Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tamtym roku miałem ślimak słodkowodny z serii DDbait jedno opakowanie. Wypadły średnio... pamiętam, że sprawdzałem je gdzieś w połowie listopada, chyba jakaś mała sztuka siadła i nic więcej.Co do Dynamitów to w miarę się sprawdzały.. oczywiście niezawodne Fresh-fish potrafiły zdziałać czasem cuda.

Panowie, macie już jakieś określone firmy, których asortyment chcecie wypróbować w nadchodzącym sezonie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na niejednym łowisku jak nie masz euro, to nie połowisz;) Na Trzcianie kolega (@manitu wie który) co z nami był połowę ryb wyłowił na EURO, wąchałeś je nawet:D

Różne jaja z takich kombinacji wychodzą, a najlepszym przykładem był amur w ubiegłym sezonie złowiony na... prawdziwka, bo ktoś chciał się założyć że nie weźmie - zakład przegrał, a ja miałem jedynego na tej zasiadce amura na macie :D

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tu, bo koledzy karpiarze będą pewnie najlepiej zorientowani w temacie. Czy można w którymś sklepie w Rzeszowie dostać takie pierścienie silikonowe - nazywa się to chyba pierścień do D-rigów. Chciałem spróbować w tym roku połapać trochę feederem na peled, a widziałem kiedyś jak ktoś tego używał do odległościówki w ten sposób, że przez na małą dziurkę zakładał kolanko haczyka, a w dużą wsadzał peled.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w tym roku wychodzi nowa seria Tandema, tak że zobaczymy co pokażą. Co do DD Baits też wyjdzie nowa seria, ale muszla i kiwi ze starej serii nie są takie złe.

- - - Updated - - -

Kolego co do gumeczek silikonowych, to musisz pytać w karinie bo swego czasu mieli, ja to głownie zamawiam z większością asortymentu, bo nie będę przepłacał u Naszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować w tym roku połapać trochę feederem na peled

Ja do takiego łowienia przewiercałem pellecik i zakładałem go na sztywny włos z fluorocarbonu.Jak dla mnie to lepsze rozwiązanie ponieważ możemy sobie zawiązać odpowiednią długość włosa.Próbowałem i miałem takie gumki,ale miałem sporo pustych brań co spowodowane było prawdopodobnie zbyt małą odległością przynęty od haka.

Rigz | Korda

A co do przynęt to w tym roku całkowicie rezygnuje z gotowych sklepowych kulek.Stawiam na własną kuchnię:D

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek dot. kulek czytam i jeśli nie sprawi to kłopotu to podzielę się z Wami moimi doświadczeniami w tym temacie. I tak generalnie to na kulki proteinowe z różnym skutkiem łowię od początku zajmowania się karpiowaniem. Oczywiście próbowałem różnych smaków i zapachów . Jedne sprawdzają się na danej wodzie lepiej , inne gorzej. Wcześniej z racji tego iż miałem większy dostęp do komponentów , robiłem swoje miksy. Od kilku sezonów już tak nie robię , kupuję gotowy miks i z niego roluję. Najczęściej wygląda to tak że mieszam dwa miksy jeden już przygotowany pod zapach i smak , z drugim typu 50/50. Tak przygotowane kulki służą mi głównie do nęcenia. Zdarza się że używam ich też jako "na włos". (10%) Jeśli chodzi o kulki firmowe to jest kilka firm które produkują bardzo dobre kulki (napisałem bardzo dobre ... bo mi się sprawdziły na większości łowisk na których łowię). Podam kilka przykładów ,zacznę od Polskich producentów :

Fish Food : (kukurydza/konopia , żurawina , morela )

Duncean : ( ochotka , czarna porzeczka )

Fish Point : ( truskawka )

Jeśli chodzi o kulki producentów zagranicznych to :

Star Baits : ( scopex , SK-30 , tuna , hot Demon )

DB : ( marine halibut , source )

Solar : ( top banana , club mix )

Lastia : (squid-crab )

Jet Fish : ( biocrab , biosquide )

Dodam do tego iż od bardzo dawna stosuję zasadę iż jeśli kupuję kulki to tonące + pop-up + dip lub booster wszystko tego samego smaku i zapachu.

Co do zestawów to raczej połówki kulek tonąca + pop-up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszłego roku przekonałem się właśnie do kombinacji tonąca + pop-up, która zaowocowała ładnymi karpikami. Za niedługo robię zamówienie i parę mixów mam już na oku. Dalej będę próbował CCmoore'a oraz Solara, ale chciałbym wypróbować biosquida Jet Fisha, o którym się dość sporo oczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerwę na chwilę temat kulek. Miał ktoś styczność z taką kuchenką: KUCHENKA TURYSTYCZNA GAZOWA + 4 KARTUSZE NABOJE !! (2902308260) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nada się to? Chciałbym wodę na tym zagotować na herbatę, kawę, czasami jakieś kulki ugotować i zastanawiam się czy kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kuchenke polecam:). Wodę zagotujesz (nawet dość szybko) na kawę/cherbatę itp, fajna bo stabilna w odróżnieniu do zwykłych butli. Ale jeśli chcesz dołączyć do niej przez zawór butle gazową (np: żeby dużą ilość kuku gotować), to odradzam no chyba że będziesz ją miał nonstop na oku. Ja trochę przegiąłem z tą kuchenką (postawiłem 10 litrowy gar z kuku i ogień na ful, kilka razy z rzędu (gaz z butli 5L)) i pod wpływem gorąca spłyną z przedniego panelu plastik w miejscu odbespieczania gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.