Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

STAHU na odcinku o który pytasz straszna lipa z rybą. Susza i kłusownictwo robią swoje. Obecnie woda ok ale straszna w niej pustynia z rybą. Co do ograniczeń to od stanowiska ornitologów możesz łowić w dół rzeki. Zakaz łowienia jest od mostu na Polany do małego "wodospadu"- który znajdziesz jakieś 100-200 metrow od stanowiska ornitologów w górę rzeki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym, który jest na rzece średnio 3 x tyg. Narzeka, że coraz większa kicha. Próbował od zapory w dół (poligon, most) i narzeka, że tylko male kleniki od czasu malutki okonik. Odłowy prądem robią swoje w tym roku już chyba 4):mad:. Poniżej Kramarza jeszcze można coś trafić, ale wyniki dopiero po kilkudniowym sukcesywnym nęceniu. I to nie jest to co jeszcze w ubiegłym roku. Narzekania, że coraz gorzej.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś nad wodą i zobaczyłem to . Działąją tam ostro ale to nie koniec na tym jeszcze , jeśli tylko coś zobaczę to napewno wam pokaże co robią .:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie:( ale takie rozwiązanie to jakiś kicz...Przecież po wielkiej wodzie ani śladu po takich kamyczkach nie będzie:DI jeszcze położone na żwirku...

To trzeba kamulce wielkości co najmniej małego fiata czyli ok. 8000 kg. wagi aby nurt nie ruszył go :P

Jeśli już coś robią to powinni robić to z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle całe te regulacje to wielka lipa zmniejszają teren zalewowy i przepływ rzeki. Oglądałem kiedyś taki reportaż ,że w 1997 roku wszystkie zbiorniki retencyjne zmniejszyły fale powodziowa o 15 cm. Na zachodzi wznowiono budowę terenów zalewowych niszczone sa wały ,a u nas sto lat za .... No ,ale woda pokaze co potrafi . Mnie tylko dziwi ,że PZW nie występuje o odszkodowania i gdzie jest wydziął ochrony środowiska?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy Unia Ewropejska ;) wydała jakąś dyrektywę wzywającą kraje członkowskie do przywracania naturalnych (historycznych) tarlisk ryb migrujących. Dlatego nasz kraj jest zobligowany do przebudowy wszelkich progów na rzekach, robią nowe duże przepławki i takie tam. Druga sprawa to nasz udział w programie restytucji Jesiotra... I tu taka moja skromna dygresja:( Jakoś nie uwierzę, że nagle nasz rząd stał się taki proekologiczny. Nie uwierzę, że chcą nam dać rybne rzeki... a w co uwierzę ???

Unia nie chce nam już dawać kasy, więc darmozjady wywęszyły okazję... kasa na te programy jest duża, zrobią za 40% tego co dostaną, a resztę podjebią:mad: Ot cała prawda, niestety:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.