Skocz do zawartości

Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem zdjęcia na stronę WKS:

http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/47248/60/spinningowe_gp_nr_2__wyniki

*

Następne zawody w Tryńczy, 10.07. - zmieniam termin bo 17-18 jadę do Żywca na Birofilia. Jeśli termin komuś koliduje proszę o kontakt, może coś innego wymyślimy. Zwróćcie uwage na zdjęcia ryb z zawodów - proszę o ew. komentarze.

PS:

od 6-10.06. bedę w delegacji w Jaśle i okolicach - gdzie tam połowić (oczywiście spinning)? Może jakiś Kolega z forum zabawi się w przewodnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zawodami umawialiśmy się, że ryba nie może leżeć na miarce tak aby zasłaniała całą wysokość miarki. A tu widzę, większość ryb zasłania miarkę. Wszystkie ryby są wymiarowe, ale zasady to zasady. Co do Tryńczy, nie lepiej zrobić zawody 26 czerwca, niż czekać na kolejne półtora miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy. Siksa ma rację odnośnie zdjęć ryb. Ustaliliśmy, że miarka musi być odkryta, za niektóre zdjęcia powinna nastąpić dyskwalifikacja. Na następne zawody proponuję powołać 3 osoby do komisji, tak jak to było na Pstrągu Roztocza, żeby nie było wątpliwości. Na każde zawody można typować inne osoby. Co do terminu to rzeczywiście późno trochę. Mamy jeszcze propozycję z kolegą Jackiem żeby wydłużyć turę o co najmniej godzinę. Pięć godzin to stanowczo za mało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rozegrać następne zawody z cyklu Grand Prix w terminach 12 albo 19 czerwca. 26 czerwca odbędzie się II edycja 'Kleń Wisłoka", której organizatorem i pomysłodawcą jest koło wędkarskie 30 'Kleń" Strzyżów. Myślę, że 10 lipca to trochę za odległy termin, jak na trzecie zawody Grand Prix. Przemyślcie jeszcze miejsce zorganizowania zawodów. Nie jestem zwolennikiem fragmentu Wisłoka w Tryńczy ( aczkolwiek to tylko być może moje odczucie, bo nigdy tam nie połowiłem). Moje propozycje to:

- Wisłok w Trzebownisku, z uwagi na to, że jeszcze nigdy w historii klubu nie odbywały się tam Grand Prix.

- Wisłok w Czudcu - odcinek rewelacyjny pod każdym względem. spora populacja okonia, klenia, jazia i pstrąga, a także przede wszystkim - bolenia.

- Możemy także pobawić się na Strugu lub Stobnicy z klenio-jaziami.

- Wisła w miejscowości Gliny Małe, albo w miejscowości Otałęż.

- San w Leżajsku

Propozycji jest wiele, liczę na kolejne podane przez Kolegów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wybierania komisji do weryfikowania zdjęć jest dobra. Unikniemy późniejszych nieporozumień. Od siebie zaproponuje, że czas trwania zawodów mógłby być ruchomy. Warunki do łowienia ryb będą sprzyjające to łówmy i siedem godzin. Będzie lipa to łówmy pięć. Na Wiśle można łowić dłużej. Ustalajmy to tuż przed zawodami. Ustaliliśmy, że następne zawody są w Tryńczy to niech będą w Tryńczy. W tym momencie zmiana miejsca rozgrywania zawodów jest niepoważna. Trzeba było składać propozycje na miejscu. Zawody na Strugu to można rozegrać co najwyżej w zbieraniu śmieci na czas. Poza tym Mateo dostałeś bana. Nie mam sumienia znowu blokować Ci konta, więc ciesz się że możesz się logować i korzystać z dobrodziejstw, których nie potrafiłeś uszanować, ale nic nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby podsumować kolejne zawody. Łowiliśmy na Wisłoce w miejscowości Bielowy.

Siksa zdziwiłbyś się jakie tam są klenie okonie i sandacze,tylko te glony to trwa już może ze dwa tygodnie jestem tam prawie dwa trzy razy w tygodniu szkoda że nie wiedziałem o tych zawodach pojechałbym zobaczyć kadrę w akcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie zaproponuje, że czas trwania zawodów mógłby być ruchomy. Warunki do łowienia ryb będą sprzyjające to łówmy i siedem godzin. Będzie lipa to łówmy pięć. Na Wiśle można łowić dłużej.

Myślę, że należy przyjąć za normę dłuższy czas trwania zawodów, a w razie b. niekorzystnych warunków ograniczać go przed zawodami. Często jedziemy po kilkadziesiąt kilometrów żeby połapać, a 5 godzin zlatuje jak z bicza...Szczególnie jeśli nie znasz wody, zbyt krótki czas wypacza trochę wyniki i pozbawia przyjemności łapania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siksa, z jakich dobrodziejstw serwisu nie potrafiłem skorzystać? W czym Ci Kolego zawiniłem? W tym, że założyłem sobie odrębny temat związany ze mną oraz z komentowaniem artykułów zamieszczanych w prasie wędkarskiej? Nie było w moich wypowiedziach nic, co mogłoby godzić w twoją osobę i co mogłoby nadszarpnąć twój wizerunek. Wprost przeciwnie - w majowym numerze WŚ, jak już sam pewnie zauważyłeś jesteś 'bohaterem' mojego artykułu, patrz na zdjęcie w tekście. Także - myślę, że najwyższy czas na zawieszenie broni. Nie jestem twoim przeciwnikiem, wrogiem ani nic w tym rodzaju. Wyciągam rękę na zgodę i czynię to oficjalnie na łamach tego serwisu, a co z tym zrobisz to już od ciebie Kolego zależy.:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja osoba czy mój wizerunek nie ma tutaj nic wspólnego. Prywatnie to nawet Twoja osoba niewiele mnie obchodzi. Gdyby mi zależało na sławie i poklasku to miałbym konta na wszystkich forach wędkarskich i zgłaszałbym medalowe ryby do wszystkich gazet wędkarskich. Jednak moich zdjęć w necie jest coraz mniej. Zgodziłem się na publikacje swoich zdjęć w Twoich artykułach, ponieważ mnie o to poprosiłeś, a nie jestem Twoim wrogiem. Chodź Twoje artykuły uważam za wyssany z palca stek bzdur. Z resztą sam o tym wiesz, że piszesz to co Ci na język przyjdzie. Jeżeli uważasz, że powinienem być Ci wdzięczny, że moja ryba znalazła się w WŚ to się mylisz. To my jako forum jesteśmy Ci potrzebni. Nie będzie zdjęć do gazety, nie będzie pisania. Dlatego teraz Staszek w Twoim imieniu prosi o zdjęcia dla Ciebie. Przyszedłeś tutaj jako zakochany w sobie bufon. Chciałeś pokazać, że jesteś najmądrzejszy. W ciągu kilkudziesięciu godzin zraziłeś do siebie wiele osób. Każdy wie jak było. Ban nie był moją prywatną zachcianką. Był wynikiem Twego zachowania i wszyscy moderatorzy byli za nim. Ja tylko staram się na portalu pilnować porządku. Jako, że chcę uchodzić za osobę słowną, blokuje Twoje konto. A teraz wracamy do tematu wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dosyć sprzeczek,tym bardziej że spotykamy się na zawodach i powinno być miło.Takich sytuacji mam nadzieje że już nie będzie idiotycznych jak na ostatnich zawodach przed startem z Tomkiem N..Termin rzeczywiście odległy Staszku,pasuje zrobić w czerwcu następne.Co do długości to można zrobić jak dla mnie i po 10 godzin;)bo rzeczywiście czas na rybach zasuwa strasznie szybko,szkoda że w pracy tak wolno leci:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do wydłużonego czasu jeśli to będziemy ustalać przed każdymi zawodami. Nie jest to może regulaminowe ale już tyle razy omijaliśmy regulamin, że spać nie mogę po nocach...

Komisja - dobry pomysł, a myślę, że po obejrzeniu zdjęć wszyscy się poprawią.

Jak czytaliście 19 czerwca będę w Żywcu (moje piwo bierze udział w konkursie piw domowych), jeśli uważacie, ze jesteście w stanie rozegrać zawody beze mnie to nie ma sprawy poprawiam daty i będą 19 czerwca. Być może kolega z którym w tym roku jeżdżę mógłby mnie zastąpić, ale trzeba by mu pomóc, bo to początkujący zawodnik (i wędkarz) jest.

Tak sobie pomyślałem, miarki mogę podać przez Leszka Flaka i możemy zrobić super-elektronicznie - łowisz rybę wysyłasz mi na komórkę mms-a (koło południa w niedzielę powinienem być w domu), robię zestawienie wrzucam zdjęcia na stronę i zanim wrócicie do domu wyniki już są... s-f prawdziwe.

*

ps: Następne zawody po tych są planowane na 31 lipca - Wisła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy. Sądzę, że najlepiej będzie aby oficjalny czas trwania zawodów był dłuższy o godzinę lub dwie, natomiast niekorzystne warunki pogodowe zawsze usprawiedliwiają skrócenie zawodów i wtedy nikt nam nie zarzuci, że łamiemy regulamin. Chodzi przecież o zdrowie i życie zawodników, podobnie jak w pucharze świata w skokach. Decydujący głos oczywiście należy wówczas do Stanisława. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Kolegą Pawłem, jeśli Leszek Flak pomoże (a pomoże) to zawody mogą się odbyć 19 czerwca - miejsce Tryńcza, rzeka Wisłok. Do 15-30 czekam na sygnały za, przeciw (do tego czasu będę miał dostęp do Internetu, potem wyjeżdżam na delegację aż do 12 czerwca).

ps: termin 19 czerwca jest zgodny z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia z zawodów na stronie WKS:

http://www.pzw.org.pl/1320/

oraz gratulacje dla Kol. Ochalika!

*

Następne zawody na Wiśle 31.07.2011- okolice Otałęży. W związku z tym proszę Was o uzyskanie zezwoleń na wędkowanie na wodach Okręgu PZW Tarnów - najlepiej poprzez swojego Skarbnika, przez miesiąc zapewne da radę je ściągnąć z Okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyliśmy z Siksą zawody ,,KLEŃ WISŁOKA'' w Żarnowej.Muszę przyznać że chłopaki ze Strzyżowa się postarali pod względem organizacyjnym.Zaraz po przyjezdzie czekał ciepły żurek którym Siksa się obżerał:D.Godzina 7 i start,pojechaliśmy do Zaborowa (ze względu na dużą liczbę zawodników można było się rozjeżdżać)i od mostu drogowego szliśmy w górę.Woda od razu kiepsko wróżyła,kakałko.Miałem dwa brania,pierwsze spi.....łem,przy drugim pękła mi żyłka w połowie wędki...(żyłka 0,16 Fiuma Spinning nówka)Siksa miał takie same przygody z tą żyłką wcześniej nie polecam.Sześć godzin łowienia i wyniki ogólnie marne nie licząc bolenia na 80cm którego ktoś tam jako przyłów złowił no ale liczyły się tylko klenie a wygrywał najdłuższy.Po powrocie w miejsce zbiórki już grill się palił,karkóweczka i kiełbaski mniam:p i do tego napoje wyskokowe:rolleyes:.Ogłoszenie wyników i...WKS wygrywa!Siksa pierwszy z kleniem na 38cm,Mateusz Porada drugi(złowił w sumie 9 kleni):eek:,Zdzisek Porada trzeci:)Do tego przed zawodami można było kupić ciekawe wobki od chłopaków z Zamościa(druga fota)Nagrody także były fajne,widać że chłopaki ze Strzyżowa nie oszczędzali do tego dołożyli się sponsorzy.Podsumowując,bardzo przyjemne spotkanie,frekwencja mega duża,żarcie pierwsza klasa:)Podziękowania dla brygady ze Strzyżowa za organizacje i oby więcej takich spotkań:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Nie będę ukrywał, że przyfarciło się i to bardzo. Z drugiej strony uparte obławianie przez 1,5h jednej miejscówki przyniosło efekt. W końcu nie często w ostatnim rzucie łowi się zwycięska rybę. Nagrody wypasione, mnie przypadł puchar, wędka Kongera, okulary Solano, mistrzowski obraz klenia zbierającego muchę, zestaw woblerów i wahadłówek oraz czapeczka, w której Marcin obiecał iść na niedzielną mszę:D Organizacja na wysokim poziomie, jedzenie pyszne, piwko zimne, czego chcieć więcej? Szkoda, że woda po sobotnich opadach zrobiła psikusa, bo byłoby lepiej z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prozaicznej przyczyny - brak zezwoleń okręgu Tarnów nie zrobimy kolejnych zawodów na Wiśle. Tarnów stwierdził, że wydał nam i tak za dużo zezwoleń czy coś takiego (przypominam,że w operatach jest podawana maksymalna liczba łowiących w obwodzie), więc odmówił Okręgowi Rzeszów przekazania większej ich ilości.

By uzyskać takowe zezwolenia musielibyśmy udać się (każdy osobiście) do kół z Okręgu Tarnów i uzyskać takowe. Ja się nie wybieram.

Proszę więc o propozycję miejsca zawodów. Ja zgłaszam Wisłok, m. Czudec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.