Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze kolega pisze trzeba się spotkać najlepiej na weekendzie tak żeby jak najwięcej osób miało czas i podjąć decyzje co robić policja ma nas w dupie psr też jesteśmy sami jeden nie morze nic masa morze wiele pzw Tarnobrzeg należy do grupy rybackiej również i trzeba by było im ukrócić też to miele masę pieniędzy na to aby zadbać o te ryby nie zrobili nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi w kilku zdaniach co trzeba by było dokładnie powiedzieć reporterowi Telewizji Rzeszów ,żeby nakręcili materiał. Chwilkę na forum nie byłem i za dużo czytania jest... Więc jeszcze raz. Powiedzcie w kilku zdaniach co przekazać reporterowi Telewizji Rzeszów. (Na jaki temat mają to nakręcić)

PS: Nic nie obiecuje,ale moja siostra ma tam koleżankę która zna całego głównego szefa Telewizji Rzeszów i może udało by mi się z nim pogadać. I coś zrobić w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas masakra co stalo sie z ta wodą. Oczywiście mam na myśli brak odłowów i zabezpieczenia setek kilogramów ryb. Jak można było te piekne sandacze i inne okazy ryb zostawić na pastwę kłusoli... najwidoczniej najważniejsze w naszyh wodach są ledwie wymiarowe karpiki z hodowli i śmieciowy karaś. Postawa policji i psr tylko potwierdza fakt, że szkoda dzwonić, bo jeszcze nigdy nie spotkalem się z ich interwencja na tel. Mowa oczywiście o psr tbg. Czas zaorać pzw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to wszystko... I Powiem tyle Japie****** jak można było coś takiego zrobić!? Gdzie jest pzw,Policja i inne organy !? Jak można te ryby było zostawić na pastwę losu i te małże i wiele innych stworzeń Jak!? Jak Ku***? Płakać się chce. Gdzie byli ekolodzy!? Tego nie można tak zostawić. Ci co to zrobili musza ponieść karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba dla ciebie dla mnie to bydło wiadomo że są wśród nich wędkarze a raczej mięsiarze ale kartę wędkarską morze mieć każdy kto zapłaci kasę nie myślę żeby oni składki płacili bo to byli miejscowi bodajże jest tam koło Raniżów ciekawe czy porobił ktoś od nich jakieś zdęcia na pewno olali temat. Ludzie tacy już są że jak się trafi szansa to wyciągną wszystko na moich zdjęciach widać deski poniżej zapory ciekawe po co skoro przez nie są wstanie przepłynąć tylko średnie ryby duże są zablokowane ciekawe gdzie trafiają z tej przestrzeni w której są uwięzione jak miną śluzy z tego co wiem to ten który zajmuje się ruchem zasuw się nimi opiekuje pała i w łeb. Jak by okręg w miarę wcześnie odłowił ryby to niemielibyśmy o czym tu rozmawiać ale tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko,oto kilka adresów skrzynek emailowych na które możemy wysyłać nasz protest w sprawie zaistniałej sytuacji w Wilczej Woli.Każdy z nas ma do tego prawo.Na oczach wielu postronnych ludzi,świadków tej masakry jest łamane prawo przez kłusowników oraz Statut PZW,przez "działaczy" okręgu TB,którzy zostali wybrani aby pilnować i nadzorować jego przestrzeganie.Nie zapomnijcie o tym ,kiedy będziecie wnosić opłaty na następny rok!

[email protected] [email protected] [email protected] [email protected]

DO PZW Tarnobrzeg już napisałem jakim nie udolnym rządem są i zdjęcia im wysłałem żeby zobaczyli do czego doprowadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno PSR i Policja była i olała sprawe. A dostałem cynka ze mieli jechać na patrol tam i w nocy pilnować. Sam byłem i to co zobaczylem to horror. Zdjęcia porobiłęm jak z boleniami po 80-90 cm chodza i z sandaczami bez skrupołów jak by to miały byc ich zdobycze złowione na wędke a nie w widłach czy na kuszę itp. Widły sobie daja w błocie jak braknie miejsca w workach to zanosza do aut i dalej po ryby. Wyścigi kto 1 po jakiegoś małego leszczyka. Dużo śniętych ryb nawet wybieraja:/ Niech sie zadławią. Dodam że 90% ludzi to wszystko miejscowi z wioski Wilcza Wola. Podaje pare fot.

[ATTACH=CONFIG]18799[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]18800[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]18802[/ATTACH]

To jest jakiś dramat. Żal mi tych idiotów. Podobnie zachowywali się ludzie pierwotni.

Najgorsze jest to, że do takiego stanu rzeczy doprowadziły lokalne struktury samorządowe i administracyjne, które funkcjonują dzięki naszej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes koła Raniżów interweniował w tej sprawie kilka razy przez ostatnie dni, w Tarnobrzegu powiedzieli mu, że nie mają odpowiedniej ilości strażników aby mogli 24/h patrolować ten zbiornik. Sam też dzwonił na Policje ale jak widać nie przyniosło to jakichkolwiek rezultatów. Ręce opadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze udeżyć do Pana Kolendowicza, a konkretnie do WS. Jest tam dział "bez komentarza" idealny do takich spraw. Zastanawiam się jednak czy nasz kolega z PSW M.Porada, który jest osobą współpracującą z WS, nie mógłby wyraźniej naświetlić tej tematki w jakimś odrębnym artykule w WS. Nie wiem czy jest taka możliwość bo kolega M.Porada nie podjął póki co dyskusji na forum, ale może akurat by się udało pokazać obraz nędzy i rozpaczy na Wilczej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest kwestia tego typu, że autorzy zdjęć ze zbiornika Wilcza Wola proszeni są o pilne i szybkie wysłanie zdjęć na adresy podane przeze mnie do Zarządu Głównego PZW w Warszawie.

Telefonicznie rozmawiałem z facetem z zespołu ochrony wód i zagospodarowania, dostałem informację, ze nie mogą się opierać na zdjęciach z for internetowych. Nie mogą się tak logować ani pojawiać, stąd moja prośba. Zarząd główny dopiero teraz zapoznaje się z sytuacją na zbiorniku Wilcza Wola. Jedyne wyjście z sytuacji jest reakcja i interwencja w Okręgu Tarnobrzeg PZW to oni powinni zabezpieczyć ryby w zbiorniku lub je przenieść na czas remontu zbiornika.

Podaje jeszcze raz adresy email :

[email protected] ; [email protected]

Z góry dziękuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ręce opadają. Są pewne sprawy, których nie da się przeskoczyć. Moim zdaniem gdyby PZW TBG chciało cokolwiek zrobić to pomyślało by o odłowieniu ryby. Do tego potrzeba bardzo dużo osób, tak zapewne! ale można troche pomysleć i dać ogłoszenie dla osób chętnych, które chciałyby pomóc przy odławiany rybyi jej transporcie. Mógłbym taplać się w błocie po pachy i pewnie dużo osób podobnie... ale... PZW TBG nie zrobiło kompletnie nic. "Dziki Kraj" "trzeciego świata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez bierność działaczy i tak nie było ratunku dla ryb. Nie zostały podjęte jakiekolwiek działa mające na celu ochronę fauny w tym zbiorniku. Ryba i tak zdechłaby w błocie co doprowadziłoby do niezłej bomby ekologicznej. Chcąc nie chcąc kłusole zmniejszyli cierpienie tym rybom. Osobiście mam nadzieję, że zarząd okręgu i służby odpowiedzialne za pilnowanie zbiornika, wzywane na miejsce przestępstwa poniosą konsekwencje. Jak można być członkiem PSR i nie zareagować widząc co się dzieje. Z pewnością Ci mili panowie nie chcieli się pobrudzić błotkiem. Nie od dziś wiadomo, że sprawdzają wody tylko tam gdzie można suchą nóżką wysiąść z auta w odległości kilku metrów od wędkarza. Organy odpowiedzialne za kontrolę PSR (jeśli takie są) powinny też sprawdzić co robią ich podwładni w godzinach pracy. Widząc skalę zniszczeń żałuję, że wszystkie sandacze i okonie, które łowiliśmy jeszcze Pawlikowskim w tym roku wracały z powrotem do wody. Trzeba było wszystko co do sztuki przewieźć na inny zbiornik gdzie warunki bytowe miałby równie dobre, a presja na sandacza jeszcze minimalna... ehhh Teraz mięsiarze będą się z nas śmiać, że im karty się zwróciły, a my siejemy lament i rozpaczamy nad rozlanym mlekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jednak czy nasz kolega z PSW M.Porada, który jest osobą współpracującą z WS, nie mógłby wyraźniej naświetlić tej tematki w jakimś odrębnym artykule w WS. Nie wiem czy jest taka możliwość bo kolega M.Porada nie podjął póki co dyskusji na forum, ale może akurat by się udało pokazać obraz nędzy i rozpaczy na Wilczej Woli.

Ot, @Pawlikowski mądrze piszesz. Niech pokaże ile naprawdę jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc skalę zniszczeń żałuję, że wszystkie sandacze i okonie, które łowiliśmy jeszcze Pawlikowskim w tym roku wracały z powrotem do wody. Trzeba było wszystko co do sztuki przewieźć na inny zbiornik gdzie warunki bytowe miałby równie dobre, a presja na sandacza jeszcze minimalna....

Niestety, ale taka jest prawda. Troche się tych sandaczyków trafiło. Pamiętam jak na plaży na Ultralightcie łapa mnie bolała od zabawy z okoniami... brak mi już słów na to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kriko potrzebuje wszystkich twoich zdjęć bo byłem dziś na wilczej z tvp rzeszów i potrzebują jak najwięcej do reportażu pan figacz dyrektor okręgu nie chciał w ogóle rozmawiać z panią redaktor czy to jest normalne przecież on jest na etacie i co miesiąc pensje beże za co za nic nie robienie .

- - - Updated - - -

Koledzy nie zostawmy tego bez echa tu prośba do członków okręgu Tarnobrzeg aby im tego nie odpuścić

- - - Updated - - -

Milan sprawa wygląda tak byłem tam dziś całe popołudnie woda w zbiorniku jest już napuszczana zostanie podniesiona o jeden met lustra wody aby mogli wykonywać resztę zadań z przetargu potem wraca do stanu normalnego więc by przeżyła już dziś jest więcej wody niż wczoraj przyjechała jakaś komisja pooglądali zaporę i stwierdzili że jest ok i można stan wody podnosić paranoja a i dziś byli wszyscy pan dyrektor figacz prezes okręgu ichtiolog komendant psr w tarnobrzegu i potem jeszcze 4 z psr rzeszów nie w porę i tak przy nich na środku zbiornika brodzili i kłusowali nagrała to tvp ciekawe co to da aha tak było do przyjazdu psr rzeszów potem nie wiem poszli tam a ja musiałem jechać do domu

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie wypowiedź dyrektora Figacza w dzisiejszym tygodniku nadwiślańskim: "nie prowadziliśmy specjalnego odłowu bo ryby są bezpieczne". Redaktor Piotr Niemiec obiecał dalszy ciąg tego artykułu. Kolego Kirko prześlij mi też te zdjęcia jak możesz, jeżeli ktoś jeszcze posiada zdjęcia z tym jak ludzie sobie "radzą" z rybami na Wilczej to proszę o przesłanie [email protected] . Ciekawe jak te zdjęcia skomentuje dyrektor skoro te ryby da takie bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde doznałem oświecenia .... Ci ludzie na zdjęciach z rybami w rekach to rybacy z PZW Tarnobrzeg i pewnie odławiali je na przechowanie we własnych zamrażarkach. Tam ryby są bezpieczne , bo nie muszą się martwić o pokarm, tlen w wodzie ? Tam na 100% przyducha ich nie dopadnie :) pewnie o takim bezpieczeństwie mówił p."DYREKTOR" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.