami dla @WinkoAby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Wielkie dzięki , u mnie niestty ale na klenie nie ma najmniejszych szans - moje łowiska znajdują się pod warstwą lodu :angry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy łowimy jazgarze, część z nas je eliminuje (wyrzuca na lód) czy to słuszne? W moim łowisku jest ich zatrzęsienie, figurują w nim: płocie, krompie, okonie, pstrągi i sandacze które śmigają w ławicach jazgoli takie po 15 cm.  Czy to warto je zabijać?

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowisko jest wypłycaniem obfituje w konary i trzciny i stanowi potencjalne tarlisko ryb na wiosnę, dodam ze zbiornik liczy sobie kilka hektarów lecz tylko w tym miejscu jest nagromadzenie białych ryb i książkowo poniżej okonie. Jazgarz występuje na każdej głębokości wody od 0,5 do 3m    

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce idealne na tarło z wiosny, więc jazgarz czeka na obfite żarcie,ale ktoś na tym forum napisał że na Solinie w maju karpie zbierają się w zatokach na wypłyceniach i pożerają złożoną ikrę, więc szkodnik ? złowionego wyrzucać na lód?Myślę że natura sama poradzi sobie z nadmiarem danego gatunku,lepiej niech nikt nie ingeruje a zwłaszcza ichtiolodzy co odłowili brzany na Wisłoce,od paru lat nie złowiłem brzany,a też ktoś z forum wspominał o odłowach tarlaków brzany na Wisłoce i teraz są efekty,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie, za chwile wybije rok niebytu w tym temacie. Chwalcie się ... można już wejść na lód? Komuś udało się w tym sezonie zimowym pokiwać nad przeręblem?

 

U mnie sprzęt gotowy. Osobiście w srodku się gotuję tak, że nawet dokupilem kolejna wedeczkę tylko czy będzie dane mi użyć nowych zabawek. Jak tam uwas sytuacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też bym pokiwał ;) ale w okolicach Mielca lipa z lodem...wiem że w te wcześniejsze mrozy łowili na Rzemieniu, ale według mnie to żadna przyjemność na 5-6 cm lodzie.

Do komfortowego łowienia te 8-10 cm lodu musi być...nie wiem jaki lód jest gruby po ostatnich nocach...jak ktoś był i łowił poproszę o info,jak nie to zostaje kanał P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.