Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam białej ryby trochę jest , leszczy , płoci , krąpi , jazi.Z drapieżnikiem kiepsko , ostatnio pływałem z sonarem bardzo mało ryby-drapieżnika.Porównując poprzednie lata gdzie na ekranie było widać wszędzie ryby , obecnie czasem się płynie , pusto przez kilka dobrych metrów.Brakuje zarybień , kontroli i zadbania o porządek na tym łowisku.

Jak PZW Rze tego nie weźmie pod skrzydła , to marnie widzę przyszłość tego zbiornika.Powinna być dopłata do Wilczej jak kiedyś 200zł na ten zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytania zadajecie "jak tam z rybą na wilczej?" Woda była spuszczona w 2013 roku!!! To skąd ma być ryba po niecałych 2 latach? No skąd? Przecież ta ryba poszła w kanał i w reklamówki tutejszych głodnych mięsa. Ryba rośnie kilka latek od narybku to 3-4-10 lat i więcej potrzeba. Troszkę rybki wpłynie z rzeczki trochę z zarybień. Tak więc Wilcza Wola można sobie odpuścić do 2020 spokojnie!!! Zresztą powinien być zakaz zabierania z tej wody ryby do 2020 to po 2020 było by może coś okazów do połowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytania zadajecie "jak tam z rybą na wilczej?" Woda była spuszczona w 2013 roku!!! To skąd ma być ryba po niecałych 2 latach? No skąd? Przecież ta ryba poszła w kanał i w reklamówki tutejszych głodnych mięsa. Ryba rośnie kilka latek od narybku to 3-4-10 lat i więcej potrzeba. Troszkę rybki wpłynie z rzeczki trochę z zarybień. Tak więc Wilcza Wola można sobie odpuścić do 2020 spokojnie!!! Zresztą powinien być zakaz zabierania z tej wody ryby do 2020 to po 2020 było by może coś okazów do połowu?

W końcu ktoś mądry !:beer: A co do tego czy ryba urośnie to zapomnij, już teraz walą ponad limit leszcze, karpie po zarybieniach itp. Straże z PSR i SSR z koła co ma opiekę nad wilczą nic sobie nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź. Czy jeśli są brania na Wilczej to wszędzie tak samo, czy może są lepsze miejsca na różne gatunki. Nie jestem karpiarzem.

Łowię wszystkie gatunki i wszystkimi metodami . Mam pytanie - czy są jakieś lepsze i gorsze brzegi, może zatoki, może bliżej koryta, morze bliżej rzeczki.

Lubię spławikować ale wiem że niektóre brzegi na Wilczej się do tego nie nadają / za płytko /. Nie proszę o konkretne miejsca nale o ogólną orientację. No i jeszcze gdzie jest mniej gimnazjalistów bo kończy się rok , przyjeżdżają z namiotami i średnio się w ich towarzystwie łowi.

Jak daleko trzeba rzucać federkiem na płytszych brzegach aby coś połowić. Będę wdzięczny za podpowiedzi.. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriko, wiem że tam jest spokój ale często na wjeździe obok mostu jest bajoro i nie można wjechać bliżej . A z tobołami to wiesz sam.

Byłem tam na noc i drugiego dnia nie mogłem wyjechać z cypla bo w nocy mocno padało, wyjechałem z trudem trzeciego dnia. Szwagier donosił nam jedzenie.

Kriko jeśli możesz napisz więcej podpowiedzi o które prosiłem. Jestem na Wilczej 3 - 4 razy w roku i słabo znam ten zbiornik a już po tej

plaży bez wody sprzed dwóch lat w ogóle nie wiem co się dzieje i jak się tam łowi.

Pozdrtawiam. Gelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriko bez przesadyzmu ,czasy spędów oraz melanży młodszej cześci naszego społeczeństwa na tym zbiorniku to już historia .Teraz młodzież woli wyskoczyć na miasto ,zapalić lolka a nie szlajać się po krzakach.Wraz ze spuszczeniem wody ze zbiornika skończyły się również dobre czasy wędkarskie ,pozostali nieliczni stali bywalcy a oni do "groźnych" nie należą.

Odnosząc się do zapytania kolegi to rzadko się spotyka na tym zbiorniku spławikowców ,jeżeli już to najczęściej na rzece.Jeżeli szukasz fajnego i cichego miejsca to proponuję zainteresować się miejscówkami na wschodnim jej brzegu .Dojazd trudniejszy ale spokój raczej gwarantowany.Proponuję zakotwiczyć się przy jej ujściu do zalewu ,będziesz miał do dyspozycji głębsze koryto jak również wypłycenia po prawe stronie ,fajne na np. nocne łowienie ze świcokiem.

Fajnym miejscem jest również "wyspa" - cisza i spokój gwarantowany na prawo od niej dobre miejsca na leszcza. Minusem jest przewożenie lub przenoszenie na nią całego ekwipunku oraz spora odległość np. do sklepu.

Wał z wiadomych wzgledów odradzam ,nie ze względów na imprezy ale jak trafisz na upały to smażysz się jak na patelni ,choć miejsca na spławik bdb .

Jak masz więcej pytań to pisz na PW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za informacje, trochę czasu na zbiorniku spędziłem w poprzednich latach ale muszę Wam powiedzieć że tam gdzie łowiłem kilka razy zupełnie nie poznaję miejscówek . Tam gdzie były przyzwoite ryby jest drobnica a tam gdzie drobnica teraz są same leszczyki i krąpie. Trafił sie karpik. Liny , duże karasie i jazie gdzieś mi zniknęły, albo ja coraz gorzej łowię. Ale i w tym roku nie odpuszczę i 2-3 razy pojadę na Wilczą.

Bo tam jak się trafi na pogodę, spokój i ciszę to nawet w krzakach nad wodą miło posiedzieć. A z rybami wiadomo coś się może trafi.

Jeszcze raz dzięki za informacje i chyba muszę zrobić jakieś poprawki w podejściu do tego łowiska. Pozdrawiam - Gelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie piszcie coś o tej Maziarni, co, gdzie, kiedy łowicie. Taki duży akwen a nikt nic nie pisze. Ja jestem na Wilczej 3 razy w roku , coś tam się złowi ale gdybym miał motywację / np. że coś bierze/ byłbym 6 razy w roku. W tym roku byłem i muszę powiedzieć, że ludzi dużo mniej niż kiedyś

Poumierali ludzie czy nie ma ryb. Ja się zadowalam każdymi rybami bo i tak ich nie biorę. Może nie łowię wielu sztuk ale za to wiele gatunków.

Jeden wyjazd i nawet 5 - 6 gatunków2 ryb. I to jest fajne. Ale brakuje mi informacji i brak motywacji do wyjazdu a trasa to 150 km.

Napiszcie coś, bo wchodzę 20 razy i brak nowych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.