Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Raczej zgłoszenie do RDOŚ (może być mailowe) z tymi zdjęciami. Wydaje się że przekroczone są warunki związane z pozwoleniem wodno-prawnym - elektrownia musi zapewnić minimalny, określony w pozwoleniu przepływ wody starym korytem. Możesz też spróbować zadzwonić do ZO PZW Rzeszów. Prawdopodobnie mają odpis tego pozwolenia więc szybko można sprawdzić. Poza tym jak poziom wody w zbiorniku jest obniżony to generuje to straty w możliwości rozrodu ryb i można z tego wyciagnąć odszkodowanie (tu stroną może być PZW jako użytkownik rybacki) i pieniążki przeznaczyć na zarybienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przejeżdżając przez Nową Wieś postanowiłem zaglądnąć i zobaczyć jak bajorko radzi sobie z suszą jaką mamy obecnie.I od razu miłe zaskoczenie ,brzegi wykoszone ,poziom wody normalny ,nawet na zaporze stały przepływ:)..Czyżby władzom gminnym , osobom prywatnym lub Pzw (w co trudno mi uwierzyć) ,jeszcze zależało na tej wodzie? Nawet łabędzia rodzinka ma się dobrze:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem duzo klenia, jazia, plotek, cos wiekszego tez sie zakrecilo. Wczoraj taksowkarz byl lowic to zywca poscil 10metrow od zapory. Ale nie widac by sie tam drapieznik rzucał. Woda jest bardzo smierdzaca. Takie gowienko. Trzeba byc bardzo ostroznym poniewaz brzegi sa bagienne i latwo sie zapada. Podbierac ryby bylo zle. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znow bylem na "OS" Nowa Wieś haha.

Ogolnie fajna zabawa. Tylko czasem tam smierdzi. Nawet san mi nie dal tyle radosci z muchą co ten zbiornik.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Chciałem zapoznać się z pozwoleniem wodno-prawnym elektrowni (żeby wiedzieć - i Wam powiedzieć-  ile wody musi iść przez zaporę). Niestety Starostwo Powiatowe nie znalazło elektrowni w swoich archiwach. Nie wiecie jak się to nazywa ? Chyba że macie kopie pozwolenia - chodzi o sposób określenia i pomiaru przepływu nienaruszalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lucjan Kula napisał:

 nikomu do szczęścia nie jest potrzebna ....

No zdziwyłbyś się, ile latem potrafi podjeżdżać samochodów nad zbiornik. Myślałem o przepławce tymczasowej (drewnianej) ale to też spory koszt (żona nie zaakceptuje wydatku).

ZO jest zainteresowany jakby ktoś wybudował . Będzie tak jak jest :( Pytałem o nazwę zbiornika   bo chciałbym poznać jak jest sprecyzowana w pozwoleniu wodnoprawnym metoda pomiaru przepływu nienaruszalnego (ze zdjęć wcześniejszych wynika że raczej elektrownia nie przestrzega zapisów pozwolenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pozwolenie wodno-prawne dla elektrowni w najistotniejszej dla nas części - przepływ nienaruszalny.

"należy zachować nienaruszalny przepływ biologiczny w korycie potoku Czarna na odcinku od ujęcia wody dla MEW w km 0+410 do ujścia potoku do rzeki Wisłok na poziomie Q=0,28 m sześć/s, co stanowi poziom wody na rzędnej 192,05 m npm. na łacie wodowskazowej zamontowanej na w/w ujęciu."

oraz

"Należy wykonać automatyczne sterowanie turbin dla zachowania biologicznego przepływu wody w zbiorniku , przy utrzymaniu rzędnej 192,05 m npm. oznakowanej na łacie wodowskazowej przy ujęciu."

w dalszej części

"Zobowiązuje inwestora ... do udziału w kosztach wykonania przepławki dla ryb na istniejącym stałym stopniu na potoku Czarna w km 0+125 stosownie do odnoszonych korzyści .

Ustalenie stopnia korzyści bedzie przedmiotem odrębnego postępowania"

Koledzy!!! podjechałem kiedyś do miejsca poboru wody dla elektrowni  i nie widziałem tam łaty wodowskazowej - wiecie gdzie ona jest?

Jeśli brak jest przepływu wody na zaporze (lub jest przepływ mniejszy niż 280 l/s -całkiem dużo wody) a elektrownia pracuje należy zrobić zdjęcia i wezwać policje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, apioo napisał:

Co do łaty, pewnie inwestor żeby mieć spokój ją "schował" ....

Właśnie takie mam podejrzenia. Potrzebna jest mi pewność że łaty nie ma gdzieś w innej lokalizacji, niewidocznej z drogi. Wtedy będę mógł interweniować.

Myślę, że w wielu miejscach jest taka sytuacja, że niegodziwcy żerują na powszechnym braku dostępu do informacji publicznej i funkcjonują w swoim mniemaniu całkiem dobrze

Parę lat temu jak Radko zmieniło koryto rzeczki w celu zbudowania kamiennego kanału pod autostradą , wezwana przeze mnie redaktor Nowin uzyskała informacje od wykonawcy że "Radko ma pozwolenie na wykonanie prac" (to oczywiście prawda że Radko miało "jakieś pozwolenie"). Pani redaktor oczywiście przed publikacją powinna sprawdzić co w pozwoleniu napisano, ale w dobie szybkości informacji  nie było czasu na głupoty. Poszło więc info, że wprawdzie rzekę osuszono wraz z rybami na długości 0,5 km ale pozwolenie było. Nikt nie wspomniał że należało to zrobić "z największą ostrożnością w okresie poza okresem tarła" (był to marzec i z pewnością okoliczne szczupaki trafiły na talerze rodzin pracowników)  oraz że pozwolenie dotyczyło odcinka 250 m (resztę osuszono "w pakiecie" dla wygody).

Proszę więc kolegów - jak coś wam się wydaje na logikę bezsensowne czy szkodliwe w okolicach  wód to zadajcie sobie trochę trudu żeby dojść do dokumentów źródłowych. Wtedy można taką patologie zlikwidować.

PS Temat pozwolenia wodno-prawnego dla plantacji borówki nad Osiną (wymarcie raków)  też wydaje się "śmierdzący". Jak dojdę do jakiś ustaleń dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.