Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Na przedostatnim wypadzie na rybki kolega łowił właśnie ma method feeder, trochę mnie to zaintrygowało więc kupiłem feederka, koszyki i postanowiłem się pobawić. Dziś na małej komercji koło 6 rybek - kilka karpi i leszczyk. Karpiówki stały jak zaczarowane a na feedera miałem zabawę, łowiłem na kulki 16mm oskrobane do około 10-12mm. Rewelacyjna metoda :) Na pewno będę częściej uskuteczniał method feeder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny raz odwiedziłem piękni 52 hektarowy zbiornik Viertov w Czechach koło Ostravy , cztery godziny łowienia od od 16:30 do 20:30, rybki jak zawsze dopisały 14 niewielkich karpi w przedziale 38-44 cm i jeden leszcz, wszystko na metode, stosowałem kulki zakupione w miejscowym sklepie, pop up-y Jet Fish 10 mm brusinka i halibut z czosnkiem, rohlikove biolies Karela Nikla - Krillberry ( i nas w zasadzie nie do kupienia ) i czosnkowe pływające PUFFI 8mm, ciekawe przynęty, poza Jet Fish Brusinka wszystkie się sprawdziły ale na owocowe jeszcze przyjdzie czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy moglibyście porobić zdjęcia zestawu od koszyka do haczyka?

Tak wyglądały wczorajsze zestawy, koszyk Drennan 35 gr, przypon około10 cm z plecionki, włos z quickstopem Korum, haczyl ESP nr. 10, i zostały jeszcze pop up-y Jet Fisha, śrucina 0,4 gram około 1,5 cm od haczyka, ot i cała tajemnica, łowię takim zestawem około 40 - 60 m od brzegu

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy, więc na początku witam wszystkich bardzo serdecznie.

Dzisiaj zaliczyłem swój debiut z metodą.Łowiłem na niewielkim jeziorku z dużą populacją małego karpia.

Rybki ogólnie nikomu nie brały. Łowiłem na pellet Carp Zoom 8 mm, halibut, do koszyka ładowałem czerwonego kryla 3mm Dynamite. W ciągu pierwszej godzinki wyjąłem 4 karpiki zapięte klasycznie za dolną wargę, jedno branie niezacięte. A potem pomimo dalszych dynamicznych brań(wędka spadała z pomostu), nie udawało mi się zaciąć ryby. Włos krótki 8 cm haczyk 10.

Jak myślicie co mogło być przyczyną? Czy może zbyt duża odległość pelletu od haka przy "dalikatnym zasysaniu?

Mimo wszystko jestem zaskoczony skutecznością metody,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był pierwszy test no i jestem zadowolony. Łowiłem na 2 feedery na jednym metoda a na drugim koszyk. Na metodę mniej brań bo tylko 2. Pierwsze branie puste a drugie karaś taki ok 0,5kg :D A na koszyk brania były ale brały tylko malutkie wzdregi. Ogólnie nad jeziorem którym byłem nikt nic nie złapał. Niestety test trwał tylko ok 2 godzin ponieważ pogoda ze mną wygrała :( Łowiłem na kanapkę biały+czerwony i widzę że rybkom nie przeszkadza klips :) Nie mogę się doczekać następnego wędkowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze mam jedno pytanie. Ostatnio kupiłem pellet dynamite marine halibut 3mm. Wiem że jest to dobry pellet bo czytałem o nim opinie tylko cena za niego to ok 25zł. Teraz pytanie jaki kupić inny pellet z podobną skutecznością tylko żeby trochę w portfelu pieniążków zostało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Teraz następne pytanie. Zamówić ten Micro marine black pellet 1,5 mm czy może lepszy będzie Micro marine pellet 2 mm? Che wybrać jeden z tych dwóch i do tego kupić jeszcze jakieś 2 rodzaje. Tylko jakie? Na pewno jeden będę chciał większych rozmiarów 6 lub 8mm wiadomo do nęcenia. Śmierdziel czy jakiś inny? W domu mam jeszcze pellet aller aqua 6mm. W tym sezonie zamierzam głównie łowię na method feered. Ryby na jakie będę się nastawiał to karp, leszcz, karaś, lin i na jednym łowisku na jesiotra. Pozdrawiam :)

Edytowane przez damiannn_1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Ja kupiłem oba 1,5 mm i 2 mm (z tym,że Micro marine 2 mm wziąłem wiaderko 3 kg na ten sezon, bo w tamtym już miałem do czynienia z tym pelletem i byłem bardzo zadowolony). Zamierzam testować w najbliższy weekend tego micro marine black 1,5 mm. Moim zdaniem między tymi dwoma pelletami nie ma zbyt dużej różnicy. Kupiłem też fast carp action pellet (ananasowy 6 mm) bo dobrze wabi liny na zbiorniku, na którym łowię.

Musisz kombinować, testować i raczej sam wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada i się sprawdza. Namawiałem też brata ciotecznego na "rybne" pellety jako zanęta do methody, ale "stary karpiarz" przekonał go mówiąc: "na wiosnę i lato żadne śmierdziuchy tylko owocówki :)" Jego sprawa, ale ja na owocówki miałem gorsze wyniki.

Jeszcze jedna uwaga, jeśli nie przeczytałeś całego wątku to ten marine 2mm moczysz 10-15 sekund, a ten micro marine black 1,5mm tylko zanurzasz na drobnym sitku w wodzie i wyciągasz. Potem należy poczekać 30-40 minut (akurat można się rozłożyć). Jeśli użyjesz taki świeżo po moczeniu to zrobi się taki jeden wielki kluch z tego i trudno będzie Ci nawet ręką oczyścić koszyk do methody z resztek po przerzuceniu zestawu.

Połamania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inne pytanie, mianowicie mam zestaw Browninga i wczoraj podczas łowienia branie zacięcie i brak haczyka... tzn. urywałem go stosowałem różne grubości żyłki od 0,12 do 0,22 czy ktoś może wie czemu tak się dzieje?? Jak założyłem przypon z plecionki brania ustawały.

Co Wy stosujecie .

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję dwa zestawy: żyłka 0,20mm-0,22mm z haczykiem nr10 Korda i przyponem włosowym gdy łowię na kukurydzę, drugi to plecionka Korda o wytrzymałości 15Lbs i haczyk nr 8 lub 6 (w zależności od wielkości kulki) kiedy łowię na kulkę. Nie miałem nigdy takiego problemu z urwanym haczykiem a wiąże je metodą "węzła bez węzła", czyli typowym karpiowym sposobem. Zwróć uwagę, czy nie za mocno zaciskasz węzeł podczas wiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Ja kupiłem oba 1,5 mm i 2 mm (z tym,że Micro marine 2 mm wziąłem wiaderko 3 kg na ten sezon, bo w tamtym już miałem do czynienia z tym pelletem i byłem bardzo zadowolony). Zamierzam testować w najbliższy weekend tego micro marine black 1,5 mm. Moim zdaniem między tymi dwoma pelletami nie ma zbyt dużej różnicy. Kupiłem też fast carp action pellet (ananasowy 6 mm) bo dobrze wabi liny na zbiorniku, na którym łowię.

Musisz kombinować, testować i raczej sam wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada i się sprawdza. Namawiałem też brata ciotecznego na "rybne" pellety jako zanęta do methody, ale "stary karpiarz" przekonał go mówiąc: "na wiosnę i lato żadne śmierdziuchy tylko owocówki :)" Jego sprawa, ale ja na owocówki miałem gorsze wyniki.

Jeszcze jedna uwaga, jeśli nie przeczytałeś całego wątku to ten marine 2mm moczysz 10-15 sekund, a ten micro marine black 1,5mm tylko zanurzasz na drobnym sitku w wodzie i wyciągasz. Potem należy poczekać 30-40 minut (akurat można się rozłożyć). Jeśli użyjesz taki świeżo po moczeniu to zrobi się taki jeden wielki kluch z tego i trudno będzie Ci nawet ręką oczyścić koszyk do methody z resztek po przerzuceniu zestawu.

Połamania !

Czytałem cały ten temat od samego początku do końca :) Właśnie w tym roku zaczynam testować z pelletami. Prędzej używałem tylko allera na zasiadkach karpiowych. Teraz chcę testować inne pellety no i łowić na method feeder. Dlatego też pytam jakie byście polecili pellety do testowania w tym roku. Myślałem właśnie też aby kupić ten micro marine 2mm i 1.5mm ale skoro są bardzo podobne do siebie ty czy nie lepiej kupić jakiś inny? Mam nadzieje że takie 3 różne pellety starczą mi na cały sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inne pytanie, mianowicie mam zestaw Browninga i wczoraj podczas łowienia branie zacięcie i brak haczyka... tzn. urywałem go stosowałem różne grubości żyłki od 0,12 do 0,22 czy ktoś może wie czemu tak się dzieje?? Jak założyłem przypon z plecionki brania ustawały.

Co Wy stosujecie .

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Co znaczy, że miałeś zestaw Browninga? Ja straciłem parę ryb, w tym rybę życia bo zastosowałem gotowy (kupiony) przypon z haczykiem. Od tamtej pory nie stosują takich wynalazków bo nie ufam tym wiązaniom. Może u Ciebie przyczyną były źle zawiązane haczyki?

Druga sprawa - dziwne, że po zastosowaniu plecionki nie miałeś brań. Przy method feeder, przypon jest długości 6-9 cm i jeśli ktoś łowi do tego na pop upa to raczej nie powinno mieć to znaczenia czy jest to żyłka czy plecionka. Ja do tej pory używałem tylko i wyłącznie plecionki (haki 8,10).

W tym sezonie zakupiłem "czarną wdówkę" i zaczynam swoją przygodę być może z większą rybką (a przynajmniej taką mam nadzieje). Kiedy jednak zobaczyłem mnogość systemów i rozwiązań zestawów na karpia to złapałem się za głowę (zwłaszcza jeśli chodzi o nazewnictwo). Bo jeśli założę koszyk np. tandem baitsa (taki z 3 łopatkami) osiowo (in line), a do tego podepnę na krętliku, który chowa się w osłonce silikonowej, przypon sztywny łamaniec z fluorocarbonu (dł około 25 cm), zakończony D-rigiem i kulką proteinową to będzie to jeszcze methoda czy już nie?

A druga sprawa czy ktoś może kombinował, żeby razem z kulką pop up zaprezentować jako przynętę kilka białych robaczków? jeśli tak to jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.