Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno PSR i Policja była i olała sprawe. A dostałem cynka ze mieli jechać na patrol tam i w nocy pilnować. Sam byłem i to co zobaczylem to horror. Zdjęcia porobiłęm jak z boleniami po 80-90 cm chodza i z sandaczami bez skrupołów jak by to miały byc ich zdobycze złowione na wędke a nie w widłach czy na kuszę itp. Widły sobie daja w błocie jak braknie miejsca w workach to zanosza do aut i dalej po ryby. Wyścigi kto 1 po jakiegoś małego leszczyka. Dużo śniętych ryb nawet wybieraja:/ Niech sie zadławią. Dodam że 90% ludzi to wszystko miejscowi z wioski Wilcza Wola. Podaje pare fot.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żygać mi się chce jak widzę te zdjęcia:mad:,żygać się chce na słowo PZW...Bezmyślność ,głupota i debilizm w podejmowaniu decyzji!

Jako wędkarz a przede wszystkim człowiek,proszę Was wszystkich o robienie co tylko w naszej mocy w nagłośnieniu tej katastrofy ekologicznej!Piszmy,ślijmy i dzwońmy do urzędów,służb,wszelkich mediów,innych portali wędkarskich .Myślę że kolega,który zamieścił dzisiaj te zdjęcia ,nie będzie miał nic przeciwko ich wykorzystaniu.Od dzisaj,odpowiedzialni za tą sytuację MUSZĄ mieć nie przespane noce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co dzwonił do mnie kumpel z zapytaniem czy nie mam pożyczyć podbieraka. Na pytanie po co mu, odpowiedział, że na ryby bo na Wilczej jest w ch** ryb i da się je łapać ot tak!

Gdy mu powiedziałem, żeby uważali bo mają pilnować, powiedział, że byli ale już pojechali i jutro jadą na sandacze, bo dziś ze dwie tony ich było przy tamie.

Ja się pytam, gdzie są władze i ekolodzy ?!?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła by kontrola i sprawdzenie czy niosący te ryby posiadają licencje,karty wędkarskie i w ogóle jakakolwiek kontrola nad tym co sie dzieje nad tym zalewem ale jak widać odpowiedzialni za ten stan rzeczy maja to głęboko w d...:mad:.Kto odpowie za zaistniały stan rzeczy-oczywiście nikt sprawa rozejdzie się jak wiekszość nieprawidłowości w naszym kraju.Ten rejestr połowów to pewnie jest po to aby nasi mądrale wiedzieli gdzie popsuć,zniszczyć zbiorniki zasobne w ryby.Nie ma kary na tą zaraze,A gdzie są EKOLODZY?:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślą jakieś patrole żeby tylko ludzi czymś zająć. A prawda jest taka, że jak tam wpadną ludziska z Woli i pobliskich wiosek (nawet od nas z Dzikowca) to tego bydła nie upilnują. Ryby podobno już się duszą i złapanie ich nie jest trudne. Nie wspominając o tym, że na pewno kłusole mają siaty na swoim wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że teraz jest tam rzeźnia jak nie ma żadnej kontroli. Dziwi mnie bezradność władz. Czy jest to aż takie trudne, żeby nie postawić tam kilku ludzi, którzy by pilnowali wody? Kilka dużych tablic z info o zakazie włażenia na teren zalewu a tym tumanom co wchodzą z marszu po "pińset" mandatu!!! Nie ma kto odłowić tych ryb i przenieść je na inną wodę? Ktoś napisał, że już się duszą a lepiej im na pewno nie będzie.

Dobry temat do nakręcenia filmiku a jest na forum osoba, która by to dobrze zrobiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam małego pomysła?? Może zróbmy tam jakiś szybki zlocik mianowicie wyjazd jutro nad tą wode?? Jeśli zobaczymy Akcje jak na zdjęciach w kilku będziemy kolejno dzwonic na policje. I nagrywać ich przyjazd o ile przyjadą...Pasowało by też się skontaktować z PZW Tarnobrzeg.

Może taka akcja pomoże?

Jacyś chętni....??

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam małego pomysła?? Może zróbmy tam jakiś szybki zlocik mianowicie wyjazd jutro nad tą wode?? Jeśli zobaczymy Akcje jak na zdjęciach w kilku będziemy kolejno dzwonic na policje. I nagrywać ich przyjazd o ile przyjadą...Pasowało by też się skontaktować z PZW Tarnobrzeg.

Może taka akcja pomoże?

Jacyś chętni....??

Macio już za późno bo ryb już nie będize trzeba bylo dziś to robic, uwierz mi ale o 18 juz reszki wyławiali. Policja była i nic nie zrobiła tylko reką machneła. Także naprawde nie jest to dobry pomysł na jutro. Predzej na wczoraj.

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pzeżyłem szok i straciłem wszelki szacunek do PZW, to co wyrabia sie na Wilczej Woli, przerasta wszelki wyobrażenie człowieka. Sytucja zaczeła sie wczoraj wieczorem tj wtorek po połódniu kłusownicy zaczynali łowic na wędki z zapory przy wypuscie wody, ryby się już kotłowały w tym miejscu, Co złowili "wyciagali i pałką w łeb i do worka". Ta sytuacja zaczęła sie po 16 i jak myśłe do północy, byli to dorośli jak i młódziacy. Wody wczoraj było jeszcze dużo i pzw postanowił wprowadzic zakaz owienia na zbiorniku. Dzisiaj po 15 pojechałem zobaczyc ile wody ubyło i doznałem szoku. Kłusownicy w dzień bez żadnych zachamowań wyjmowali ryby z wody nie jedna, dwie ale kilkanście sztuk , różnych rozmiarów, segregowali brali tylko te wieksze. Przyjechała policja i przespacerowała się po zaporze a w wodzie byli sprawcy w woderach, gumiakach i z workami. Policja pojechała a po chwili przybyli nowi uczestnicy tej masakry. Wynosili ryby workami do samochodu i wracali po kolejne sztuki. około 18 przyjechała straż i pospacerowała po tamie i tez sie zmyła. Zbiornik jest pusty, tylko koryto zostało jeszcze z woda ale mysle ze nie wiecej niz 50 cm . W miejscach gdzie sa dołki juz kłusownicy przeprowadzali zorganizowane akcje w 20 osób z sakami, siecią i w woderach. Zapora juz została pretrzewiona i koryto też . Jeszcze pojedyncze sztuki moze przeżyja do jutra. Takie mamy wąłdze pzw niestety, kolejne 20-30 lat bedzeimy czekac na odnowe, jezeli sie kiedykoleiwk doczekamy. Aż serce sie kraj , jak człowiek sobie pomysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko,oto kilka adresów skrzynek emailowych na które możemy wysyłać nasz protest w sprawie zaistniałej sytuacji w Wilczej Woli.Każdy z nas ma do tego prawo.Na oczach wielu postronnych ludzi,świadków tej masakry jest łamane prawo przez kłusowników oraz Statut PZW,przez "działaczy" okręgu TB,którzy zostali wybrani aby pilnować i nadzorować jego przestrzeganie.Nie zapomnijcie o tym ,kiedy będziecie wnosić opłaty na następny rok!

[email protected] [email protected] [email protected] [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie z prośbą o reportaż w aktualnościach!

[email protected]

[email protected]

Jak dostaną dużo maili z prośbą to może zrealizują jakiś materiał i coś z tym zrobią.

M już ***** brakuje słów na to Pzw. Myślałem że to w Rzeszowie jest tylko ****owo ale widzę, że nie tylko... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie piszcie do tvn i interwencji oni najwięcej będą mogli zrobić nie będzie to tylko w regionalnej telewizji

ja przygotowuje petycje którą chciałbym tu zamieścić jeśli administratorzy się na to zgodzą ale to zajmie chwile jakieś dwa trzy dni bo musze oprzeć to o status pzw i przepisy ochrony środowiska aby miało to sens i potem puścić w eter im więcej ludzi się podpisze tym więcej będzie można zdziałać aby zmienić prawo pzw instytucji prawie nie do ruszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co za gówno... nie możemy tego tak zostawić. Rybom życia nie wrócimy, ale możemy tą sprawę rozdmuchać w mediach. Tutaj potrzeba konkretnych inicjatyw. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest takie proste dlatego może warto zrobić spotkanie na dniach dla osób chętnych i zainteresowanych tymi "dantejskimi scenami"? i się wspólnie zastanowić{co dwie głowy to nie jedna}jakie działania podjąć, konkretnie nakreślić kierunek działania. Uderzyć, ale zdecydowanie tak żeby wióra leciały....

- - - Updated - - -

Media łykną ten problem, kwestia, żeby się nie wystrzelać i ładować ze ślepaków tylko konkretnie podejść do tematu. Jeżeli teraz nic nie zrobimy to możemy sobie te wszystkie nasze szlachetne zasady w buty wsadzić:( w pojedynkę nie wiele możemy zdziałać, tak mi się wydaje, ale razem możemy podjąć działania, które mają szansę odbić się szerokim echem i może ten smród zagości choć trochę wśród osób, które powinny czuć się odpowiedzialne za taki stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.