Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że mam tydzień urlopu to wybrałem się na Wisłok w Trzebownisku. Woda zrobiła mi psikusa i urosła w nocy o ponad 30cm a to już dużo. Nie złowiłem nic ale znalazłem opaskę gdzie woda ma ok 2 metry głębokości, kręci się przy niej drobnica i pachnie mi sandaczem. Jak woda tylko opadnie uderzę tam wieczorem na sandacza. Tamtejszy Wisłok to wymarzony odcinek na szczupaka, miejscówek od groma. Szkoda, że melioranci równają cały jeden brzeg i to na dłuuugim odcinku. Jako, że nie wędkowałem rekreacyjnie od miesiąca to urwałem 9 czy 10 gum. Generalnie jestem zadowolony i nie mówię ostatniego słowa w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z niedzieli 8.11.2008

Nad wodą - Wisłok w Rzeszowie - byłem od 11 do 15.

Nastawiłem się na szczupaki i łowiłem na: obrotówka 'long' nr3, ripper 10cm na ciężko (8 gram), twister 7cm na 5 gramach a skończyłem na ripperku 7cm na główce 6 g. Brania były na te dwie ostatnie przynęty, tj. 2 szczupaki po 30cm i niezacięty większy szczupak na twistera oraz kolejny "pistolet" na rippera i (tak podejrzewam) TEN większy szczupak (55cm), który wcześniej w twistera uderzał :)

Co ciekawe, brania były około godz. 13, jedno po drugim przez 15 minut. Normalnie, jakbym w Eldorado łowił. Była to chwila przejaśnienia pomiędzy ciągłymi opadami. Ani przed, ani później, ani w tym, ani w innym miejscu innych brań nie miałem. Dziwne są te ryby, dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od ponad trzech tygodni nie byłem na rybkach , dużo pracy ostatnio . Miałem tylko wolne wieczory to posiedziałem przy wobkach , zrobiłem 16 szt . Dzisiaj je testowałem i są 2 do poprawki. Na dzień dobry złowiłem klonka na 40 cm i wobler swojak. Zmarzłem troche po łapkach ale mimo to było miło nad wodą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z Dzięciołem pochodziliśmy trochę po moich metach . Złowiłem okonka około 20 cm, a Dzięcioł szczupaka z 40 cm a około 60-tak wyskoczył mu do przynęty pod nogami.

Gdy wracaliśmy do auta natknęliśmy się na dwulitrowy słoik suszonych grzybów. Rano go tam nie było więc to na pewno Mikołaj ;D ;D ;D ;D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Wisłoku nastawiłem sie na okonie.Początkowo łowiłem paprochami wszelkiej masci ale kiepsko dziobały w nie i przerzuciłem sie na woblerki(rzeszowiaki)i zaczeły chetnie brac.Rozmiarami nie grzeszyły,takie do 25cm ale zabawa była.Jutro z Sixom atakujemy Grabiny w pogoni za czymś grubym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj planowałem, byłem dziś na Wisłoku w Rzeszowie - trochę powyżej Podpromia.

Łowiłem od 11:40 do 13:20. Zaliczyłem jedno niemrawe puknięcie na kopytko a po chwili kolejne i rozpocząłem hol. Ciężko szło, a ryba nie dawała oderwać się od dna. Już oczyma wyobraźni widziałem pięknego sandała, już obmyślałem jak go najlepiej podebrać, a międzyczasie kontrowałem spokojne odjazdy. Po chwili pierwszy wir na powierzchni, za chwilkę następny. Błysnęło złotem - raczej nie sandacz. Może wielki leszcz? Niestety, okazało się, że przypadkowo podciąłem brzanę - miała około 45cm. To była jedyna ryba jaką widziałem dzisiejszego dnia :(

Łowienie było dziś bardzo trudne nie tylko ze względu na niski stan wody i bardzo niską temperaturę, choć zamarzające przelotki, klejący się da palców kołowrotek i gęsty śryż skutecznie przeszkadzały. Największym problemem były wg. mnie płynące wodą rozmaite śmieci (coś jakby mokre chusteczki higieniczne, lignina, kilka podpasek :o ) dostarczane do wód Wisłoka z kolektora poniżej kładki... Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym roku końcem listopada,a początkiem grudnia byłem może 3 razy na rybkach i to nie nastawiałem się na brzanę.Brzany są i często je widać ale polowałem na grubego klenia,żeby było śmieszniej gryzły świnki.

Cieszy mnie fakt,że zaobserwowałem bardzo ładne ataki boleni i to przez dwa dni waliły w jednym miejscu.Niestety uwiesił się tylko podrostek ale w przyszłym sezonie myślę,że będzie lepiej z boleniami,a i koniec roku poświęcę brzanie,a nie jak w tym kleniowi ;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na Wisłoku syfna i wysoka. Nie dało się połapać nic. Byłem na "stawach" w Zwięczycy i udało się wyjąć małego szczupaka. Ma ktoś informacje na których okolicznych wodach stojących nie ma lodu i mozna pośmigać, bo jutro mam zamiar gdzieś wyskoczyć a nie wiem gdzie to jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z nudów przeglądam swoje wędkarskie archiwa i natknąłem się na takie zdjęcie. Nie mierzyłem, ale miał ponad 40cm. Co ciekawe w tym samym miejscu złowiłem kilka tygodni wcześniej 48cm sztukę, której nie zrobiłem foty. Oba klenie wzięły na Lake'a.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim stałym odcinku czyli w Jasionce. Łowię od ujścia rzeczki Mrowla aż do ujścia potoku Świerkowiec. Jest tam kilka ciekawych miejscówek m.in. przelewy, rafki, opaska, powalone drzewa. Ten kleń z kolei wziął na zewnętrznej stronie zakrętu kilkanaście metrów powyżej kamienistych wypłyceń. W przyszłym roku planuję poznać odcinek w dół od ujścia Świerkowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś nad Wisłokiem z nastawieniem na klenia niestety woda niesie spore ilości kry i nie za bardzo da się wędkować,wykonałem dosłownie kilka rzutów i podczas jednego z nich,a raczej zwijania uwiesił się taki pstrążek-nie mierzyłem (ok 35cm),a i foto słabe bo chciałem go jak najszybciej wypuścić ze względu na okres ochronny.Ogólnie w tej chwili ciężko się łowi.

Ps.Wisłok oczywiście od zapory w Rzeszowie w górę ;) .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.