Skocz do zawartości

Okres ochronny a etyka wędkarska


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytajcie co lucio skomentował mój post na YouTube, śmiech na sali i to maja być ludzie którzy znają regulamin PZW i są w SSR.

Szkoda słów aby tą wypowiedź w jakikolwiek sposób komentować, o ile ten film nie ma w zasadzie nic wspólnego z regulaminem czy też samym PZW to prezentuje on jak dla mnie tylko jedno: niepohamowane parcie na szkło za wszelką cenę bez względu na jakiekolwiek wartości moralne mając głęboko gdzieś wszelkie przyjęte normy społeczne w szerokim gronie wędkarzy :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co bić takiej piany.

Łowił w miejscu dozwolonym, rybki były przyłowem, pstrąg w końcówce okresu ochronnego, nie na tarlisku, a i te picibolki jakie złowił to do tarła nie przystępują, tak że rybką pewno nic złego się nie stało. A to że chwali się takim filmem to świadczy tylko o jego kulturze i jakim jest wedkarzem.

Nie ma co się takim filmikiem bulwersować.

A i zapraszam nad wodę troszkę dalej od Rzeszowa, to jak zobaczycie co się tu dzieje, to takie filmy was nie będą tak poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miesiarz, Jakie przyłowy? Pierwsza scena z filmu już pokazuje co było celem wyprawy. Później moment dokładnie w 1' 23",, Na Gwoźnicę, na pstrągi" czego chcieć więcej? powinni na podstawie tego filmu ukarać koleżków dodatkowo członkowie SSR powinni zostać pozbawieni odznaki. Rybki raczej nie wracały w doskonałej kondycji do wody. ten większy kropek to ledwo popłynął i nie wiadomo czy już nie dryfuje brzuchem do góry. Film skandal. Zdresztą jakim trzeba być .... żeby takie coś umieszczać w sieci? Może masowe zgłoszenie do YT na tan filmik, o łamaniu prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem jeszcze raz, fakt wybierali się na pstrąga. Nie popieram tego, to wielki wstyd dla Łowcy.

Szkodliwość czynu mała, gościa można wsadzić za kratki.

Właśnie ma miejsce katastrofa ekologiczna na kanale w Połańcu, padło 15 ton ryb, szkodliwość czynu bardzo wysoka, i tu takiej piany się nie bije. Zakładam się że Pzw nic nie zrobi, winni się nie znajdą.

Przypomina mi to nasz kraj, gdzie na wysokich szczeblach robi się machlojki za miliony, a za kratki trafia chory chłopak za kradzież batonika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani z tym ani z tam tym nic nie zrobią. Słowa na wiatr ! Potok Przyrwa w Rzeszowie przykładem, wszystko wybetonują a co się da puszczą pod ziemia(wizja przyszłości). Jeśli pewne sprawy irytują stereotypowego mężczyznę (teraz te dzendety i inne przypadki osobowości) to niech coś z tym robi. A tu klekotanie jak bociany na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wizja przyszłości, to i tak lepsze niż wirtualne wędkowanie.

W dzisiejszych czasach ryby nie mają szans.Brak tarlisk, betonowanie rzek, coraz częstsze zanieczyszczenia i to głównie przez oczyszczalnie, kormorany, plaga wydr. A ludzie myślałem że sie kiedyś zatkają, a teraz widzę że pazerność wzrasta. Rąbią nawet na łowiskach no Kill, a nawet na OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miesiarz, Jakie przyłowy? Pierwsza scena z filmu już pokazuje co było celem wyprawy. Później moment dokładnie w 1' 23",, Na Gwoźnicę, na pstrągi" czego chcieć więcej? powinni na podstawie tego filmu ukarać koleżków dodatkowo członkowie SSR powinni zostać pozbawieni odznaki. Rybki raczej nie wracały w doskonałej kondycji do wody. ten większy kropek to ledwo popłynął i nie wiadomo czy już nie dryfuje brzuchem do góry. Film skandal. Zdresztą jakim trzeba być .... żeby takie coś umieszczać w sieci? Może masowe zgłoszenie do YT na tan filmik, o łamaniu prawa?

A ja bym właśnie nic z tym nie robił, niech ten filmik zostanie w sieci i niech wszyscy widzą jak się zachowuje Łowca Pro.

Edytowane przez Kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tu tak sieje nienawiścią wole oglądać 100 razy bardziej jego filmy niż naburmuszonych wędkarzy którzy mają spinkę na temat wędkowania. Temat stary jak rzeka. Nie jeden wędkarz sto razy więcej szkód narobił niż Lucio tym zdjęciem..

Zapraszam na lód na korty tenisowe w Rzeszowie jak dziadki i inni starsi wędkarze pakują okonie do siatek ile wlezie. Wole sto razy oglądnąć tego pstrąga złowionego w okresie ochronnym który wrócił do wody niż na żywo mordy tych mięsiarzy co dźwigają okonie w siatach .... itd. Bez względu na wymiar Nowy rok się zaczął okoń ma wymiar ochronny 18cm od tego roku. A niektórzy nawet tam tego nie doczytali. Co idzie w łeb na lód wystawka i potem siata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na wymiar Nowy rok się zaczął okoń ma wymiar ochronny 18cm od tego roku. A niektórzy nawet tam tego nie doczytali. Co idzie w łeb na lód wystawka i potem siata :)

Jeżeli widziałeś takie czyny, to nie reagując, jesteś tak samo winny ja ci "pozostali". Po wstawionych przez Was zdjęciach wynika

, że jesteście w bardzo dobrej komitywie z SSR jak i innymi władzami ZO PZW. Jak filmik to fajnie, a jak przychodzi do kontroli to "głowa w piasek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wiele osób to potrafi, ale idąc twoim tokiem rozumowania nie pokazują tego aby te ,,dziadki" tam nie zawitały.

Dziadki niech się zjawiają każdy ma prawo powędkować i podzielić się wiedzą na temat miejsc gdzie ta ryba jest. Nie bądzmy egoistami. Od ich sumienia zalezy czy wezmą tą rybe czy nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam, to jestem w szoku! Chyba jestem ***** jakimś ekstremistą :eek:, ale wypowiedzi co niektórych forumowiczów zwalają z nóg, bo popierać tego BŁAZNA lub udawać, że to normalka i lepiej nie reagować to jest szczyt. Z takim podejściem będziemy za kilka lat łowić kiełbie lub kijanki ( o ile się ostaną). Panowie wszelkimi możliwymi sposobami, trzeba takiego dziada zmusić, żeby tak więcej nie robił i TYLE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jeden z ziomków z ekipy "łowcy" i dlatego tak ich broni. Kiedyś początki tego kanału były całkiem spoko poźniej żebranina o like lub subskrycje i zaczął się biznes i totalnie odjazd od wędkarstwa filmiki na siłe. Infantylny sposób prowadzenia przez "łowce" i Dawidka któremu coś eweidentnie nie... a z reszta ocenicie sami:D doprowadziło do tego że bardziej doświadczeni wędkarze odeszli od tego kanału a zostali najmłodsi, oglądają to bardzo młodzi adepci wędkarstwa i chłoną jak gąbka bzdury i zachowania "łowców" a sami "łowcy" tym najmłodszym żenią kretliki i inne dzwiąlągi nie wspomnę o nich reklamy robił nie bede :) Moim skromnym zdaniem nie jest to kanał godny polecenia osobom którzy chcą zacząć wedkarską przygodę.

Edytowane przez Laskovik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.