Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem kiedyś jako dzieciak byłem prawie codziennie nad ta rzeka i nigdy tak niskiego stanu wody nie widziałem zawsze korytem był dość spory uciag wody wszystko się zaczęło odkąd powstała ta zasrana plantacja ciekawostka jest to że podobno rzeka tam jest zagrodzoną i na teren plantacji jest wstęp wzbroniony .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat w Polsce mamy suszę. Nie tylko Czarna notuje rekordowo niskie stany wody. W Bratkowicach latem na tablicach informacyjnych wyświetlane były prośby do mieszkańców, aby ograniczyć zużycie wody ze względu na słabe ciśnienie w sieci wodociągowej. Susza staje się problemem ogólnokrajowym. Przez lata traktowaliśmy wodę jako naszego największego wroga- suszyliśmy bagna, meliorowaliśmy i regulowaliśmy rzeki i teraz mamy tego skutki. Obawiam się, że problem jest znacznie poważniejszy niż plantacja borówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2019 o 14:40, Lucjan Kula napisał:

zasrana plantacja ciekawostka jest to że podobno rzeka tam jest zagrodzoną i na teren plantacji jest wstęp wzbroniony .....

Rzeczywiście jest zagrodzona i popisane głupoty na płocie o zakazie , ale  po mojej akcji  sprzed kilku lat "tolerują" wędkarzy. Trzeba tylko sforsować ogrodzenie tuż przy rzece.

Problemem jest to że dostali pozwolenie wodno-prawne na pobór wody na 10 lat (6 lat temu)

Jestem na nich zawzięty bo 6 lat temu raz  wysuszyli rzekę do zera (pewnie ktoś "zaspał" , albo zagrodził rzekę - uczyli sie dopiero eksploatacji)  i wydusili raki szlachetne poniżej plantacji

Problem jest, ale realnie jeszcze cztery lata nie do ruszenia (badałem temat z prawnikami). Prosiłem właścicieli żeby zrobili sobie alternatywne ujęcie jak wody w rzece mało , ale chyba nie wzięli sobie tego do serca

Niestety plantacji w zlewni jest dużo więcęj. Jest w Bratkowicach "górnych" i w Zacinkach (Budy Głogowskie).

Prawdopodobnie bez pozwolenia wodno-prawnego pobierana jest tam woda. (nie udało mi się niestety ustalić stanu w Wody Polskie, bo trwa tam jeszcze bałagan organizacyjny)

Dnia 6.11.2019 o 15:01, Bastuś z Bratko napisał:

Od kilku lat w Polsce mamy suszę. Nie tylko Czarna notuje rekordowo niskie stany wody.

Wystarczy porównać stan wody w Mrowli w  miejscowosci Mrowla. Kiedyś tam płyneła rzeczka. Teraz się sączy coś..., a plantacji tam (chyba) nie ma

Dodatkowo coraz większa powierzchnia żwirowni, gdzie woda łatwo odparowuje  i mamy to co mamy.

Po paru akcjach z gminą Głogów, jest szansa że chociaż mniej fekaliów trafia do dopływu.

 

Jak ktoś chciałby jakieś szczegóły dotyczące zlewni (woda, ścieki)  to może mogę pomóc/doinformować  na priv.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No właśnie, a o spinningu to można pomarzyć. Ale zauważyłam, że ktoś się tam delikatnie interesuję. W grudniu jak byłam zobaczyć zbiornik to było mnóstwo śmieci, a potem ktoś posprzątał i wyglądał bardzo schludnie, niestety znów dużo wędkarzy zostawia syf. Widziałam piękną rybkę padnięta przy brzegu, możliwe że jest tam ich więcej, tylko jak się dobrać przez te moczarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maffinka napisał:

No właśnie, a o spinningu to można pomarzyć. Ale zauważyłam, że ktoś się tam delikatnie interesuję. W grudniu jak byłam zobaczyć zbiornik to było mnóstwo śmieci, a potem ktoś posprzątał i wyglądał bardzo schludnie, niestety znów dużo wędkarzy zostawia syf. Widziałam piękną rybkę padnięta przy brzegu, możliwe że jest tam ich więcej, tylko jak się dobrać przez te moczarki ?

Jaką rybę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Hmmmm jak to w wykazie jest ile to hektarow .....

Był sobie zbiornik...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, wielorybnik14 napisał:

Mimo że zbiornik wygląda tragicznie jest tam sporo ryb moje ulubione łowisko dodatkowy plus to że nie ma tłumów a rybek jest sporo w tym roku miałem tam 3 szczupaki 80+ i sporo mniejszych 

No to teraz  będziesz miał jak w winnicy...korek przy korku.

Edytowane przez robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią ubiegłego roku byłem tam kilkukrotnie porzucać za szczupakiem. Spotkałem starszego pana który narzekał na ryby po czym wyjął dwie wędki z korkiem..  To był mój ostatni wyjazd na ten zbiornik. Może i coś tam żyje ale klimat nad zbiornikiem nie zachęca a szkoda, mogło by być tam świetne łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarstwo przez ostatnie kilka lat mocno sie zmieniło 

Pamiętam jak zarejestrowałem sie na forum to tematy pękały w szwach od zdjęć ludzi którzy łowili piękne okazy i nie było problemem podzielić sie na forum informacją gdzie jak i na co 

Teraz informacjami dzieli sie w gronie mocno zaufanych osób i to nie jest regułą 

 

@wielorybnik14 oby ta informacja nie kosztowała cie mocnej presji amatorów rybiego mięsa...

 

Ja po cichu liczę że może ktoś weźmie w garść ten zbiornik i zrobi z nim porządek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko bajcik , ? poświęciłem 5 wypadów temu zbiornikowi , podhaczyłem jerkiem  ładnego karpia, klenia, z którego wyjechała łuska i miałem jedno ledwo branie szczupaka . Byłem i wcześnie rano i w południe i jakby to powiedzieć łabądź ładny jest. A jeśli nie bajcik to podziwiam i gratuluję wyników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.