Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Beret Ci pewnie pomoże.

Miałem nic nie pisać ale jeśli Andrzej wywołał mnie do tablicy to coś skrobnę :).Niestety byłem tam tylko dwa razy w tamtym roku i to z kolegą który mieszka na miejscu więc on mnie oprowadzał i nie miałem problemu z dojazdem nad wodę czy szukaniem miejscówek.

Akurat łowiłem na OS-ie czyli od zapory do mostu w Besku odcinek NK jak ktoś wspomniał wcześniej.Z rybami jest różnie - jak to na Wisłoku ale o tym nie będę się rozpisywał za wiele.Ogólnie na pewno kleń i pstrąg jest,nie tylko mały.Co ważne przy niżówce jest na prawdę ciężko tam wędkować-przynajmniej na spina,oczywiście da się i coś połowiłem ale jednak jest strasznie płytko i raz,że trzeba być strasznie ostrożnym,a dwa,że co 2-3 rzut mamy jakieś wodorosty przy kotwicach.Ogólnie widoki i woda wspaniała,idzie coś połowić,a na pewno może nas tam Wisłok mile zaskoczyć ;).Jeśli chodzi o ciszę i spokój to jedziemy ok 2-3km w górę mostu,potem trzeba minąć (niestety już z buta) stary młyn.Bardzo specyficzne miejsce i na pewno każdy je rozpozna,za nim ok 200m kończy się jakby szlak turystyczny i jesteśmy sam na sam z przyrodą.

Edytowane przez beret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie do mnie ale podpowiem, powyżej zbiornika masa okonia, trochu klenia, jazia, na samym końcu pstrąg, ryb ogólnie mało, za to widoki jak z "Montany". Na muszkę poniżej zapory najlepiej koło kwietnia może maja jak zejdzie śniegówka ew prze jej popłynięciem, na streamera ciężko się łowi ze względu na progi ale się da choć nimfa skuteczniejsza chyba.Późna wiosną suchy chrust i tak do września w zasadzie. Mimo tego że No kill ryb mało, albo inaczej sporo małych,choć można na coś lepszego liczyć, czasami trafi się tęczak uciekinier z hodowli (w tamtym roku miałem 2 takie ok 25-30 cm), może za dwa trzy lata będzie lepiej. Warto tam pojechać ze względu na widoki ryba w tym przypadku to drugorzędna sprawa....

Jeśli o ryby chodzi lepsiejsza jest Wisłoka poniżej Jasła a przynajmniej była bo teraz masakrują ją kormorany.... zresztą to samo jest z Sanem, w sobotę kolo Międzybrodzia na odcinku ok 300m2 było ze 400 szt tego dziadostwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok od zapory do mostu w Besku, tu na fotce ze strony Pana Czekały charakterystyczny młyn o którym wspominał kol. Beret http://www.madler.sklepna5.pl/informacje/12/wislok.html

a tu Ja w akcji na tym odcinku i nawet kropek siadł taki prawie pod wymiar, a drobnicy fakt sporo, dobrze wróży na przyszłość jak nie wytłuką

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się spotkać, nic nie stoji na przeszkodzie, ale to czuje że dopiero, na wiosne jak woda zejdzie, a wedkowałem też tam dokładnie jak pokazuje ten krzyżyk http://mapa.szukacz.pl/?&nc=49.444468&ec=21.917725&z=48m&typ=n&poi=kamera_drogowa, chyba to są Pastwiska nie pamietam dokłądnie Wislok też bardzo malowiniczy jeszcze bardziej dziki, ale z kropkami jest cieżka, tam wedkowąłem dawno temu jakies 4 lata temau, na spina poszedł w góre ze 2 km poprostu dzicz tylko kamieniołomy i sama natura fajne miejscowki z dołkami moze tam jeszcze coś zostało ;) z tego co pamietam miejscowi tłukli wszytko co sie w wodzie ruszało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dred - to dużo wyżej jak Pastwiska ... most w Pastwiskach jest zaraz za zbiornikiem. Później Rudawka Rymanowska, Puławy ... tam można spokojnie dojść nad wodę - byłem tam kilka razy ale zawsze bez wędki.

Teraz tylko trzeba poczekać na lepszą pogodę ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, w ten weekend mam zamiar udać się na Wisłok w okolicach Zarzecza (obok mostu kolejowego). Nigdy nie łowiłem w tamtym rejonie, ba na Wisłoku również. Jest tam jakaś szansa na wiosennego klenika lub jaziolca? Jakie rybki na wiosenny spin mogą się tam uwiesić? I jak woda? Są swobodne dojścia do wody?

Może jest ktoś z okolic kto by pomógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/18052/60/wyniki_spinningowego_gp tu masz relację z zawodów GP z zeszłego roku. Poza tym Marcin tam łowi więc może coś jeszcze doda.

Ps. Oby woda opadła bo przy tym stanie to ciężko.

Dzięki. Właśnie ten artykuł był że tak powiem prowodylem całego zajścia. Przeczytany już został dwukrotnie. Bardziej interesuje mnie Wasza bezpośrednia opinia o tym miejscu. No chyba że znacie lepsze miejscówki to proszę o info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na Wisłoku szybko opada i już jutro będzie można wędkować. Szkoda, że od jutra zaczyna się załamanie pogody z opadami deszczu w tle. Jednak jest tak spragniony,że nie odpuszczę. ŁukaszZ jeżeli chcesz jechać na Zarzecze to śmiało atakuj. Może nawet razem z Marcinem się gdzieś tam stykniemy na wspólne łowy. Jeżeli chodzi o dojście do wody to jest w większości super, to nie Wisłoka:p Z ryb, które można tam połowić o tej porze to kleń, okoń i pstrąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jutro wyruszę na kilka chwil na Wisłok w Siedliskach i Zarzeczu, ale to jeszcze nic pewnego :) jeśli będę po powrocie zdam relacje.

Daj znac jak pojedziesz moze sie przyłacze :-) chetnie bym sie przewietrzył 604789506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.