Skocz do zawartości

Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Witajcie. Jak przedstawia się sytuacja odnośnie pierwszych spinningowych Grand Prix? Czy jest już wyznaczony konkretny termin? Na stronie WKS-u brak komunikatu.;)

Pierwsze zawody odbędą się na Wisłoku w Babicy w dniu 15.04. 2012. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych. Zawody na żywej rybie, potrzebny aparat lub telefon z aparatem. Ogłoszenie o zawodach pojawi się jeszcze na stronie WKSu. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na stronie Okręgu i koła wędkarskiego w Leżajsku pojawiła się informacja o zawodach spinningowych/muchowych. Czy posiadacie jakieś dodatkowe informacje dotyczące tej imprezy? W informacji podane jest tylko miejsce zbiórki, a miejsce rozegrania zawodów? Jak na szybki trening przed pierwszymi Grand Prix w tym sezonie propozycja wydaje się być całkiem niezła.;)

25.03.2012

Ogłoszenie

Zapraszamy na otwarte zawody o Puchar Trzech Rzek z okazji dnia wędkarza, które odbędą się w dniu 25 marca 2012 r. Wpisowe 15 zł. Zbiórka zawodników godzina 6.30 przy tablicy ogłoszeń na Florydzie w Leżajsku. Zawody 7-12. Zawody w jednej turze na żywej rybie do punktacji zaliczane są tylko pstrągi potokowe. Zawodnik przekłada Komisji Sędziowskiej jedną najdłuższą rybę z prawidłową dokumentacją fotograficzną. Każdy zawodnik musi posiadać aparat fotograficzny lub telefon z aparatem. Metoda spinning lub mucha. Zapisy Kol. Zdzisław Gdula i Paweł Gdula. Zawody zaliczane do Grand Prix Koła.

Organizator; Kapitanat Sportowy przy kole nr 18 San w Leżajsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znany jest już dokładny terminarz i harmonogram pierwszych zawodów? Do kiedy i gdzie należy opłacić składkę członkowską? Jakie jest wpisowe na poszczególne zawody? Zostało już tylko 2 tygodnie, a same niewiadome:)

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Siksa. W moim wcześniejszym poście jest kilka info, zawody 15.04. 2012 w Babicy przy trasie na Barwinek. Wpisowe dla niezrzeszonych w klubie 10zeta. Dla pozostałych 20. Będzie fajnie, tak że przyjeżdżajcie! Składkę na klub powinno się opłacić przed pierwszymi zawodami, ale to nie takie wiążące, ja też jeszcze nie opłaciłem. Pozdrowionka i do zobaczenia na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPINNINGOWE GRAND PRIX 2012

Wędkarskiego Klubu Sportowego przy Okręgu PZW Rzeszów

15.IV.2012 R. –

Wpisowe: 10,00 PLN

METODA: SPINNING

–JEDNA TURA – 5 GODZIN ! - 700-1200

Serdecznie zapraszamy !!!!

Zbiórka w m. Babica Kolonia (droga na Krosno) o godz. 6.00.

RAMOWY

PROGRAM ZAWODÓW SPINNINGOWYCH 2012

6.00

Zapisywanie zawodników

6.30

Przygotowanie do zawodów

7.00-12.00

TURA ZAWODÓW

12.00-12.30

powrót do biura zawodów

12.30-13.00

obliczanie wyników;

ogłoszenie wyników końcowych

13.20

Zakończenie zawodów

Uczestnicy zawodów są zobowiązani do posiadania aparatu fotograficznego cyfrowego lub w Tel. komórkowym oraz siatki do przechowywania ryb mających zastosowanie podczas zawodów spinningowych, określonych w regulaminie PZW o organizacji sportu wędkarskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku też niby nie było to takie wiążące, a skończyło się że musiałem zapłacić dodatkowe 20zł wpisowego. A nie lepiej byłoby rozpocząć zawody godzinę później? Na wiosnę ryby raczej później rozpoczynają żerowanie. Poza tym temperatura powietrza będzie przyjemniejsza:) Zrobi się ciepło, a my skończymy zawody:)

Po co nam siatka do przechowywania ryb mająca zastosowanie podczas zawodów spinningowych? Co to w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Siksa. Wpisowe na zawody 10 zł, a składka na klub to już od Ciebie zależy czy chcesz do niego należeć i startować jako członek klubu czy też jako niezrzeszony. Na opłatę masz czas do pierwszych zawodów, ale myślę że jak wpłacisz później to nikt Ci głowy nie urwie. Siatkę musisz mieć bo konieczne będzie potwierdzenie wymiaru ryby przez najbliżej łowiącego Ciebie zawodnika, potem rybę wypuszczasz. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jeszcze jakieś zmiany w porównaniu z poprzednią formułą zawodów? W życiu bym siatki na zawody nie zabrał, gdybym się nie zapytał:) Będą wyznaczane jakieś sektory, będziemy chodzić parami. Jak to ma wyglądać w teorii? Wydaje mi się, że taka zmiana powinna być osobno opisana na WKS czy PSW. Jeżeli chcemy aby nasze zawody na nowo przyciągały kilkadziesiąt osób, to takie sprawy powinny być wyjaśniane z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli jakaś osoba by tej siatki nie zabrała, to na następne zawody by już nie przyjechała. Nie chciałbym aby moje pytania czy sugestie były odbierane jako atak na organizatorów. Mi też zależy na dobrej kondycji zawodów. Teraz ostatnie pytanie, czy planowany jest jakiś posiłek po zawodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pytania są zasadne i wiele spraw wymaga jeszcze dogadania i ustalenia. Ten rok jest przejściowy i będziemy próbowali coś zmienić. Było jedno spotkanie sekcji na którym wstępnie coś ustaliliśmy, wiem że nie mogłeś być wtedy ale wszyscy będziemy mogli w przyszłości decydować o naszym losie, dlatego ważne żeby było jak najwięcej uczestników , zwłaszcza tych którzy już brali udział w GP. Posiłek na miarę możliwości będzie. Za te zawody jestem odpowiedzialny z Antkiem i postaramy się żeby było ok. Przyjedź Siksa i powoli postaramy się coś polepszyć. Na temat zasad pisałem w jednym z wcześniejszych postów. Zasadniczo większych zmian nie ma, poza tymi siatkami i tym że klasyfikacja będzie dwuletnia poczynając od przyszłego roku. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie waham się czy przyjechać, przyjadę raczej na 100%, chyba, że coś mi niespodziewanego wypadnie. Pytam bo jestem ciekawy jak to teraz ma wyglądać. Nie wiem czy pomysł z weryfikacją długości ryby przez drugiego zawodnika nie jest trochę przesadzony. Nie mówiąc o siatce. Wystarczy solidnie weryfikować zdjęcia. Miarka nie jest naciągnięta, ryba nie zaliczona, leży na miarce to samo. Dwie niezaliczone ryby w jednych zawodach, dyskwalifikacja. Kilku osobom nie zaliczy się ryb, to pozostali będą się przykładali do rzetelnej fotografii złowionej ryby. A nie tak jak było do tej pory, że każdy robił zdjęcia jak chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ;)

Ja tez bede startował w tych zawodach . Z siatkami to jest naprawde przesada...

A i co najwazniejsze!.... Z tymi pojemnikami na ochotke,pinke itd... To az głowa boli! Nie wiem kto to wymyslił,ale to jest przesada! To nie moze przejsc z tymi pojemnikami na przynety... nie ma opcji. Panowie zastanowcie sie nad tym ...

Pozdrawiam .

@siksa Łowiłes moze juz tam w babicy chociaz raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy, jak wyszły pierwsze zawody Okręgu Rzeszów na "żywej rybie " z siatkami. U nas funkcjonuje to już dość długo i to nawet dobrze. Nawiasem mówiąc dzisiaj odbyły się drugie w tym roku spinningowe zawody z cyklu GP Okręgu Krosno. Sześć godzin idiotycznego spaceru za wpuszczonymi tęczakami po sadzawce "Balaton" w Krośnie, a tyle innych możliwości: Wisłok, Wisłoka czy San.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku mam nadzieje ze po raz ostatni na Balatonie odbyły się zawody GPOK.

Od początku nie mogę pojąć sensu organizowania tam zawodów GP.

Nawiasem mówiąc wracając z zawodów z kolegą Grześkiem skoczyliśmy na 30/40 min na Jasiołkę

Po zaledwie 30 min zaliczyłem 7 kleni kolega 3 szt.Myślę ze w ciągu kilku godzinnej tury wynik mógłby być imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zawody, pomimo pochmurnej pogody i lekkiego końcowego niezadowolenia z wyniku mogę zaliczyć do udanych. Co prawda przez większość trwania jednej pięciogodzinnej tury bezskutecznie szukałem kontaktu z rybami, ale w końcu szczęście się do mnie uśmiechnęło. Przy rozmytej opasce złowiłem kolejno jazia (29cm) i klenia (33cm). Spadł mi jeszcze większy kleń - około 40cm, który mógłby przesądzić o zwycięstwie. A tak pozostało tylko obejść się smakiem i cieszyć się z drugiej pozycji. Zawody wygrał Kolega Michał Ficek kleniem 47cm. Kolega miał szczególne szczęście, ponieważ tak ładnego klenia złowił dopiero pod koniec tury. Graty Michał.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.