Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Wilcza wydaje mi się bardzo słabym łowiskiem na lód /bradzo mało okonia a i czasy płoci po 25-30cm dawno są za nami/

No @koyot tu muszę Cię zaskoczyć.Fakt ,sam zbiornik na łowienie z lodu to trudny temat.Nieraz trzeba się dobrze nawiercić aby znaleźć rybki ale w okolicy zapory jest kilka fajnych miejscówek gdzie poza okoniami można trafić na przyzwoite leszcze oczywiście po uprzednim podnęceniu.A i czasami trafia się sandaczyk na blaszkę albo rapalkę;).Za to rzeka i przyrzeczne rozlewiska to inny temat,jak trafi się na brania to można połowić i zabawa "pierwyj sort".Może okonie nie grzeszą rozmiarami ale i trzydziestaki często się trafiają;).Tamtego roku dwa razy zaliczyłem "tandemik" czyli dwa okonie na jedną blaszkę,jeden zapięty za jeden grot kotwiczki a drugi za następny:D.To się nazywa efektywne wędkowanie:D.

Tak właśnie mam plan spróbować podlodowych ekscesów w tym roku bo koszta niewielkie a radości z tego co słyszałem masa

Jak spróbujesz podlodowego wędkowania to pewno już nie odpuścisz.Hol ładnego garbuska na żyłce 0,12 to niezapomniane przeżycie.Może tego roku nie które rzeki zamarzną na tyle aby można było wejść na lód a wtedy to dopiero się dzieje,grube klenie,jazie,świnie...Oj,adrenalinka czasami lubi podskoczyć!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś coś ciekawego znaleźć;).

dzieki :) coś poszukam i moze znajde ;) ale na karpia to i tak najlepiej Szymanowice i nic innego tylko ze szukam coś na podkarpaciu ... bo z Czarna to kiepsko ... a o znanej nam wilczej nie wspomne bo to lowisko to jest dla miesiarzy walace po 8 na łeb w ciągu doby karpi po 35-40 cm

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o znanej nam wilczej nie wspomne bo to lowisko to jest dla miesiarzy walace po 8 na łeb w ciągu doby karpi po 35-40 cm

Odnośnie mięsiarstwa na Wilczej to ten temat można już zaliczyć do klasyki gatunku,zresztą jak i plagę tej "zarazy" na większości naszych wód:mad:.Dopóki w naszym regionie nie powstaną łowiska komercyjne typu "no kill" a zasada "catch & release" nie wejdzie do świadomości wędkarzy,sytuacja jawnej grabieży naszych wód nadal będzie miała miejsce z jawnym przyzwoleniem PZW w oparciu o limity ilościowe,wymiarowe i wagowe zapisane w RAPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się aby W.W.była tak rybna jak kilka cz kilkanaście lat temu.Niestety wtedy tam nie łowiłem.Znajomy opowiadał mi że wyciągał przez jesień ok.100-ki sandaczy .

Mówił że liczył tylko te powyżej 50cm.Złowione ryby wypuszcza.Ubiegłej jesieni spotkałem go na Wilczej ,wracał o kiju .Mówił że na kilku ostatnich wypadach nie zaliczył nawet puknięcia.Co się stało?Mięsiarze są przecież cały czas.Fachowcy mówią że lata świetności na zaporówkach to ten pierwszy okres po ich oddaniu.Wędkarze z którymi rozmawiałem bywając na różnych zbiornikach w kraju to potwierdzają.

Dawno,dawno temu jeszcze za komuny miałem szczęście wędkować na jeziorach mazurskich,rybki brały bajecznie.Działały wtedy tam PGR-yby,działali na dużą skalę zawodowi kłusole oraz mięsiarze.Wszystkiego byłem mimowolnym świadkiem a rybki nam wędkarzom pięknie brały i to jakie.Tam wtedy zaraziłem się wędkarstwem.Odwiedziłem tamte miejsca z przed lat w 2009r.jeziora są dzierżawione przez prywaciarzy drą w sieci wszystko co nie spier....przez oczka.Jeziora wymarły,tragedia.Nasze władze do tego dopuściły.Chyba nikt w naszym kraju nie bierze nas poważnie.Wolą abyśmy jechali do Szwecji łowić tamtejsze okazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam takie pytanie. Jestem zapisany i mieszkam w okręgu Rzeszowskim a dokładnie mieszkam w Mielcu i mam takie pytanie chciałbym móc łowić na Wilczej bez dopłat i osoby które są z okręgu Tarnowskiego mają Wilczą bez dopłat. Chciałbym zapytać czy jeśli przepisał bym się do Tarnowskiego czy mógłbym łowić na Wilczej. Czy były by problemy z przepisaniem się ?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik18king,widzę że następna osoba w następnym sezonie (tak jak ja) ma zamiar olać cienkim sikiem nasz Okręg:D.Brawo!Z tego co mi wiadomo to porozumienie między tymi dwoma okręgami było ale tylko na część rzek ale mogę się mylić.

http://www.pzwtarnobrzeg.pl/porozumienia

Z przeniesieniem członkostwa nie powinno być problemu.Jeżeli przeniesiesz się do Okręgu tarnowskiego i tam zapłacisz składkę to będziesz mógł łowić na Wilczej o ile takie porozumienie będzie:rolleyes:co wydaje mi się mało realne ale...Poczekaj z decyzją do Nowego Roku aż nasi "wodzowie" coś ustalą odnośnie porozumień ale prawdopodobnie nie tak szybko to nastąpi,przecież na Akacjowej mają duży zap....dol:D.Idą Święta:D.Z tego co na dzień dzisiejszy sobie policzyłem to Przemyśl albo Krosno to najlepszy wybór;) ze wskazaniem na ten pierwszy (mieli poroz. z Krosnem i częściowo z Tarnobrzegiem).U nas tylko dopłata na nizinne i ewentualna dopłata do Wilczej;)

Tego roku wszystko będzie zleżeć jakie warunki zaoferują dane okręgi i co mi się będzie bardziej opłacać (finansowo),"lojalność " teraz mam w du..e!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Wilczą Wolę,odkąd nasz Okręg wydzierżawił O.Tarnobrzeg już nie jest łowiskiem gdzie obowiązuje licencja.Dopłata do tego zbiornika na ten rok wynosiła 120zł dla członków O.Rzeszów jak i prawdopodobnie innych okręgów.Ta dopłata nie obowiązywała jedynie członków O.Tarnobrzeskiego.Aż nóż się sam otwiera w kieszeni jak bezmyślnie postąpił Zarząd naszego okręgu wydzierżawiając ten zbiornik notabene w granicach przez siebie administrowanych:mad: olewając tym samym pewną liczbę swoich członków,którzy tam często wędkują.Nie zdziwię się jeżeli owi ludzie w następnym sezonie (a część już w tym i poprzednim) przeniosą swoje członkostwo do okręgu tarnobrzeskiego.No ale przecież w naszym okręgu wód do wędkowania jest w bród!Poręby Rzochowskie,Tyczyn,Ożanna czy Głuchów:mad: a więc Panowie kije w dłoń i na ryby:D,przecież większość robiła dopłatę do zbiorników a z tego co mi wiadomo to opłaty obowiązują do końca roku.Tak więc,kiedy będziecie się wybierać do swoich kół aby zapłacić składkę na następny rok,dobrze to przemyślcie!!! I nie dajcie robić z siebie jeleni!A nowe podwyżki już na pewno szykują co jest pewne na bank tak jak śmierć i podatki:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tego na mi kolega mówił z nowej Dęby że podpbno Okręg Rzeszowski jest zainteresowany Wilczą i może w przyszłym roku go przejmą. Nie wiem skąd wie więc nie chce żeby były pózniej do mojego postu odpisy typu " a co ty pie....lisz. " :) A Wilcza to jest bardzo dobry zbiornik. Co prawda mielscowi podobno sznurami go troche wytukli. Ale ogólnie ryby są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tego na mi kolega mówił z nowej Dęby że podpbno Okręg Rzeszowski jest zainteresowany Wilczą i może w przyszłym roku go przejmą

Jak mogą być zainteresowani skoro tylko go wydzierżawili?Czyli na jakiś okres!Mogą z powrotem go objąć albo przedłużyć dzierżawę.To samo słyszałem z ust miłej pani w Zarządzie (bo przyszedłem z kasą:D)kiedy byłem dwa lata temu zrobić dopłatę:D.Na pytanie " Do kiedy O.Tarnobrzeski będzie dzierżawił? niestety nie uzyskałem odpowiedzi:D-rozumiem tajemnica "handlowa" i zwykłemu członkowi g...no do tego!Więc skoro oni tak postępują ze mną to ja swoje członkowskie pozostawię dla innych;):D.Ale tak jak już pisałem,nie śpieszcie się z opłatami po Nowym Roku,warto poczekać i zobaczymy co i jak będzie;).Tak czy inaczej ja robię wypad z naszego okręgu.28 lat wystarczy!:D

A wracając do tematu,to nie wiecie czy już jest lodzik na Wilczej?:D.Ach,już coś mnie korci,sprzęt przygotowany...;):D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Wilczą Wolę,odkąd nasz Okręg wydzierżawił O.Tarnobrzeg już nie jest łowiskiem gdzie obowiązuje licencja.Dopłata do tego zbiornika na ten rok wynosiła 120zł dla członków O.Rzeszów jak i prawdopodobnie innych okręgów.Ta dopłata nie obowiązywała jedynie członków O.Tarnobrzeskiego.Aż nóż się sam otwiera w kieszeni jak bezmyślnie postąpił Zarząd naszego okręgu wydzierżawiając ten zbiornik notabene w granicach przez siebie administrowanych:mad: olewając tym samym pewną liczbę swoich członków,którzy tam często wędkują.Nie zdziwię się jeżeli owi ludzie w następnym sezonie (a część już w tym i poprzednim) przeniosą swoje członkostwo do okręgu tarnobrzeskiego.No ale przecież w naszym okręgu wód do wędkowania jest w bród!Poręby Rzochowskie,Tyczyn,Ożanna czy Głuchów:mad: a więc Panowie kije w dłoń i na ryby:D,przecież większość robiła dopłatę do zbiorników a z tego co mi wiadomo to opłaty obowiązują do końca roku.Tak więc,kiedy będziecie się wybierać do swoich kół aby zapłacić składkę na następny rok,dobrze to przemyślcie!!! I nie dajcie robić z siebie jeleni!A nowe podwyżki już na pewno szykują co jest pewne na bank tak jak śmierć i podatki:D.

No i tu Panowie nie macie racji.Wilczą to Rzeszów dzierżawił od Tarnobrzega a nie odwrotnie.Minął okres dzierżawy i kilka lat temu Tarnobrzeg go nie przedłużył podająć jako powód złą gospodarke co oczywiście było bzdurą bo jak widać ich sposób gospodarowania polega tylko na zbieraniu kasy na zbiornik Machowski.

A z dobrze poinformowanych źródeł podwyżka na 2011 wynosi 2zł i jest to podwyżka składki członkowskiej a nie okręgowej.Oczywiście ręki za te informacje nie dam sobie uciąć ale mam je od kompetentnej osoby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu Panowie nie macie racji.Wilczą to Rzeszów dzierżawił od Tarnobrzega a nie odwrotnie.Minął okres dzierżawy i kilka lat temu Tarnobrzeg go nie przedłużył podająć jako powód złą gospodarke co oczywiście było bzdurą bo jak widać ich sposób gospodarowania polega tylko na zbieraniu kasy na zbiornik Machowski

@refder a skąd masz takie informacje?:eek:Od kąt pamiętam pamiętam zbiornik był w O.Rzeszów.Wędkowałem na tym zbiorniku jeszcze w latach 80-tych kiedy był to zbiornik licencyjny,był zbiornikiem rybnym i bardzo dobrze zarządzanym przez okręg.Niestety z chwilą kiedy przestała obowiązywać licencja rybostan tego zbiornika chyli się ku upadkowi.Tu się z tobą zgadzam że przejęcie go przez O.Tarnobrzeski miało tylko na celu "zadbanie" o zbiornik Machowski i każdy o tym wie.Jakie naprawdę są cele tych dwóch okręgów ,my zwykli "wyjadacze chleba" nigdy się się nie dowiemy.Z dość pewnego źródła wiem że była także inna przyczyna zaistniałej sytuacji ale nie mogę tego udowodnić więc nie będę o ty mówił.Fakt jest jeden,odkąd poszczególne okręgi uzyskały osobowość prawną,odtąd zaczął się "cyrk na kółkach" a zapewniam Cię że będzie jeszcze gorzej!Zapis w Statucie o "jedności Związku" to jakieś brednie.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@refder a skąd masz takie informacje?:eek:Od kąt pamiętam pamiętam zbiornik był w O.Rzeszów.Wędkowałem na tym zbiorniku jeszcze w latach 80-tych kiedy był to zbiornik licencyjny,był zbiornikiem rybnym i bardzo dobrze zarządzanym przez okręg.Niestety z chwilą kiedy przestała obowiązywać licencja rybostan tego zbiornika chyli się ku upadkowi.Tu się z tobą zgadzam że przejęcie go przez O.Tarnobrzeski miało tylko na celu "zadbanie" o zbiornik Machowski i każdy o tym wie.Jakie naprawdę są cele tych dwóch okręgów ,my zwykli "wyjadacze chleba" nigdy się się nie dowiemy.Z dość pewnego źródła wiem że była także inna przyczyna zaistniałej sytuacji ale nie mogę tego udowodnić więc nie będę o ty mówił.Fakt jest jeden,odkąd poszczególne okręgi uzyskały osobowość prawną,odtąd zaczął się "cyrk na kółkach" a zapewniam Cię że będzie jeszcze gorzej!Zapis w Statucie o "jedności Związku" to jakieś brednie.

Niestety źródła nie mogę podać.A zbiornik znajduje w Maziarni choć potocznie przypisuje się go do Wilczej Woli. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa tarnobrzeskiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mich informacji wynika że zalew potocznie nazywa się "Maziarnia" a znajduje się na terenie Wilczej Woli,która

Wilcza Wola – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Dzikowiec.

Znajduje się tam zalew.

W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa rzeszowskiego.

Źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilcza_Wola_%28wojew%C3%B3dztwo_podkarpackie%29

@ refder,chyba mylisz miejscowości,są dwie o tej samej nazwie.Pozdrawiam również.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam takie pytanie. Jestem zapisany i mieszkam w okręgu Rzeszowskim a dokładnie mieszkam w Mielcu i mam takie pytanie chciałbym móc łowić na Wilczej bez dopłat i osoby które są z okręgu Tarnowskiego mają Wilczą bez dopłat. Chciałbym zapytać czy jeśli przepisał bym się do Tarnowskiego czy mógłbym łowić na Wilczej. Czy były by problemy z przepisaniem się ?? Pozdrawiam.

Witay

jestem z Tarnobrzega i dość dobrze znam ekipę pracującą w Okręgu

i stwierdzam ze ktoś wprowadza Cię w błąd

1. Jeżeli jesteś z Okręgu które ma porozumienie - możesz tylko łapać na wodach ogólnodostępnych

2. Jeżeli jesteś z Okręgu Tarnobrzeg i masz zwykła składkę - możesz tylko łapać na wodach ogólnodostępnych

3. Jeżeli jesteś z Okręgu które ma porozumienie i zapłacisz ok. 120zł wiecej możesz mieć jeden zbiornik :eek: l

4. Jeżeli jesteś z Okręgu Tarnobrzeg i masz skłądkę EXTRA :D - to masz wjazd na wszystkie ! zbiorniki "specjalne" - dawniej wędkarz musiał mieć odrębne licencje na każdy zbiornik :eek: czyli ok. kilkuset zł dodatkowo :mad:

sam uczestniczyłem w protestach - po roku okazało się że to BDB pomysł nie tylko dla wędkarzy ale i dla Okręgu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po roku okazało się że to BDB pomysł nie tylko dla wędkarzy ale i dla Okręgu

@koyot pomysł dobry ale dla kogo?Chyba tylko dla członków Okręgu Tarnobrzeskiego:D.Ja musiałem zapłacić 120 zł tylko na Wilczą Wolę (1zbiornik).Chcąc zapłacić EXTRA 200zł mam wszystkie zbiorniki.Tylko pytanie po co?:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. po co ?

lubisz łapać karpie :D wiec należy pomyśleć o innych zbiornikach a gwarantuje WAM Szymanowice to najbogatsza woda karpiowa w Polsce poł-wsch

sypią tam rybek aż nie ładnie :eek:

na jesien 2009r. padło kilkanaście ponad metrowych szczupali /zapis w 2009r. kazał wypuszczać sporo ich tam zostało :rolleyes:/

a wspomnę że łowienie na lodzie to mega zabawa od 2 lat na zime wpuszczane są pstrągi tęczowe :D takie 40-48 cm a walka na żyłce 0.10 nie zawsze kończy się sukcesem :D

nadmieniam też że zatrudniony jest tam strażnik na etacie ! solidny facet - na lód wchodzi razem z 1 wędkarzem i schodzi z ostatnim ! /max 2 pstrągi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. po co ?

lubisz łapać karpie :D wiec należy pomyśleć o innych zbiornikach a gwarantuje WAM Szymanowice to najbogatsza woda karpiowa w Polsce poł-wsch

sypią tam rybek aż nie ładnie :eek:

na jesien 2009r. padło kilkanaście ponad metrowych szczupali /zapis w 2009r. kazał wypuszczać sporo ich tam zostało :rolleyes:/

a wspomnę że łowienie na lodzie to mega zabawa od 2 lat na zime wpuszczane są pstrągi tęczowe :D takie 40-48 cm a walka na żyłce 0.10 nie zawsze kończy się sukcesem :D

nadmieniam też że zatrudniony jest tam strażnik na etacie ! solidny facet - na lód wchodzi razem z 1 wędkarzem i schodzi z ostatnim ! /max 2 pstrągi/

Naprawdę piękna woda. Szkoda że zakaz połowu z łódki. No ale dzięki za info. Na pewno się tam wybiorę - te metrówki robią wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koyot,może masz rację że woda rybna i dobrze zarządzana ale perspektywa bicia 90km w jedną stronę trochę zniechęca wolę dołożyć 10 i być nad Soliną:rolleyes:.

lubisz łapać karpie wiec należy pomyśleć o innych zbiornikach

Odnośnie łowienia karpi to ja swoją "tajną" wodę mam i wież mi że karpie z Szymanowic to tylko "dzieciaki" w porównaniu do tych z tego starego zbiornika:D.Jakieś trzy lata temu dziadek złowił tam amura 28-kę a największy szczupal miał 18kg złowiony w podobnym okresie.I jeszcze jedno co mnie zachwyca w tym "zbiorniku" to spokój i cisza może przez fakt że jest trochę zapomniany?

wspomnę że łowienie na lodzie to mega zabawa od 2 lat na zime wpuszczane są pstrągi tęczowe

Zabawa może jest tylko że w soboty i niedziele od 9-15tej:D

Jedno jest pewne że ten zbiornik słynie z dużych szczupaków i jest dobrze zarządzany o czym świadczy rybostan.Tylko odległość,brak możliwości łowienia w nocy,częsty "tłok" na zbiorniku trochę zniechęca:rolleyes:.Ale nie można mieć wszystkiego...

No to zeszliśmy z tematu,trzeba wrócić do Wilczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.