Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie pytanie do kogoś kto ogarnia temat wszystkich bajorek na Lipiu, które nie należą do PZW. W tym roku ze względu na brak czasu dochodzi u mnie do rozbratu z PZW dlatego jak nie będę miał całego dnia na jakąs komercję to będę chciał pomęczyć okonie i wzdręgi na każdej kałuzy , która nie należy do PZW . Jeśli ktoś wie do kogo należą i czy ktoś tego pilnuje to poprosiłbym o informacje, może być na priv z góry dzięki, nie chce sobie narobić problemów łażąc gdzieś po krzakach rekreacyjnie.  Interesuja mnie przede wszystkim te ze zdjęć . 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 22:28, Pawel79 napisał:

Panowie pytanie do kogoś kto ogarnia temat wszystkich bajorek na Lipiu, które nie należą do PZW. W tym roku ze względu na brak czasu dochodzi u mnie do rozbratu z PZW dlatego jak nie będę miał całego dnia na jakąs komercję to będę chciał pomęczyć okonie i wzdręgi na każdej kałuzy , która nie należy do PZW . Jeśli ktoś wie do kogo należą i czy ktoś tego pilnuje to poprosiłbym o informacje, może być na priv z góry dzięki, nie chce sobie narobić problemów łażąc gdzieś po krzakach rekreacyjnie.  Interesuja mnie przede wszystkim te ze zdjęć . 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Poza zbiornikami PZW wszystkie są wodami prywatnymi, także możesz śmiało wędkować,  tylko pamiętaj, że obowiązują tam przepisy z ustawy o rybactwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Slawekwas napisał:

Dodatkowo PSR kontroluje/sprawdza wszystkie zbiorniki.

Łowiący na takich zbiornikach są "łatwym łupem" dla PSR. Swoją drogą idiotyczne dla mnie jest to,że PSR wchodzi bez pytania na teren prywatny i kontroluje prawo wędkowania w  miejscu które jest prywatną własnością. Takie prawo (niestety). Zastanawiam się jakby dziecko wędkowało w oczku wodnym w terenie ogrodzonym to też straż wtargnęłaby na ten teren i ukarało delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janek napisał:

Łowiący na takich zbiornikach są "łatwym łupem" dla PSR. Swoją drogą idiotyczne dla mnie jest to,że PSR wchodzi bez pytania na teren prywatny i kontroluje prawo wędkowania w  miejscu które jest prywatną własnością. Takie prawo (niestety). Zastanawiam się jakby dziecko wędkowało w oczku wodnym w terenie ogrodzonym to też straż wtargnęłaby na ten teren i ukarało delikwenta.

Pytanie czy dziecko też tam wtargnęło? Bo jak widzę wędkarz wchodzi na teren prywatny (z reguły nie należący do niego) a straż dokonuje wtargnięcia. Dziwna polemika jak dla mnie. Można zadać sobie pytanie, czy policja powinna kontrolować i karać kierowców jeżdżących po prywatnych autostradach? PS. autostrady to dopiero są ogrodzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nawet na komercji trzeba mieć w pl kartę wędkarska .

Podczas kontroli na zbiornikach nie PZW sprawdzaja pewnie tylko kartę nie legitymację .

Takie trochę cwaniactwo bo na takich zbiornikach łowią ludzie bez karty i mimo że to nie PZW moga zgarnąć wtedy mandat . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu cwaniactwo? Ra z na zawsze trzeba sobie w głowi poukładać, że karta wędkarsko to nic innego jak dokument uprawniający do amatorskiego połowu ryb. Nie rozumiem co do wędkowania ma legitymacja członkowska jakiegoś stowarzyszenia? Znowu zastosuję analogię i zapytam, czy każdy kierowca musi być członkiem PZM-otu? Czy policja sprawdza legitymację członkowską PZM-ot? Powtórzę jeszcze raz PZW jest jedynie stowarzyszeniem, którego 90% członków należy do niego jedynie z konieczności podyktowanej chęcią łowienia ryb a koniecznym ze względu na fakt, że toż stowarzyszenie dzierżawi większość obwodów rybackich należących do skarbu państwa. Na marginesie płacąc za tą dzierżawę śmieszne pieniądze. ale to już zbyt daleki wywód.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniactwo jest tu że wchodzą bez nakazu na nie swój teren i sprawdzają .

Oraz też że wielu ludzi nie znających prawa myśli że może wędkować bez dokumentów i są łatwym łupem dla Psr mimo że ich szkodliwość jest prawie żadna .

Ale zaraz każdy napisze że dobrze robią a to jest po prostu nabijanie statystyk .

Na często nieświadomych ludziach .

Z klusolami na Wiśle lowiacymi na kosę lub siaty już nie było by tak łatwo .

Narzekają że jest ich mało że nie mają czasu na wszystko a skupiają się na pierdołach i kruczkach prawnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacob1993 napisał:

Cwaniactwo jest tu że wchodzą bez nakazu na nie swój teren i sprawdzają .

Oraz też że wielu ludzi nie znających prawa myśli że może wędkować bez dokumentów i są łatwym łupem dla Psr mimo że ich szkodliwość jest prawie żadna .

Ale zaraz każdy napisze że dobrze robią a to jest po prostu nabijanie statystyk .

Na często nieświadomych ludziach .

Z klusolami na Wiśle lowiacymi na kosę lub siaty już nie było by tak łatwo .

Narzekają że jest ich mało że nie mają czasu na wszystko a skupiają się na pierdołach i kruczkach prawnych .

Zapytam tylko kończąc wątek, ile razy widząc na Wiśle te kosy i sieci dzwoniłeś na policję lub PSR? Skoro to przestępstwo to miałeś obowiązek, dodam. Co do wchodzenia bez nakazu to nawet szkoda się wypowiadać. Odsyłam do ustawy, wszystko jasno i czytelnie pisze. Na zdrowy rozum, zwykły funkcjonariusz publiczny ryzykuje paragraf przekroczenia uprawnień dla nabijania jak to napisałeś Statystyk??? Sam sobie odpowiedz. Miłego dnia. Pozdrawiam. Amen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 23. W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiej jest uprawniony do: 1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu; 2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu; 3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza; 4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia: a) legitymowania osób podejrzanych w celu ustalenia ich tożsamości, ©Kancelaria Sejmu s. 35/43 20.12.2021 b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć, c) zatrzymywania za pokwitowaniem dokumentów, o których mowa w pkt 1, z tym że dokumenty te wraz z wnioskiem o ukaranie przekazuje się w terminie 7 dni do sądu, d) kontroli środków transportowych w celu sprawdzenia zawartości ich ładunku w miejscach związanych z połowem ryb, e) przeszukiwania osób i pomieszczeń na zasadach określonych w Kodeksie postępowania karnego w celu znalezienia przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających przepadkowi, f) doprowadzenia do najbliższego komisariatu lub posterunku Policji osób, w stosunku do których zachodzi uzasadniona potrzeba podjęcia dalszych czynności wyjaśniających; 5) dokonywania czynności wyjaśniających w postępowaniu w sprawach o wykroczenia, które zostały określone w przepisach ustawy, udziału w tych sprawach w charakterze oskarżyciela publicznego oraz wnoszenia środków zaskarżenia od rozstrzygnięć zapadłych w tych sprawach; 6) nakładania grzywien w drodze mandatu karnego za wykroczenia określone w ustawie; 7) żądania niezbędnej pomocy od instytucji państwowych, zwracania się o taką pomoc do jednostek gospodarczych, organizacji społecznych, jak również w nagłych przypadkach do każdego obywatela o udzielenie doraźnej pomocy na zasadach określonych w przepisach o Policji, określających szczegółowo zasady żądania takiej pomocy; 8) wstępu i wjazdu: a) do pomieszczeń magazynowych i miejsc składowania ryb oraz na tereny obrębów hodowlanych, b) na tereny pozostające w administracji urzędów morskich, na tereny lasów, zakładów przemysłowych, ośrodków turystyczno- -wypoczynkowych, gospodarstw rolnych w zakresie niezbędnym do prowadzenia kontroli na wodach przyległych do tych terenów, ©Kancelaria Sejmu s. 36/43 20.12.2021 c) na wały przeciwpowodziowe, śluzy, tamy, na teren elektrowni, młynów i tartaków wodnych, przepompowni oraz innych urządzeń piętrzących wodę, z wyjątkiem terenów i obiektów Sił Zbrojnych, Straży Granicznej i Policji oraz innych, których szczególne przeznaczenie stanowi informacje niejawne o klauzuli tajności „tajne” lub „ściśle tajne”; 9) prowadzenia działań kontrolnych w miejscach wymienionych w pkt 8 bez konieczności uzyskania zgody ich właściciela lub użytkownika; 10) noszenia broni palnej krótkiej i broni sygnałowej; 11) noszenia kajdanek zakładanych na ręce, ręcznych miotaczy substancji obezwładniających, pałki służbowej i przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie informowano i potwierdzaja to przepisy to na prywatnej wodzie PSR ma prawo kontrolowac . |Ale...:

1) Na terenie prywatnym moga skontrolować tylko i wyłącznie karte wędkarska nie maja prawa spytac o pozwolenie PZW!!!!
2) Wejść na teren prywatny jak każda służba maja prawo wejśc - (zwykły obywatek)także może -nie musi zachodzić podejrzenie popełnienia przestepstwa lub wykroczenia!
nie oceniam zasadności tego przepisu, czy takich interwencji.
3) Kilka razy na terenach gminnych w okręgu rzeszów mnie kontrolowała PZW -1 (słownie jeden) raz spytano mnie o pozwolenie pzw w odpowiedzi spytałem czy ten zbiornik jest PZW zaklopotanie strażnika i okazanie karty wędkarskiej wystarczyło - więc panowie spiny w tym temacie sa według mnie nie zasadne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Macio33 napisał:

Z tego co mnie informowano i potwierdzaja to przepisy to na prywatnej wodzie PSR ma prawo kontrolowac . |Ale...:

1) Na terenie prywatnym moga skontrolować tylko i wyłącznie karte wędkarska nie maja prawa spytac o pozwolenie PZW!!!!
2) Wejść na teren prywatny jak każda służba maja prawo wejśc - (zwykły obywatek)także może -nie musi zachodzić podejrzenie popełnienia przestepstwa lub wykroczenia!
nie oceniam zasadności tego przepisu, czy takich interwencji.
3) Kilka razy na terenach gminnych w okręgu rzeszów mnie kontrolowała PZW -1 (słownie jeden) raz spytano mnie o pozwolenie pzw w odpowiedzi spytałem czy ten zbiornik jest PZW zaklopotanie strażnika i okazanie karty wędkarskiej wystarczyło - więc panowie spiny w tym temacie sa według mnie nie zasadne :)

 

A co to znaczy, ze Cię PZW kontrolowała??????? Powiem jeszcze raz i idę się powiesić. PZW TO STOWARZYSZENIE!!!!!!!!!!!!! KONIEC!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomipasuje napisał:

A co to znaczy, ze Cię PZW kontrolowała??????? Powiem jeszcze raz i idę się powiesić. PZW TO STOWARZYSZENIE!!!!!!!!!!!!! KONIEC!!

 

Nie PZW , źle sie wyraziłem , tylko kolego strażnicy PSR podeszli i spytali o dokumenty , dostali karte wedkarska i tylko raz spytano mnie o pozwolenie...

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.