Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem kilka dni temu nawet 2 razy zachęcony pierwszą wyprawą.Pojechaliśmy z kolegą około godziny 4 rano.

Jedna wędka na spławik na 1 druga feeder na 2.

Ja wyciągnąłem ponad 20 ryb kolega coś ponad 10. Rano karpie na 1, później leszcze na spławik i na feeder z 2 troszkę większe.Jedna rybka spięta chyba lin dosyć ładny na 2.Stawy praktycznie puste nie wiem co z karpiarzami.

Białej ryby od groma.:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co z karpiarzami... jest przecież zakaz nęcenia kulkami ,a że to ulubiona ich zanęta/przynęta wiec sporadycznie odwiedzają wode... a co zatym idzie jest mniej kontroli (kilku kolegów jest strażnikami) i dziadki mięsne i nietylko czuja się jak na normalnym zbiorniku , a nie jak na objętym ochroną i kategorycznym zakazem zabierania ryb :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniady zgadzam się z Tobą , jedyny minus tego wszystkiego że my karpiarze na tym tracimy !

Ostatnio byłem na zbiorniku pare godzin z 1 braniem ale co gorsze przyszedł dziadek wrzucił do wody ok. 5 kg ziemniaków i mówi że już tak tydzień nęci ;/ więc dlaczego nie wolno nęcić kulkami?

Dziwne te postanowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak tam z braniami karpi na dwójce, dzieje się coś?

Mam pytanie ale nie dotyczące karpi. Na pewno jest ktoś na forum, kto łowi na spławik(dość profesjonalnie) na stawie nr.1. Prosiłbym o odpowiedz na moje pytania, ponieważ za rok chciałbym spróbować także tej metody wędkowania w Rzemieniu.

1. Jakie ryby najczęściej się tam łowi?

2. Jakie ryby najlepiej łowić na zawodach aby być w czołówce?

3. Jaką zanętą nęcić (myślałem o produktach sensas-a, tylko nie wiem jakiej receptury użyć)?

4. Na co najlepiej łowić?

5. jaki zestaw używać? (spławik, żyłka, haczyk itp.)

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miałem mała przygodę chciałem łowić na grobli i jedna wedke na karpia na 2 a jedna spławik 1 przyjeżdżam na łowisko 27 km od łowiska mieszkam a tu nie ma karpiuówki zapomniałem ;-) :):rolleyes: to co połowiłem na jedynce od strony lasu trochę padało ale to dobrze ryba słabo żerowała 7 h i jeden leszcz i 2 brania łącznie z tym leszczem . przyszedł pan i łowił na 1 na żywca to go uświadomiłem że nie wolno , ktoś musiał mu to powiedzieć a nie jak inni jeden do drugiego że nie wolno a żaden nie zwróci uwagi to co ja zwróciłem i nie było tak źle . zasady są dla wszystkich te same co nie ?! . a co mnie cieszy to to że dowiedziałem sie że bd udrażniać rury i kanały wody już przybywa na 1 brakuje jeszcze 10 cm wody do normalnego stanu , a i z dzisiaj na jutro w nocy bd prowadzone odłowienie sumów tych wielkich bo zjadają za dużo ryb kto złowi ma sobie zabrać albo PZW od niego odkupi . Deszczyk sie troszkę ruszył jeszcze wyższe ciśnienie i bd można łądnie połowić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Rzemieniu znowu kiśnie woda. Masa ryby zbiera się przy powierzchni szukając tlenu a członkowie koła próbują ratować sytuację napowietrzaczami. Niech zgadnę, zakaz sypania kulek zniknął to znowu można ładować ile wlezie. Ciekawe że sytuacja się pojawiła po zawodach. Nawet nie chce myśleć ile kg wylądowało w wodzie. Widocznie musi wszystko zdechnąć zanim ktoś pójdzie po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem przed chwilą z szybkiego rekonesansu na Rzemieniu. Tak jak się spodziewałem rybki dostały po p****e. Brzegi usiane śniętą drobnicą prawie na całej długości. Tysiące uklejek i słonecznicy. Poza tym mniejsze leszczyki, płotki i inne gatunki. Do tego dwa ładne sandacze ok65cm, jeden miarowy szczupak. Ile ryby padło tego nie powiem bo po śladach i trupkach na brzegu widać że już dziś bądź wczoraj martwe ryby były wyciągane i wybierane z wody. Na stawach jest wprowadzony zakaz połowu do odwołania. Za przeproszeniem "****nia po całości" :mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.