Skocz do zawartości

Społeczna Straż Rybacka (SSR)


Gajowy Marucha

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Rok się zbliża, nowe opłaty, problemy wciąż podobne...

 

Zdecydowałem się założyć ten temat, ponieważ widzę chęć uczestnictwa w SSR kilku kolegów.

Proponuję aby zgłaszali się tu zarówno chętni, jak i Ci, którzy mogą pomóc założyć taką jednostkę lub przyłączyć się do już istniejącej. Również ewentualna krytyka SSR mile widziana.

Uprawnienia SSR nie są zbyt duże, ale czasem sama obecność nad wodą i częstsze kontrole mogą pomóc naszym wodom. Wieść szybko się niesie i niektórzy zaczną się zastanawiać czy warto ryzykować kłusownictwem.

No cóż. Jak znajdzie się kilku chętnych chłopaków, to możemy spróbować coś zadziałać. Problem w tym, że wg tego tekstu to rada powiatu decyduje o powołaniu SSR.

Nie wiem zatem czy miejsce zameldowania ma tu jakieś znaczenie, czy np. przynależność do danego okręgu. Myślę, że znajdą się na forum koledzy, którzy pomogą.

 

Zatem otwieram listę chętnych :)

1. Gajowy Marucha - okręg Rzeszów, choć w nowym sezonie pewnie już Krosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mike napisał:

Zarówno w powiecie rzeszowskim jak i krośnieńskim działają jednostki SSR

, więc nic nie musicie tworzyć. 

 

Sam kiedyś byłem w SSR, ale zrezygnowałem. 

Nie rozumiem tylko dlaczego takie jednostki same nie zachęcają , informują o możliwości wstąpienia w ich szeregi? Też sam chciałem się zaangażować i odbiłem się jak od ściany w poszukiwaniu takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ka-mil napisał:

Nie rozumiem tylko dlaczego takie jednostki same nie zachęcają , informują o możliwości wstąpienia w ich szeregi? Też sam chciałem się zaangażować i odbiłem się jak od ściany w poszukiwaniu takiej możliwości.

Jak nie wiesz o co chodzi to wiadomo o co chodzi... 

 

Panowie pamiętajcie SSR nie działa w obrębie okręgów - działa na terenie powiatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patryk napisał:

Patryk chętny okreg rzeszow

 

1 godzinę temu, Patryk napisał:

Ja jednak odpuszczam 

Coś się wydarzyło niedobrego że rezygnujesz? Ja generalnie jestem przeciwko każdej władzy, ale tą akurat popieram.

Edytowane przez robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patryk napisał:

Ani razu 

No właśnie, a ja stwierdziłem, że kijem rzeki nie zawróce. 

 

@Sasanek

Z odwołaniem komendanta nie jest taka łatwa sprawa. Na pod sta czego starosta ma go odwołać? Tu trzeba wykazać niekompetencje i poprzeć to jakimiś dowodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Społeczna Straż Rybacka w Sanoku robi dobrą robotę w okręgu Krosno to co czytam na ich stronie to o ból głowy mnie przyprawia. Zacytuje pewien fragment z Sanu "POPEŁNIAJĄ WYKROCZENIE !!! STRAŻNIK SSR Z INNEGO POWIATU ORAZ WICEPREZES JEDNEGO Z KÓŁ PZW , SĘDZIA OKRĘGOWY NIE WPISALI ZŁOWIONYCH RYB DO REJESTRU POŁOWU" i jak będą ryby na Sanie jak ludzie którzy powinni pełnić swoje obowiązki sami je łamią.A już nie wspomne o kłusownikach łowiących na szarpaka!!!!. Jedne słowem zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Taki problemik do Strażników.

Miałem już drugi sygnał że Straż Rybacka (nie wiem czy Państwowa czy Społeczna ) podczas kontroli zezwoleń na dopływach Wisłoka (tu chodzi o Osinę na wysokości autostrady)informuje że połów w wodach,  które nie są ujęte wyszczególnione  w zezwoleniu PZW  Rzeszów (a są częścią obwodu rybackiego  Wisłok 5) nie wymaga zezwolenia PZW (wymagana jest tylko karta wędkarska) !!!.  Implikuje to oczywiście inne wymiary ,limity i zasady połowu. Proszę o informacje czy Straż nie ma wiedzy w zakresie przepisów, czy to ja się mylę. (Swoją drogą ZO PZW mógłby dołożyć więcej staranności tworząc zapisy w zezwoleniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janek napisał:

Taki problemik do Strażników.

Miałem już drugi sygnał że Straż Rybacka (nie wiem czy Państwowa czy Społeczna ) podczas kontroli zezwoleń na dopływach Wisłoka (tu chodzi o Osinę na wysokości autostrady)informuje że połów w wodach,  które nie są ujęte wyszczególnione  w zezwoleniu PZW  Rzeszów (a są częścią obwodu rybackiego  Wisłok 5) nie wymaga zezwolenia PZW (wymagana jest tylko karta wędkarska) !!!.  Implikuje to oczywiście inne wymiary ,limity i zasady połowu. Proszę o informacje czy Straż nie ma wiedzy w zakresie przepisów, czy to ja się mylę. (Swoją drogą ZO PZW mógłby dołożyć więcej staranności tworząc zapisy w zezwoleniu)

Jak się dobrze orientuję, to obwód rybacki nr 5 nie dotyczy Wisłoka tylko Wisłoki. Poza tym nie wszystkie cieki są objęte obwodami rybackimi i wówczas pozostają ujęte jako powierzchniowe wody śródlądowe. PZW ma swoje regulaminy (które nie mogą być sprzeczne z ustawą) ale obowiązują jedynie na wodach, które PZW dzierżawi lub jest ich właścicielem. Na pozostałych obowiązują przepisy ustawy i rozporządzenie a więc inne wymiary ochronne i niektóre okresy, brak limitów itd. Warto pamiętać, że na PZW wbrew opinii jego działaczy to nie, świat się nie kończy. A skoro PZW nie ma w wykazie swoich wód czegoś, to należy domniemywać, że nie dzierżawi tejże wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Janek napisał:

Taki problemik do Strażników.

Miałem już drugi sygnał że Straż Rybacka (nie wiem czy Państwowa czy Społeczna ) podczas kontroli zezwoleń na dopływach Wisłoka (tu chodzi o Osinę na wysokości autostrady)informuje że połów w wodach,  które nie są ujęte wyszczególnione  w zezwoleniu PZW  Rzeszów (a są częścią obwodu rybackiego  Wisłok 5) nie wymaga zezwolenia PZW (wymagana jest tylko karta wędkarska) !!!.  Implikuje to oczywiście inne wymiary ,limity i zasady połowu. Proszę o informacje czy Straż nie ma wiedzy w zakresie przepisów, czy to ja się mylę. (Swoją drogą ZO PZW mógłby dołożyć więcej staranności tworząc zapisy w zezwoleniu)

Janek napisz coś więcej o jakie przepisy chodzi, bo rzuciłeś kamyczek w tryby i cisza.. no i gdzie jest Osina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka Osina , druga nazwa Czarna uchodząca do zbiornika Nowa Wieś a potem do Wisłoka.

Obwód rybacki Wisłok-4 w serwisie Zimorodek:

https://zimorodek.pl/akweny/wislok_nr_4

Fragment "oraz wody dopływów rzeki Wisłok na tym odcinku"

W wykazie wód ZO PZW Rzeszów:

"Wisłok od mostu kolejowego w m. Rzeszów do ujścia do rzeki San w m. Dębno"

W wykazie wód brakuje "oraz wody dopływów" i jest to interpretowane przez Straż Rybacką, że na dopływy nie jest wymagane zezwolenie z PZW Rzeszów.

Co moim zdaniem nie jest prawdą - są to wody obwodu dzierżawionego przez PZW i wymagane powinno być zezwolenie PZW.

Co do różnic regulaminowych: na wodach państwowych obowiązuje ustawa (z wymiarami i brakiem limitów) a na wodach PZW obowiązuje ustawa + zaostrzenia dzierżawcy (wyższe wymiary, ograniczenia przynęt na pstrągi ,limity ilościowe).

Strażnicy powinni znać prawo i wprowadzać dezinformacji (jeśli moja interpretacja jest prawdziwa)   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janek napisał:

Rzeka Osina , druga nazwa Czarna uchodząca do zbiornika Nowa Wieś a potem do Wisłoka.

Obwód rybacki Wisłok-4 w serwisie Zimorodek:

https://zimorodek.pl/akweny/wislok_nr_4

Fragment "oraz wody dopływów rzeki Wisłok na tym odcinku"

W wykazie wód ZO PZW Rzeszów:

"Wisłok od mostu kolejowego w m. Rzeszów do ujścia do rzeki San w m. Dębno"

W wykazie wód brakuje "oraz wody dopływów" i jest to interpretowane przez Straż Rybacką, że na dopływy nie jest wymagane zezwolenie z PZW Rzeszów.

Co moim zdaniem nie jest prawdą - są to wody obwodu dzierżawionego przez PZW i wymagane powinno być zezwolenie PZW.

Co do różnic regulaminowych: na wodach państwowych obowiązuje ustawa (z wymiarami i brakiem limitów) a na wodach PZW obowiązuje ustawa + zaostrzenia dzierżawcy (wyższe wymiary, ograniczenia przynęt na pstrągi ,limity ilościowe).

Strażnicy powinni znać prawo i wprowadzać dezinformacji (jeśli moja interpretacja jest prawdziwa)   .

No a gdzie ta dezinformacja? Skoro wodą nie jest własnością PZW ani przez PZW dzierżawiona to o jakim zezwoleniu mówisz? Co do Osiny, to nie jest ona dopływem Wisłoka, ponieważ jest dopływem Czarnej, popatrz dobrze w mapę. Interpretując we wskazany przez Ciebie sposób przepisy (co jest jak myślę po linii PZW) wspomniane zezwolenie wymagane by musiało być na przydrożnych rowach (które są własnością gmin, powiatów itd.) ponieważ ostatecznie ta woda trafia do jakiejś większej rzeki. Wracając do tematu, kluczowym jest tu fakt, że Osina wpada do Czarnej więc nie jest dopływem Wisłoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w temacie "sraczki" wysoko postawionych członków PZW w temacie znaczenia zezwolenia wydawanego przez ten twor. Znam osobiście przykład pewnego stowarzyszenia, które chciało wydzierżawić mały zbiornik od pewnej gminy. Sekretarz tejże gminy postanowił zasięgnąć informacji u radcy prawnego po czym podpisana została umowa dzierżawy. I co się stało? Otóż do sekretarza zgłosił się PREZES jednego z lokalnych kół PZW twierdząc, że dzierżawa oraz połów ryb na zbiorniku gminy jest bezprawny ponieważ............ uwaga, uwaga werble proszę..... 

" łoni nie som w PZW. A jak nie som w PZW to jem nie wolno łowić bo ni majom legitymacji!!!!" koniec cytatu. 

Ważny fakt jest taki, że oczywiście wszyscy członkowie stowarzyszenia posiadali karty wędkarskie czyli uprawnienia. Dodatkowo pan prezes zażyczył sobie by wszyscy przyszli do jego koła i kupili zezwolenia PZW. Taka historyjka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomipasuje napisał:

 (co jest jak myślę po linii PZW)

Zmartwię Cię. Nie jestem członkiem PZW  okręg rzeszowski. W strukturach "władzy" PZW byłem jakieś 35 lat temu.

Wkurza mnie natomiast to że rzeczka, która jest częścią obwodu użytkowanego rybacko przez PZW   (a wiec również podlegającego opłacie dzierżawnej ze składek "na zagospodarowanie") ma status "nieoznaczoności".

Chciałem dociec tak do końca jak to właściwie jest.

Bez podtekstów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.