Skocz do zawartości

Wołosaty


Marcin 0.18

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt jeszcze nie założył takiego tematu a to przecież kawał pięknej  bieszczadzkiej rzeki. Zawsze mnie fascynowała jadąc na treking  w góry. Mam nadzieje że wstawię coś kropkowanego z początkiem sezonu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mi takiego klina ze dzwoniłem do Krosna ale tam nie wiedzieli. :) Dopiero Pan z koła w Lutowiskach mi wyjaśnił. Woda górska, metody: mucha , spinning. Można wędkować od ujścia Wołosatego do granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego w m. Pszczeliny. Wołosaty nie jest matecznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Dwadzieścia parę lat temu byłem właśnie w Pszczelinach pod namiotami, a z wędkujących spotkałem jedynie miejscowych z dżodżem na haku. Coś mi świtało, że po sprawdzeniu wody okazało się, że jest to matecznik, stąd moja uwaga. Zawsze lepiej sprawdzić dwa razy niż wyjść na kłusola :).

 

P.S. Okolica niezwykle urokliwa, a i na połoniny nie tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjęcia chętnie pooglądam, ale tylko "krajobrazowo" - bez ryb i informacji o nich... z powyższych powodów :)

Jeśli nie mogę nacieszyć oka w realnym spotkaniu z tym potokiem, to chciałbym chociaż na zdjęciu.

Może stworzyć wątek przyrodniczo-krajobrazowy o mniejszych lub większych ciurkach, by każdy mógł pooglądać te piękne "okoliczności przyrody" i mieć wyobrażenie jakie mamy ciekawe przyrodniczo cieki wodne? Zawsze to jakaś podpowiedź na ciekawą wycieczkę, nawet bez wędki.

Myślę, że tłumu mięsiarzy to nie ściągnie nad wodę, a miejscowi i taki wiedzą co w nich pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat i rozpętałem burze a to nie było moim celem. Macie dużo racji w tym co piszecie , w takim razie niech administrator zamknie  tego typu ,, tematy ''  ( z tym włącznie)  które płyną szybko, mają po kilka , kilkanaście metrów szerokości i mogą występować w nich ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcin 0.18 napisał:

w takim razie niech administrator zamknie  tego typu ,, tematy ''  ( z tym włącznie)

 

To jest forum wędkarskie, nikt takich tematów nie będzie zamykał ani tez upominał za to ze ktoś wrzuci zdjęcie złowionej ryby o ile nie będzie łamany regulamin i zasada publikacji zdjęć złowionych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołosaty faktycznie rybnością nie grzeszy. Jednak są jeszcze małe i większe siurki gdzie populacja ryb jest ponad średnią krajową, czy dla każdego z nich potrzebny jest osobny temat? są małe rzeczki o których mało kto wie lub w ogólnej opinii są bezrybne i dzięki temu cokolwiek w nich jeszcze pływa. Pisanie publicznie o małej rzeczce nie jest dla niej korzystne a często po prostu zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.