Skocz do zawartości

Zlot Wiosenny 2013.


DawidĆwikła

Rekomendowane odpowiedzi

Do Zlotu pozostało dwa tygodnie więc trzeba nieco ruszyć temat pod wzgledem organizcyjnym.Wzorem poprzednich imprez, każdy zabiera ze sobą to co może i to co posiada .Grile ,kociołki , zimne :beer:oraz inny sprzęt biwakowy (stoliki,butlez gazem ,kubki i tacki jednorazowe...).Nie wiem jak przedstawia się sprawa rozpalenia małego ogniska na wodą ,podejrzewam ,że nie powinno być jakiś trudności ale kilka drewienek w bagażniku nie zaszkodzi to tak na wypadek "W".

Druga sprawa to wyznaczenie konkretnego miejsca i dojazd.Oczywiście to pierwsze będzie uzależnione od frekwencji wędkujących na zbiorniku a jeżeli chodzi o dojazd to zamieścimy mapkę okolicy zbiornika.

Aby uatrakcyjnić nieco Zlot ,padła propozycja aby hasłem przewodnim naszego spotkania było "Przynęty hand made oraz sprzęt wędkarski" .A więc wszyscy "strugacze" ,"krętacze" i "składacze" zabierają ze sobą to czym chcą się pochwalić oraz zaprezentować innym.Każdy będzie miał jedyną okazję zobaczyć , dotknąć a nawet przetestować to co inni mają do zaoferowania.Będzie to również okazja na dokonanie zakupu interesujacych nas przynęt bez pośrednictwa Poczty Polskiej :D.

Zlot to również okazja na osobiste zapoznanie się z interesującym nas sprzętem wędkarskim takim jak wędziska czy kołowrotki.Zakupy przez internet wiążą się z pewnym ryzykiem - tutaj mamy okazję przekonać się czy np. dany kij "leży"

nam w łapie a upatrzony kołowrotek to ,to czego szukamy.

W wątku lub na PW można składać "oferty" chęci zobaczenia określonego sprzętu lub przynęt ,niekoniecznie związanych z preferowaną metodą połowu na Zlocie.Każdy mniej więcej ma pojęcie jakimi metodami połowu każdy z nas się interesuje i jaki sprzęt czy przynęty posiada. A więc ten wątek to dobre miejsce na zadawanie pytań w stylu "Szukam wędziska ...." lub "Chętnie zobaczę..." :)

To tak na początek.Ja zabieram oczywiście kociłek , butlę z gazem , stolik i :beer:.Co do sprzętu to mam do pomacania kije do łowienia z łódki (sandacz),kręcioły daiwy,klamoty karpiowe ...W razie pytań to PW.

Oczywiście lista chętnych nadal jest otwarta:D:beer::beer:

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to może zacznę.

Zabieram ze sobą na pewno turystyczną butle gazową wraz z kuchenką, możliwe że wezmę kociołek 10l. Tutaj to zależy od tego kogo jeszcze zabiorę, ewentualnie z kim się zabiorę. Jak nie będzie z kim to jadę swoim autem jak poprzednio. Wezmę coś drewna, piwa, i coś alkoholowego hand made :D

Nigdy nie słyszałem o tym zbiorniku, w ogóle nie byłem w tamtych stronach i nie wiem na co najlepiej się nastawiać, klamotów mam na większość ryb. Jaka ryba dominuje na kamionce, oraz w pobliskich zbiornikach ?

Czy będzie ktoś miał silnik spalinowy 3-6km ? Jeśli tak to wziął bym ponton, chcę go sprawdzić - w planach zakup silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalinówki to raczej nie wytestujesz na Kamionce :)

Jako, że w czasie trwania zlotu będę w Szwecji, więc mnie nie będzie:p Jednak dla łowcy największej ryby będzie przewidziane pamiątkowe wygrawerowane szkło, które w moim imieniu wręczy @rapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zachęcić Was do szerszego udziału w naszym zlocie, organizuję prywatny konkurs.

Dla SPINNINGISTY, który przybędzie na zlot z najbardziej odległego zakątka kuli ziemskiej funduję nagrodę jak na fotce. Są to przynęty wyłącznie spinningowe, więc nagroda tylko dla spinningistów.

Nie ma żadnego regulaminu. Wspólnie ocenimy kto pokonał najwięcej kilometrów.

Jeżeli nie będzie mnie na zlocie nagrodę wyślę pocztą.

post-951-14545028198787_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle sugestii Rapali – chciałbym prosić KRS o zabranie swojego nowego nabytku okoniowego.

Chciałbym dokładnie pooglądać ten uchwyt i to jak pasuje do tak cienkiego blanku jak S842-2.

Prównać akcje, rozmieszczenie przelotek, komfort łowienia pomiędzy moim kijem a jego mocniejszym bratem.

Pytanie tylko na którą dojadę. Bo piątek i sobotę (17-18.05) planuje spędzić na Wersmini w poszukiwaniu dużych okoni i szczupaków.

Ale mam nadzieje ze uda się w noc zrobić 550 km :) no bo taki Zlot zobowiązuje!:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to może zacznę.

Nigdy nie słyszałem o tym zbiorniku, w ogóle nie byłem w tamtych stronach i nie wiem na co najlepiej się nastawiać, klamotów mam na większość ryb. Jaka ryba dominuje na kamionce, oraz w pobliskich zbiornikach ?

W Kamionce dominuje ryba biała. Głównie płoć; jaź, którym rokrocznie zarybiany jest zbiornik; wzdręga; leszcz; lin; karaś; karp kroczek, handlówka raczej nie zdążyła podrosnąć trafiając do zamrażarek (kilka lat temu trafiały się 3-4 kg egzemplarze a nawet jak na ten zbiornik kilka 8 kg) o większych ostatnio nie słyszałem.

Z drapieżników głownie okonki, choć przy odrobinie szczęścia można trafić na większe sztuki oraz szczupak, o którym mówi się że jest ale ciężko go zobaczyć. Kilka lat temu wyłowiono większe ale o ich powrocie nikt nie słyszał. Na pistoleciki spokojnie można liczyć.

Poniżej zapory można spotkać klenia, pstrąga (rzadziej) oraz wszystkie gatunki ryb, które zeszły ze zbiornika W dołku można spotkać szczupaka. Kilka lat temu woda porwała tamę a z nią także i rybę.

Od czasu do czasu odwiedzam ten zbiornik w celu tzw. "ołowienia się". Chodzi mi o zabawę bacikiem. Ryba bierze chętnie i gdy na innej wodzie ciężko o spotkanie z rybą głód wędkarstwa w Kamionce spokojnie zaspakajam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjadę poznać ludzi z forum, nie miałem jeszcze okazji być na zlocie PSW, choć na forum zaglądam z przerwami od trzech lat. Jeżeli żona "nie odmówi" :) to przyjedziemy. Interesuje mnie wyłącznie spinning, mimo że uprawiam tą technikę połowu dopiero od dwóch lat. Bedę polował na te "pistoleciki" co jeszcze zostały. Chętnie wymienię poglądy, a raczej czegoś więcej chciałbym się nauczyć odnośnie połowu szczupaków, bo mam niestety spore braki w umiejętnościach :(

Planuję wziąć grilla, zimne :beer: i dużo dobrego humoru.

Szczupakowcy wezwani do tablicy !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się znalazł transport to chętnie pojawił bym się na zlocie. Czekam na jakiś kontakt z osobą, która mogła by mnie zabrać (e-mail, PW itp). Zabrał bym trochę woblerków, jakieś wędki i jak by byli chętni poćwiczyć to mogę zabrać i jakąś muchówkę.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisać mnie do listy uczestników. Wezmę jakiś spinning na okonia, może feedera, i też zastanawiam się nad muchówką.

Biorę też małą butlę gazową.

Czy tam jest możliwość legalnego rozbicia namiotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z pracowni Best Rods Center też pojawi się na zlocie, nie wiemy jeszcze kto bo pojechać chcieli by wszyscy pracownicy a auto małe :P.

Będzie można pomacać oryginalne fabryczne Wędki XZoga, niestety blanków mamy już końcówki, ale to co się da to przywieziemy na zlot. Chyba że szybko oclą kolejny transport blanków to będą wtedy wszystkie model, to jednak mało prawdopodobne.

Będzie do pomacania też kilka naszych wyrobów z pracowni, jakieś wędki muchowe i spinningowe w ciekawych wydaniach raczej nie spotykanych na co dzień.

Na ręce admina pracownia przekazała nagrody i gadżety które będzie można wygrać w konkursach zorganizowanych przez portal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.