Jump to content

Wołosaty


Marcin 0.18

Recommended Posts

Nikt jeszcze nie założył takiego tematu a to przecież kawał pięknej  bieszczadzkiej rzeki. Zawsze mnie fascynowała jadąc na treking  w góry. Mam nadzieje że wstawię coś kropkowanego z początkiem sezonu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Link to comment
Share on other sites

Zabiłeś mi takiego klina ze dzwoniłem do Krosna ale tam nie wiedzieli. :) Dopiero Pan z koła w Lutowiskach mi wyjaśnił. Woda górska, metody: mucha , spinning. Można wędkować od ujścia Wołosatego do granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego w m. Pszczeliny. Wołosaty nie jest matecznikiem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie. Dwadzieścia parę lat temu byłem właśnie w Pszczelinach pod namiotami, a z wędkujących spotkałem jedynie miejscowych z dżodżem na haku. Coś mi świtało, że po sprawdzeniu wody okazało się, że jest to matecznik, stąd moja uwaga. Zawsze lepiej sprawdzić dwa razy niż wyjść na kłusola :).

 

P.S. Okolica niezwykle urokliwa, a i na połoniny nie tak daleko.

Link to comment
Share on other sites

Ja zdjęcia chętnie pooglądam, ale tylko "krajobrazowo" - bez ryb i informacji o nich... z powyższych powodów :)

Jeśli nie mogę nacieszyć oka w realnym spotkaniu z tym potokiem, to chciałbym chociaż na zdjęciu.

Może stworzyć wątek przyrodniczo-krajobrazowy o mniejszych lub większych ciurkach, by każdy mógł pooglądać te piękne "okoliczności przyrody" i mieć wyobrażenie jakie mamy ciekawe przyrodniczo cieki wodne? Zawsze to jakaś podpowiedź na ciekawą wycieczkę, nawet bez wędki.

Myślę, że tłumu mięsiarzy to nie ściągnie nad wodę, a miejscowi i taki wiedzą co w nich pływa.

Link to comment
Share on other sites

Założyłem temat i rozpętałem burze a to nie było moim celem. Macie dużo racji w tym co piszecie , w takim razie niech administrator zamknie  tego typu ,, tematy ''  ( z tym włącznie)  które płyną szybko, mają po kilka , kilkanaście metrów szerokości i mogą występować w nich ryby.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Marcin 0.18 napisał:

w takim razie niech administrator zamknie  tego typu ,, tematy ''  ( z tym włącznie)

 

To jest forum wędkarskie, nikt takich tematów nie będzie zamykał ani tez upominał za to ze ktoś wrzuci zdjęcie złowionej ryby o ile nie będzie łamany regulamin i zasada publikacji zdjęć złowionych ryb.

Link to comment
Share on other sites

Wołosaty faktycznie rybnością nie grzeszy. Jednak są jeszcze małe i większe siurki gdzie populacja ryb jest ponad średnią krajową, czy dla każdego z nich potrzebny jest osobny temat? są małe rzeczki o których mało kto wie lub w ogólnej opinii są bezrybne i dzięki temu cokolwiek w nich jeszcze pływa. Pisanie publicznie o małej rzeczce nie jest dla niej korzystne a często po prostu zabójcze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy