Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że się coś zmieni. Swoją drogą ciekawe co kandydaci przedstawią nam przed wyborami. Jak będą chcieli nas przekonać. Mam nadzieję że wybrany zostanie Pan Sz. Bo dość już napsuli nasi włodarze na naszych wodach. Co prawda mało ich zostało. 
Precz z mięsiarstwem. 
 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy woda ze stawu 4 schodzi powoli ok.7cm wysokości na dobe. Z tego co usłyszałem, podobno z 4 ma zejść do ok 1m wysokości i wtedy będą odławiać, następnie z 5 przepuszczą część wody do 4 a reszte z pomocą strażaków maja odpompowywać. Moje obawy są takie, ze tydzień to troszkę mało by spuścić z 4 jeszcze około 50-70 cm wysokości wody :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest kwestia regulacji przepływu. Ale nawet jak się wyrobią do środy a zostanie trochę wody to nic z tego nie będzie. Ryba jest szybka w wodzie, szybsza od łodzi. I nawet jak uda im się złapać trochę ryb to te mądrzejsze pouciekają, a zwłaszcza amury. Ja to widzę tak że: spuścić wodę ile się da, potem pompa i ogień a gdy zostaną oczka takie do 50 cm wody wtedy łapać. Ryba nie będzie miała gdzie uciec. A pompę można pożyczyć dieselka nie koniecznie ze straży. Zawsze taniej będzie. Ale to tylko moje przemyślenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie Panowie co będzie się działo na 3 cała będzie obstawiania przez tych j...... miesiarzy. Przepraszam ale puściły mi nerwy.Zobaczymy czy w 2017 Rzeszów będzie miał z kimś porozumienie,jak nie ja nie opłacam. Albo niech zrobią porozumienia,z okregami Krosnem,Przemyskim,Tarnowski,Tarnobrzegiem i dowala składkę 400 lub 450zł.Może dziadki nie zapłacą bo będzie za dużo. 

 

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, emil napisał:

Zobaczycie Panowie co będzie się działo na 3 cała będzie obstawiania przez tych j...... miesiarzy. Przepraszam ale puściły mi nerwy.Zobaczymy czy w 2017 Rzeszów będzie miał z kimś porozumienie,jak nie ja nie opłacam. Albo niech zrobią porozumienia,z okregami Krosnem,Przemyskim,Tarnowski,Tarnobrzegiem i dowala składkę 400 lub 450zł.Może dziadki nie zapłacą bo będzie za dużo. 

 

Bądz realistą. Tak nie zrobią, bo kto to zapłaci? My? Myślisz że im na nas zależy? Łowiących inaczej, jest może 10%. Dla reszty liczy się tylko ilość wpuszczonej handlówki. Jak karp leci, to większość płaci, i z tego mają łatwą kasę. Nawet kontroli nie trzeba, za rok nowa porcja mięcha, i tak się to kręci. Chcąc zrobić konkretne łowisko to nie trzeba zarybień, wystarczy konkretna kontrola, odpowiedni regulamin, i respektowanie przepisów, a rodzime ryby w takich warunkach sobie poradzą. Ale to może za 100 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być lepiej a z rokiem na rok coraz ciężej.Nie chodzi mi tu tylko o wędkarstwo,Ale też o podatki,ubezpieczenia no i życie staje się drosze. Zacytuję kogoś śłowa. (By lepiej nam się żyło). Uczymaj rodzinę dom za 1500zl czy 1300. Ciężko a gdzie reszta samochód opłać,zatankuj. 

Jak dawniej nawet te 10 lat do tyłu ile ryby było multum. A w latach 80-90 to nie wiem jak było z ryba. Bo dopiero wędkuja 10lat. Już nie wrócę te stare lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tej ryby odłowili ? W takim stawie powinno być parę ton. Martwi mnie ilość wody, jak nie spuszczą do zera to ryba może zostać.

A i czemu tylko zarząd w wodzie, a gdzie Ci co tam wędkują, czy nie mógł im ktoś pomóc? Najlepiej gapić się i biadolić na kompie, ale do roboty nie ma chętnych! Oni za to kasy nie biorą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.